Lukov se statečně pral o body na hřišti lídra z Hutiska, ovšem po divoké přestřelce vyšel naprázdno. V béčku se bude muset jarní část obejít bez rezervy Viktorie Otrokovice, která odstoupila ze soutěže. Vedoucí Boršice neztratily neporazitelnost ani s předposlední Mladcovou, přestože jim domácí kladli odpor.

SK VIZOVICE – ZUBŘÍ 1:3 (1:1)

Domácí začali aktivněji, získali převahu, kterou vyjádřili brankou Řezníčka. Hosté po ojedinělém protiútoku kopali v 35. minutě penaltu, kterou Jurajda proměnil. Vstup do druhé půle Vizovicím dokonale nevyšel. V 50. minutě inkasovaly z druhé penalty a o dvě minuty později po zbytečném vyloučení Drdy dohrávaly utkání v oslabení. Hosté přesilovku jednou využili a výsledek se už nezměnil. Branky: 24. Řezníček – 35. z pen. a 50. z pen. Jurajda, 65. Drda. ČK: 52. Valenta – 90. Berka. Rozhodčí: Žniva – Holub, Krajča. SK Vizovice: Novotný (74. Špaček) – Vach (65. Řepa), Dvořák, Cahyna, Kolařík, Kudrnáč, Valenta, Velev, Laciga, Lukáš (77. Murka), Řezníček. Trenér: Kolenič.

BRUMOV B – NEDAŠOV 1:0 (1:0)

Pravé valašské derby za slunečného počasí a velmi pěkné návštěvy 750 diváků rozhodli domácí pro sebe brankou z 15. minuty, kdy se trefil Ritter nechytatelnou střelou z trestného kopu z 25 metrů. Pak se hrálo převážně ve středu hřiště a byl to spíš boj než pohledný fotbal. Ani jedno mužstvo si velkou šanci nevypracovalo. Nedašov se ve druhé půli snažil vstřelit branku, ale domácí obrana s dobře chytajícím Vypušťákem vše vyřešila. Branka: 15. Ritter. Rozhodčí: Vitásek – Malota, Kozubík, 750 diváků. Brumov B: Vypušťák – Ungermann, Miklas, Šindler, Trnavský, Staník, Řehák D., Zvoníček, Dekleva, Juřica, Ritter. Střídal: Šenkeřík. Trenér: Vaněk. Nedašov: Fojtík R. – Vaněk, Novák M., Fojtík J., Novák J., Novák P., Macháč O., Macháč M., Fojtík Jar., Fojtík Jiří, Fojtík Jakub. Střídali: Marek Jiří, Novák L. Trenér: Fojtík L.

VLACHOVICE – JUŘINKA 4:1 (3:1)

Vlachovice začaly aktivně, přesto si první šanci vytvořili hosté, Šnajdrovu střelu ale Fojtík chytil. O minutu později šla hlavička domácího Olejníka těsně vedle. Skóre se poprvé změnilo ve 23. minutě, kdy domácí Vavrys pohotově zpracoval ve vápně míč a přesně vypálil. Hosté však o dvě minuty později vyrovnali z penalty po faulu Konvičného na Kociána. Vlachovice měly stále více ze hry a v 36. minutě je Faldík po přihrávce od Šimoníka opět dostal do vedení. Minutu před pauzou se nejlépe orientoval ve vápně Šimoník a zvýšil na 3:1. Po změně stran hosté vyrovnali hru a začali se více objevovat před domácí brankou. V 77. minutě ale Vlachovice založily rychlou akci, Váňa ideálně přihrál Faldíkovi a ten nedal hostujícímu brankáři šanci. Branky: Faldík 2, Vavrys, Šimoník – Konvičný. Rozhodčí: Zubek, 150 diváků. Vlachovice: Fojtík – Kovařík, Olejník, Hodulík, Charvát, Šuráň, Váňa, Míča, Faldík, Vavrys, Hověžák. Střídali: Šimoník, Horáček.

HUTISKO-SOLANEC – LUKOV 4:3 (1:2)

K překvapní všech aktérů zápasu i diváků to byli hosté, kteří se favorita nezalekli a v 10. minutě šli do vedení. Brázda rychle zahraným trestným kopem našel na levé straně neobsazeného J. Drábka, jehož centr usměrnil Hudeček přesnou hlavičkou za záda bezmocného brankáře. Domácí mohli hned po rozehrávce srovnat, ale gólová střela z 8 metrů o vlásek minula Joklovu branku. Ve 20. minutě po faulu na T. Teplého obstřelil Brázda ze 23 metrů z trestného kopu šikovně zeď a hosté šli do dvoubrankového vedení. Domácí ovšem zvýšili úsilí, což se jim vyplatilo. Po půlhodině hry Hutisko zakončilo pěknou kombinační akci kontaktní brankou. Domácí byli i nadále aktivnější, ale hosté nakonec jednobrankové poločasové vedení uhájili. Hutisko však udeřilo hned v úvodu druhého dějství, když hosté doplatili na malou koncentraci, a po kombinační akci stav zápasu srovnali. Domácí se i nadále hnali za ziskem tří bodů, ale hosté odolávali a hrozili nebezpečnými pokusy. V 66. minutě však po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště přišla brejková akce domácích a lukovský brankář potřetí lovil míč ze své sítě. V 69. minutě pak sudí Dokoupil viděl zcela běžný souboj Hudečka s protivníkem v pokutovém území jako penaltový. Domácí Škopek výhodou nepohrdl, čímž dostal svůj tým do dvoubrankového vedení. Hutisko se uklidnilo a tříbodový zisk si kontrolovalo. Nic na tom už nezměnila ani třetí branka hostů minutu před koncem, střelou k tyči ze 14 metrů se prosadil T. Teplý. Branky: J. Hudeček, T. Brázda, T. Teplý. Rozhodčí: Dokoupil. Lukov: Jokl – Brázda, L. Vítovský, Šimčík, D. Drábek, J. Drábek, M. Teplý, Šumšal, Houšť (46. Richtr), T. Teplý, J. Hudeček.

ŠTÍTNÁ N. VL.- P. LHOTA 3:0 (1:0)

Hned v první minutě kopala Podkopná Lhota penaltu, kterou však P. Vaculík chytil. Naopak v 10. minutě proměnil první příležitost Štítné Kořenek. V první půlce nedali domácí ještě jednu šanci, jinak se hrálo oboustranně nervózně s množstvím nepřesností. Druhý poločas začal tlakem Štítné, ale po chybě domácí obrany šel hostující útočník sám na brankáře Vaculíka, který opět domácí podržel. Poté měli hosté několik příležitostí, ale branku z nich nevytěžili. Proto přišel opět trest na druhé straně. Po druhé brance se Štítná uklidnila a Podkopnou Lhotu naopak druhý gól zlomil. V 75. minutě přidal Šenkeřík ještě jednu branku a domácí dovedli zápas v klidu do vítězného konce. Branky: 10. a 65. Kořenek, 75. Šenkeřík. Rozhodčí: Rovenský, 200 diváků. Štítná: Vaculík P. – Sloboda – Šuráň P., Kořenek, Machuča (75. Prešnajder) – Šuráň J. (85. Hnaníček M.), Zvoníček, Hraníček T., Chovančík – Šenkeřík (80. Struhař), Vaculík T. Podkopná Lhota: Malaník – Videman, Mahďák (75. Ročák), Čunek, Psota – Staněk, Holeňák, Červenka, Tkáč – Hrdlička, Srovnal (46. Bečica).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Dol. Bečva -Hrachovec 1:1 Vojůvka P. – Škabraha, Vidče -Val. Meziříčí B 4:4 Vašut D., Kramoliš 2, vlastní – Orság, Soukup 2, vlastní.

KNĚŽPOLE – OŘECHOV 1:1 (0:1)

Po jediné střele Ořechova v zápase dostal Kapetanovič v 11. minutě hosty do vedení. Kněžpole působilo zakřiknutě a Ořechov dokázal jeho snahu důraznou hrou i za cenu faulů eliminovat. Po změně stran se herní projev zlepšil a Kněžpole si vytvořilo několik šancí, ovšem bez přesného zakončení. V 70. minutě Kněžpole nasadilo do hry druhého útočníka, což hře dopředu prospělo. Vytvořilo si několik standardních situací a v 87. minutě po jedné z nich Uhlíř hlavou vyrovnal. V nervózním závěru se již ani jeden celek neprosadil.

Branky: 87. Uhlíř – 11. Kapetanovič. Rozhodčí: Vlašic, Štěpánek, Mejzlík. Kněžpole: Křivánek – Chlachula, Fišer, Hyža, Svízela – Uhlíř, Hlahůlek, Bělaška, Šustr, Haša – Válek. Střídali: Bihári, Kozelek. Ořechov: Kuchař – Žák, Flašar, Štefka, Smějsa (85. Durmiševič), Žák, Brim, Sklenka, Váňa (57. Hruboš), Kapetanovič (78. Herič), Pavlíček.

1. FC SLOVÁCKO C – KVASICE 1:4 (1:1)

První poločas byl herně vyrovnaný, ovšem Kvasice si vytvořily do 20. minuty tři gólové šance, které ale neproměnily. Až o tři minuty později Prešnajder přeloboval brankáře Slovácka a hosté se ujali vedení. Domácí vyrovnali Blažkem ve 45. minutě po špatné rozehrávce. Po změně stran se hrálo v režii Kvasic, které se dvěma trefami Lepši ujaly dvoubrankového vedení a dostaly se do herní pohody. Slovácko však nerezignovalo a převzalo iniciativu, Zemánek ale dvě výborné šance zahodil. V úplném závěru hosté po nedorozumění obrany posvětili své zasloužené vítězství Koplíkem. Branky: 45. Blažek – 52. a 60. Lepša, 23. Prešnajdr, 80. Koplík. Rozhodčí: Polaštík – Houdek, Doležal, 100 diváků. 1. FC Slovácko C: Urbánek – Hoferek, Hesek, Šišák, Martinec – Juřenčák, Vašek, Mikulčík, Blažek – Paška L., Bučák. Střídali: Sánchez, Zemánek, Hořeňovský. Trenér: L. Pochylý. Kvasice: Vymazal – Droběna, Potočný, Krejčiřík, Močička, Večerka Jiří, Prešnajder, Foltýn, Otýpka, Koplík, Lepša. Střídali: Hora, Umbruz, Reiskup. Trenér: Z. Ševela.

PRAKŠICE – ÚJEZDEC 2:2 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání se Újezdec ujal vedení ve 44. minutě brankou Mařici. Prakšice však vyrovnaly hned v úvodu druhého poločasu Ondrou. Hosté ovšem kontrovali prakticky z protiútoku Gregorem. Domácí po mírné převaze vyrovnali v 85. minutě Bičanem. Obě mužstva podrželi svým výkonem brankáři, kteří zmařili několik šancí na každé straně. Branky: Ondra, Bičan J. – Mařica, Gregor. Rozhodčí: Malota – Mikoška, Vitásek. Prakšice: Marášek – Matulík, Josefík, Bartek, Babušík, Němeček, Dynka, Sychra, Ondra, Přecechtěl, Bičan D., Zálešák, Bičan J., Drábek, Chaloupka, Čech. Újezdec: Mikulec – Novosad, Mařica, Roder, Kobzinek, Uher, Gregor, Popelka, Šmíd, Zemánek, Pilka, Vacula, Vystčil, Coufalík, Šmíd.

LUŽKOVICE – ŽALKOVICE 2:2 (1:2)

Lužkovice nastupovaly s vědomím, že jen vítězství je může udržet v boji o záchranu. Jenže již ve 4. minutě šli hosté do vedení brankou Kuby, který z pravého křídla prostřelil bránícího hráče i gólmana. Domácí však inkasovaná branka na kolena nesrazila a o minutu později vyrovnal po centru Ronza. Pak se hrálo většinou ve středu hřiště a Žalkovice získaly díky své rychlosti mírnou převahu. Ve 14. minutě po chybě lužkovického obránce a následné tvrdé střele neudržel brankář Vala míč a dobíhající Sedlář upravil na 1:2. Do druhé půle šli domácí s odhodláním výsledek zvrátit a po 12 minutách se jim podařilo vyrovnat, když střídající Bařina prudkým centrem do velkého vápna našel Alberta. Také hosté několikrát ohrozili branku domácích, ale bez efektu. Zato šance Lužkovic přímo volaly po brankách. V 65. minutě střelu Holého vyrazil brankář hostů nad břevno, o čtyři minuty později Ronza nastřelil tyč a čtvrt hodiny před koncem zázračně vyrazil brankář hostů prudkou střelu Škrabala. Hosté ještě zahrozili v 87. minutě ranou nad břevno. Branky: 5. Ronza, 57. Albert – 4. Kuba, 14. Sedlář. Rozhodčí: Janča – Toman, Družbík, 150 diváků. Lužkovice: Vala – Langer, Čala, Ždanov, Pastyřík, Škrabal, Krajíček, Albert, Šimera, Ronza, Holý. Střídal Bařina. Žalkovice: Jemelka, Sanislo, Petřík, Jankola, Daněk, Janečka, Samsonek, Tabara, Kuba, Sedlář a Vyplel. Střídal: Horák.

MLADCOVÁ – BORŠICE 1:2 (0:0)

Hosté měli v první půli více ze hry a dostali se do několika příležitostí, v té největší ale trefil Dufek jen tyč. Domácí se však také snažili a vypracovali si několik standardních situací, jenže bez úspěšného zakončení. Vstup do druhé půle Mladcová prospala a Boršice během tří minut rozhodly zápas dvěma slepenými brankami. Nejprve dala domácí obrana hostům volný průchod, který uhasil až faul v pokutovém území a Kuzma se z penalty nemýlil. Dvě minuty nato se dostal po přímém kopu za obranu Dufek a z velkého úhlu nachytal domácího brankáře. Poté převzali iniciativu domácí a podařilo se jim záhy snížit díky trefě Vaňka z hranice šestnáctky. Následně po rychlém brejku vychytal Korcha hostující gólman. I přes velkou snahu až do konce utkání se již domácím vyrovnat nepodařilo, protože v závěru se střelecky neprosadili Korch a střídající Zbořil. Branky: 57. Vaněk – 51. z pen. Kuzma, 53. Dufek. Rozhodčí: Mladcová: Filipenský – Konečný, Veselský. Mladcová: Hrnčiřík – Slováček, Lukovský, L. Struška, J. Černý – J. Struška (46. Petlach), Koiš, Dav. Vaněk, Hruška (83. Toman) – Korch, Pindryč (80. Zbořil). Boršice: Remeš – Vojtěšek, Hikl, Zach, P. Dufek, Brzica, Hromada, Konrád, M. Dufek, Kuzma (90. Petřek), Činčala (83. Vlček).

NEDACHLEBICE – PŘÍLUKY 4:0 (2:0)

Velmi oslabený soupeř nevzdoroval rozehraným Nedachlebicím dlouho. Už v sedmé minutě nejlepší hráč desetiletí Nedachlebic Robert Křenek otevřel skóre, a když záhy přidal druhou branku, bylo o výsledku rozhodnuto. Příluky se v první půli jen bránily a po změně stran se téměř nedostaly přes půlicí čáru. Po necelé hodině hry zvýšil Surový a v 68. minutě uzavřel brankový výčet Urban. Branky: 7. a 15. Křenek, 57. Surový, 68. Urban. Rozhodčí: Schmid, Havránek, Hladiš. Nedachlebice: Řešetka – Dvořáček (66. Pavlíček), Surový E., Soviš, Nožička (78. Huráb), Šuranský, Urban D., Křenek, Kaňovský, Tureček, Ryška. Trenér: Jurník P. Vedoucí mužstva: Urban R. Příluky: Metela – Machalíček, Dederle, Polanský, Frolek R., Vlček, Zedníček, Strachoň (74. Stuchlík), Čelůstka, Frolek D., Pavelka. Trenér: Záhora M.. Vedoucí mužstva: Nečas J.

1. Boršice 14 11 3 0 47:11 36
2. Nedachlebice 14 11 2 1 27:9 35
3. Kvasice 14 7 2 5 36:23 23
4. 1. FC Slovácko C 13 7 2 4 26:18 23
5. Příluky 14 6 3 5 15:27 21
6. Kněžpole 14 5 5 4 22:16 20
7. Březolupy 13 6 2 5 23:20 20
8. Ořechov 14 6 2 6 25:27 20