VLACHOVICE – KELČ 1:2 (0:0)

V nemastném neslaném zápase uhráli Kanárci na hřišti ve Vlachovicích tři body v roli favorita. Góly však začaly padat až po přestávce. „Jenže už v prvním poločase měla platit branka Martina Pastrnka, ale praporek asistenta rozhodčího byl proti a signalizoval ofsajdové postavení," litoval neuznané branky hostující trenér Srkala. Ve druhém poločase přišel místo Jaroslava Machače na hřiště Tomáš Hlavica a po úniku dostal hosty v 50. minutě do vedení. Po rohu však domácí Šimoníkem o sedm minut později srovnali. Po krásném uvolnění Jana Hlavici se probudil gólově Martin Pastrnek a přeskočil dvoumetrového obránce domácích a ze vzduchu rozhodl zápas ve prospěch hostů.

Branky: 57. Šimoník – 50. Hlavica, 64. Pastrnák. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Jandík, Kupčík, Míča, Šimoník, Hlavica, Doruška, Nedavaška, Hovězák, Chovanec. Střídali: Vlček, Kořenek.

BRUMOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:4 (2:3)

Spolehlivý Majer a pohotový veterán Marek Macíček položili základ exportu bodů pro hosty. Ti začali na menší umělce vlažně a domácí toho využili k dvoubrankovému vedení, které zajistili Pecha s Naňákem. Do hry dostal hostující rezervu Marek Macíček pohotovým lobem, aby další slepenou brankou srovnal přesnou technickou střelou z 20 metrů. Do poločasu dobře hrající hosté ještě otočili, kdy Michal Kundrát nabídl lehkou branku pro Gromuse, který jen doklepl do prázdné branky. Po přestávce čekali hosté tlak domácích, ale ten nepřišel. Novák zvýšil na 4:2 a až v závěru přišly dvě tutovky domácích, které lapil dobře chytající Majer, a drama tak nepřipustil.

Branky: 8. Pecha, 16. Naňák (pen.) – 21. a 37. Macíček, 42. Gromus, 55. Novák. Brumov B: Smolík – Doležal, Janáč, Bartozel J., Macháč, Bartozel O., Novák, Pecha, Horáček, Naňák, Ritter. Střídali: Kubiš, Mana.

NEDAŠOV – HORNÍ LIDEČ 2:3 NA PEN. (0:1)

Skvělá divácká kulisa 250 fanoušků sledovala bojovný a vyrovnaný zápas v Nedašově. Hosté dvakrát vedli po brankách Smolíka a Fojtíka, domácí dvakrát vyrovnali Cíchou a Šenkeříkem. Šlo se zaslouženě na penalty, kde skvěle chytající hostující brankář Matěj Kubín chytil první tři pokusy domácích, a bylo rozhodnuto o druhém bodu pro Horní Lideč.

Branky: 51. Cícha, 68. Šenkeřík – 37. Smolík, 65. Fojtík. Nedašov: Solař – Fojtík Jos., Šenkeřík Dav., Fojtík Jak., Novák, Šenkeřík Dan., Šuráň, Marek, Kolínek, Cícha, Holba P.. Střídali: Talčík, Holba J.

ZUBŘÍ – PODKOPNÁ LHOTA 2:0 (0:0)

Úvod zápasu patřil domácím, kteří byli dvacet minut lepším týmem, ale ze své převahy si vážnější šanci nevytvořili. Poté se osmělila Podkopná Lhota, která nejenže vyrovnala hru, ale navíc si vytvořila dvě gólové šance, kdy mimo jiné Elšík trefil tyč. I po přestávce pokračovala vyrovnaná partie. Po hodině hry měl velkou šanci zuberský Berka, na druhé straně Nevrlka netrefil odkrytou bránu. Skóre se měnilo v 73. minutě, kdy domácí Drdou využili penalty po nastřelené ruce ve velkém vápně. Tlak hostů sílil a i oni v 89. minutě dostali možnost penalty, ale Ročák nabídnutou šanci trestuhodně zahodil. V nastavení Lhoťané vsadili vše na jednu kartu, ale místo vyrovnání soupeř z protiútoku Drdou stvrdil své vítězství.

Branky: 73. Drda, 90. Berka. Podkopná Lhota: Psota S. – Čunek, Psota L., Staněk, Minařík (46. Srovnal), Třasoň, Elšík, Nevrlka, Knedla, Ročák, Nedavaška.

VAL. KLOBOUKY – DOL. BEČVA 6:4 (3:3)

Už v 10. minutě Valašské Klobouky prohrávaly po přísné penaltě a v 11. minutě jim rozhodčí neuznal gól. Poté však domácí vyrovnali z penalty a minutu poté šli do vedení 2:1. Hosté vyrovnali z rohového kopu na 2:2. Potom následovala celá řada šancí klobouckých fotbalistů, z nichž padla i třetí branka do sítě Dolní Bečvy. V závěru poločasu však hosté vyrovnali z brejku. V 58. minutě šli opět do vedení domácí z penalty a v 75. minutě zvýšili na 5:3. Soupeř ještě snížil na 5:4, ale v závěru přišla pojistka domácích na konečných 6:4. „Zápas se vůbec nepovedl naší obraně, která dělala hrubé chyby," hodnotil trenér Valašských Klobouk Pavel Charvát.

Branky: 22. a 59. Sáblík, 23. a 35. Nahodil, 80. Martínek, 88. Kurtin – 10. Vašek, 25. Jurečka, 41. Růčka, 83. Vojkůvka. Valašské Klobouky: Důbrava – Trojáček, Trnavský (75. Pechanec), Kadlec, Martínek – Kocourek, Sáblík (90. Maňas), Nahodil, Revák, Šuchma (65. Kurtin) – Ptáček.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vidče – Juřinka 4:1 (2:0), 2. Kramoliš, 70. Skotnica, 86. Mičkal – 8. David (vl.), 84. Vavřík, Val. Příkazy – Podlesí 6:1 (4:0), 6., 26., 28. Ryza, 36., 77. Vaculka, 52. Juřica – 60. Křižan.

MLADCOVÁ – HLUK 0:1 (0:1)

Už od začátku byli hosté nebezpečnější a v 15. minutě šli do vedení po úniku a zakončení Biháriho. Vzápětí musel domácí gólman likvidovat další šanci, po rychlém kontru přihrával Bihári Smělíkovi a jeho střelu vyrazil Zapletal na rohový kop. První trochu nebezpečná akce domácích přišla až v 19. minutě, ale křižná střela Beránka se mezi tyče nevešla. Ve 22. minutě střílel znovu Bihári, ale z velkého úhlu jen do brankáře. Domácí si větší šanci vypracovali ve 25. minutě po rohovém kopu, když odražený míč napálil Mackovík nad břevno. Po půlhodině hry pak pronikal mladcovský Beránek po levé straně, ale zakončil opět mimo bránu. Před koncem první půle mohli hosté zvýšit, ale tečovaná střela po propadlém míči do obrany skončila těsně vedle. Ve druhém poločase se Mladcovští sice pokoušeli o vyrovnání, ale jejich snaha byla křečovitá a množství pokažených přihrávek obrovské. Hosté umně bránili, ale nevynechali žádnou příležitost k rychlému brejku. Gól však již nepadl.

Branka: 15. Bihári. Mladcová: Zapletal – Brhel, Dlabač, Mackovík, Chludil, Julina, Jankovič, Kahaja, Vaněk, Klein, Beránek. Střídali: Kurtin, Slobodian. Hluk: Bachan – Smělík, Šimčík, Machala, Masařík, Chytil, Bihári, Zalubil, Minařík, Galuška, Jurásek. Střídal: Botek.

JAROSLAVICE – VLČNOV 2:1 NA PEN. (0:1)

Domácí chtěli potvrdit body získané v minulém kole, ale soupeř z Vlčnova nedal svou kůži vůbec zadarmo. Po celý první poločas se hrálo většinou ve středu hřiště a z ojedinělé šance se dostali hosté do vedení, když v 39. minutě vstřelil branku J. Fibichr. Už během první půle museli hosté nuceně třikrát střídat, a když se jim v druhém poločase zranil další hráč, dohrávali zbytek zápasu v deseti. Jaroslavičtí po přestávce drželi většinou míč na svých kopačkách a snažili se otočit nepříznivý výsledek. Veškerá jejich snaha však končila před velkým vápnem hostů. Až v 81. minutě se dočkali vyrovnání, když přihrávku D. Mynarčíka do velkého vápna hostů zužitkoval T. Batík. Zápas rozhodly pokutové kopy, v nichž uspěli domácí.

Branky: 81. Batík T. – 39. Fibichr. Jaroslavice: Žbel -Dlabač, Podéšť, Valenta, Macalík, Duda, Mynarčík, Polách, L. Batík, Švach, T. Batík. Střídali: Červenka, Vrba. Vlčnov: Chvojka – Bortel, Tománek, Beránek, Machala, Hanák, Němčický, Martinec, Palička, Hlahůlek, Fibichr. Střídali: Křapa, Minařík, Mikulec.

DOL. NĚMČÍ – SKAŠTICE 3:4 NA PEN. (2:3)

Hosté se docela brzy dostali do vedení, když Konečník potrestal zákrok domácího hráče proměněným pokutovým kopem. Dobrý začátek Skaštic, ale domácí hráči vzápětí přibrzdili. To se prosadil Krchňáček, který doklepl do sítě míč vyražený brankářem Mňačkem. Už úvodní desetiminutovka diváky řádně navnadila. A ani jeden tým nechtěl slevit ze svého ofenzivního pojetí. A další branky brzy přišly. Opět se dokázali prosadit hosté. To Ančinec byl první u míče, který se odrazil od tyče domácí brány a znova dostal svůj tým do vedení. To ale opět trvalo jen několik málo minut. Domácí hráč Tomáš Stojaspal si krásně naběhl mezi hostující obránce a svou akci zakončil vyrovnávající trefou. Nerozhodný stav však vydržel jen do 29. minuty. To si v soupeřově šestnáctce udělal místo ke střele Konečník a Skaštice se potřetí dostaly do vedení.

Zajímavé utkání pokračovalo i ve druhém poločase. Zápas měl dobré tempo a k vidění byly i pěkné rychlé akce na obou stranách hřiště. Ovšem branka už padla jen jedna. Díky přesné trefě Krchňáčka se Dolnímu Němčí podařilo i na potřetí vyrovnat. Dalších gólů se už diváci nedočkaly a rozhodnout tak musely penalty. V nich se dařilo více hostujícím hráčům, a tak si Skaštice odvezly dva body za vítězství po penaltách.

Branky: 7. a 60. Krchňáček, 17. Stojaspal – 4. a 29. Konečník (pen.), 11. Ančinec. Rozhodčí: Ševčík – Michalec, Němec, 100 diváků. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Ježek, Tinka P., Stojaspal Mich., Krchňáček, Tinka T., Bída, Stojaspal T., Stojaspal Mart., Kadlček T. Střídali: Hlaváček, Škařupa, Mikulec. Skaštice: Mňaček (89. Stýblo) – Dunda, Janalík (K), Motal, Icela (72. Petrúsek) – Bubla L., Sova (77. Soukup), Frýdl R., Uličný (84. Vymětal R.) – Ančinec, Konečník. Trenér: Roman Kolenič.

ÚJEZDEC – OSVĚTIMANY 2:1 (2:0)

Domácím vyšel vstup do utkání. Po třech minutách již vedli, když se po rohu trefil Velecký. A po čtvrthodině to bylo už 2:0, po hezké akci Coufalíka se trefil Kobzinek. Poté převzali iniciativu hosté, kteří lépe kombinovali, ale do výraznějších příležitostí se nedostali. Stejný obraz hry byl i ve druhém poločase. Hráči Osvětiman byli více na balonu, Újezdec dobře bránil a vyrážel do protiútoků, které ale nedokázal dotáhnout do konce a pojistit si vedení. Kritická pro domácí byla fáze kolem 70. minuty. Hosté po rohovém kopu snížili, poté výrazně zatlačili a dvakrát zazvonila branková konstrukce. Branka však nepadla, a tak tři body zůstaly na domácí půdě.

Branky: 3. Velecký, 16. Kobzinek – 68. Zýbal. Rozhodčí: Veselský – Doležal, Malota. Újezdec-Těšov: Konečný – Uher, Hruboš, Mařica, Kobzinek – Vacula, Slinták, Lorenc, Coufalík – Velecký, Lekeš. Střídali: Šmíd, Vystrčil, Findura. Osvětimany: Brázdil – Habáň, Chaloupka, Fišer, Tychtl, Brhel, Trávníček, Gebhart, Válek, Žandovský, Knotek. Střídali: Trefilík, Dobeš, Zýbal, Sychra.

KVASICE – BOJKOVICE 4:1 (3:1)

Kvasice o své výhře rozhodly už v první půli. Už ve 4. minutě poslal do vedení Kučera, ale po čtvrt hodině hry vyrovnal Krahula. Kvasice šly do dvougólového trháku až v závěru první půle dvěma slepenými góly Musila a Lepši. Pojistku pak přidal ještě Mrhálek.

Branky: 4. Kučera, 44. Musil, 45. Lepša, 67. Mrhálek – 16. Krahula. Kvasice: Černocký – Zapletal, Kučera, Stojaník, Musil, Brázdil, Lepša, Foltýn, Pluhař, Zapletalík, Mrhálek. Střídali: Nguyen Minh Duc, Močička, Ševela. Bojkovice: Mlčák – Penner, Spáčil, Krahula, Varga, Křižka, Hanke, Dolina, Vacula, Miča, Kříž. Střídali: Kalina, Slavíček, Gago, Gorčík.

BŘEZOLUPY – NEDACHLEBICE 3:5 (1:2)

Divoký zápas v podobě osmi gólů pro sebe nakonec urvaly Nedachlebice. Přitom už v 5. minutě šly Březolupy do vedení gólem Drgy, ale o dvě minuty později vyrovnal Kaňovský. A těsně před přestávkou převážil skóre na stranu hostů Bartoš. Nedachlebice poté utekly třemi góly Chaloupky, Brzici a Nožičky až na 5:1 a zdálo se rozhodnuto. Jenže v 72. minutě snížil Kundrt a na 3:5 upravil Kukla. Na víc se ale poslední tým tabulky už nezmohl.

Branky: 5. Drga, 72. Kundrt, 81. Kukla – 7. Kaňovský, 43. Bartoš, 50. Chaloupka, 57. Brzica, 63. Nožička. Březolupy: Boček – Michálek, Drga, Hoferek, Skovajsík, Kukla, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Burša, Hubáček, Hrbáček. Střídali: Hromeček, Hrabec. Nedachlebice: Andrýsek – Kapřík, Chaloupka, Soviš, Sedlář, Bartoš, Haša, Brzica, Faldyna, Kaňovský, Nožička, Hladiš, Soldán. Střídal: Kafka.

ŽALKOVICE – STRÁNÍ 0:3 (0:0)

Po bezbrankové první půli se Strání ujalo vedení trefou Mimochodka po hodině hry. V 66. minutě pak zvýšil vedení Haloda. Pět minut před koncem pak třetím gólem pojistil tři body ve prospěch Strání Gajdošík.

Branky: 60. Mimochodek, 66. Haloda, 85. Gajdošík. Žalkovice: Krejčí – Janečka M., Beneš, Beránek, Bartůšek, Kubík, Němec, Zavadil, Veselý, Janečka T., Horák F. Střídali: Samsonek, Horák P., Kojetský. Strání: Popelka A. – Haloda, Gardian, Straňák, Popelka S., Križák, Gajdošík, Fruhauf, Mimochodek, Janků, Pilka. Střídali: Bruštík, Vyzváry.

1. Strání 11 9 0 1 1 36:14 28
2. Kvasice 11 8 0 0 3 23:17 24
3. Újezdec 11 6 1 1 3 14:12 21
4. Nedachlebice 11 5 2 1 3 25:18 20
5. Skaštice 11 4 3 2 2 18:14 20
6. Hluk 11 4 2 3 2 21:12 19
7. Vlčnov 11 6 0 1 4 19:15 19
8. Dol. Němčí 11 5 0 2 4 19:19 17