I. A třída: Bojkovice zesměšnily Nivnici, Slušovice na lídra nevyzrály

Nejtěsnějším rozdílem vyhráli o víkendovéma 20. kole fotbalisté Nevšové a udrželi se v čele I. A třídy skupiny A. V „béčku“ dál vládnou Skaštice, které po sérii tří porážek konečně zabraly a zvládly nelehký duel v Dolním Němčí.

8.5.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Archiv

VIDČE – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 0:3 (0:0)

Vidče drželo krok s posílenou „Benfikou“ jen první poločas. Kvalita hostů v čele s Výmolou. Chargeishvilim, Žilinským a Michutem se projevila ve druhém poločase. „Dnes jsme nehráli dobře. V prvním poločase jsme si s posílenými hosty v čele s Výmolou ještě poradili, v tom druhém jsme dostali slepené branky a bylo po zápase. Dnes jsme na soupeře neměli nárok,“ řekl trenér Vidče Petr Urban.

„První půle byla vyrovnaná. Soupeř hrál hodně zezadu a snažil se nás překvapit z brejků. Oba naši stopeři Škorňa se Sovákem si počínali na jedničku. My jsme se bohužel ze tří možností netrefili mezi tři tyče. Po přestávce jsme začali svižně a soupeři docházely síly. První branku trefil po odraženém míči ze šestnáctky Žilinský. Hned za minutu jsme měli kopat penaltu po faulu na Chargeishviliho, ale celou akci dokončil druhou brankou Výmola. Třetí gól dal po krásné přihrávce křižnou střelou Horáček. Zápas jsme kontrolovali,“ uvedl trenér „Valmezu“ B Miroslav Sovák.

Branky: 68. Žilinský, 69. Výmola, 73. Horáček. Rozhodčí: Mitáček – Dokoupil, Kneisl. Diváků: 100.

VIGANTICE – VALAŠSKÉ PŘÍKAZY 3:2 (1:1)

Domácí zlomili nepříznivou sérii díky vynikajícímu výkonu brankáře Jiřího Slováka a nezměrné kolektivní bojovnosti celého týmu. „V 15. minutě jsme měli prohrávat o tři branky, ale podržel náš brankář Slovák, který celkově lapil hostům pět šancí. Ti měli v týmu dva až tři hráče, kteří svou kvalitou převyšují úroveň této soutěže, ale my jsme byli týmově lepší. V prvním poločase se nám nedařilo zachytávat jejich brejky, ale v druhém za stavu 2:2 jsme to urvali z penalty, která byla správně nařízena. Musím dnes kluky pochválit za bojovnost a nasazení. Již před zápasem jsem z nich cítil, že chtějí vyhrát a šli tomu týmovým výkonem naproti,“ sdělil trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann. „My jsme měli ze tří šancí rozhodnout zápas do patnácté minuty. Celkově nás vychytal domácí brankář, naše střelecká nemohoucnost je do nebe volající,“ dodal trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 35. Křenek, 56. Kus, 87. Macíček – 41. Sedlačík, 60. Vaculka. Rozhodčí: Smýkal – Rýdel, Nuc. Diváků: 150.

BRUMOV B – KELČ 4:1 (1:1)

Hosté odjeli do Brumova ve velmi improvizované sestavě. Chyběl jim střelec Matějka a také šikovní dorostenci, kteří měli své utkání. „I v oslabené sestavě jsme sehráli dobrý první poločas a dokonce se ujali vedení. Domácí srovnali a po přestávce nás po druhé brance donutili otevřít hru ve snaze vyrovnat. Brumovští mladíci nakonec ovládli druhou půli, my jsme inkasovali další dvě branky. Z porážky se chceme oklepat další výhrou hned za týden doma proti posledním Vlachovicím, abychom se pohybovali v lepším středu tabulky,“ řekl trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 27. Slavík, 49. Struhař, 59. vlastní, 77. Fojtík – 15. Adam Hlavica. Rozhodčí: Straka – Smýkal, Františák. Diváků: 120.

KATEŘINICE – PODLESÍ 3:4 PEN. (1:1)

Kateřinice jsou doma silné, ale tentokrát musely vzít zavděk bodem. „Nemohli jsme se dostat dlouho do tempa. Brzy jsme prohrávali brankou Zetka. Drda pak trefil břevno, Fojtů tyčku. Po akci Fojtů srovnal do poločasu Drda. Po přestávce ukázali hosté, že jim zápas vyšel. Na co sáhli, to jim tam spadlo a po dvou nádherných střelách Blažka vedli již 1:3. Na střeleckou nemohoucnost domácích se již nemohl dívat trenér Marcel Beňo a šel na hrot. Nejprve snížil, pak zazdil další šanci a nakonec připravil vyrovnání pro Fojtů. Stínem utkání je zranění kotníku Štěpána Doležela,“ uvedl předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Branky: 37. Drda, 69. Beňo, 82. Fojtů – 12. Zetek, 50. a 65. Pavel Blažek. Rozhodčí: Vlk – Vitásek, Korch. Diváků: 80.

SLUŠOVICE - NEVŠOVÁ 0:1 (0:1)

Zápas začal opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo chybovat a připustit změnu skóre. Nevšová těžila zejména z brejků a rychlých přechodů, kdy po jednom z nich padla vedoucí branka Gabka. Domácí poté nevyužili polevení soupeře. Druhou branku v utkání mohl přidat Gabko, ale tentokrát neuspěl. Do druhého poločasu nastoupil za Slušovice Roman Dobeš a jeho příchod byl znát. Domácí přidali na důrazu ve snaze zápas zdramatizovat. Obrana Nevšové však byla pozorná a nepřipustila až do konce utkání změnu skóre.
Branka: 27. Gabko. Rozhodčí: Slováček – Prokůpek, Štěfanko. Diváků: 100.

Slušovice: Kučera – Čunek, Večeřa, Povolný (46. Dobeš), Kvasnica, Poslušný, Zedníček, Čuřík (78. Burša), Zbranek, Janků, Bořuta.
Nevšová: Konečný – Fuksa (77. Vašička), Beňo, Foltýn, Kuric, Tomšů (90. Anders),
Stratený, Dubec, Munster, Karmazín, Gabko (90. Juriga).

VLACHOVICE - NEDAŠOV 0:2 (0:2)

V prvním poločase se hrálo převážně ve středu hřiště. O osudu zápasu rozhodli hosté v průběhu tří minut, když se v 19. minutě trefil Fojtík, kterého následně napodobil Macháč. Po změně stran měli sice domácí více ze hry, ale obrana Nedašova je do vyložených šancí nepustila a výsledek si i přes závěrečný tlak Vlachovic pohlídala.

Branky: 19. Fojtík, 21. Macháč. Rozhodčí: Svoboda – Zubek, Tureček. Diváků: 111.

Vlachovice: Macháč – Kováč, Olejník, Fojtů, Kupčík, Nedavaška, Míča, Straka, Hověžák, Trčka, Šimoník.
Nedašov: Solař – J. Fojtík, Talčík, M. Novák, Mikula, Šenkeřík, Macháč, Bartoška, Marek, M. Holba, R. Fojtík. Střídali: J. Holba, Surý, P. Novák, Kolínek.

KORYČANY - V. OTROKOVICE B 2:1 (1:1)

Velmi vyrovnaný duel nakonec pro sebe získali domácí. A s nadsázkou se dá říci, že to byli oni, kdo v zápase střílel branky. Do vedení šli hosté, když si po čtvrt hodině hry dal vlastní gól Mušálek. Koryčanům se podařilo srovnat krok deset minut před přestávkou ,kdy přesně mířil Posolda. Po změně stran měly oba celky stejně blízko vítězství, ale z rozdílové trefy se radovali domácí, kdy na 2:1 otočil výsledek Lysko. Třebaže tlak rezervy Otrokovice sílil, Koryčany místy se štěstím výhru ubránily.

Branky: 35. Posolda, 64. Lysko – 16. vlastní (Mušálek). Rozhodčí: Dujíček – Kotačka, Němec. Diváků: 120. Koryčany: Vrba – Kaňa, Věžník, Lysko (84. Bábíček), Bělohoubek, Gejdoš, Posolda, Hubr, Hanák, Tesař, Mušálek. Viktoria Otrokovice B: Jelínek – Lendler, J. Červenka, Paták, Křivánek (77. P. Červenka), Marčík (65. Bína), Bahounek (84. Malota), Zach, Dobeš, Gojš, Škubník.

OŘECHOV - NEDACHLEBICE 3:1 (1:1)

„Zápas jsme si prohráli sami. Naše defenzivní část, za kterou je zodpovědné celé mužstvo, absolutně nefunguje. Po ztrátě se nevracíme, nedostupujeme a nebráníme standardky. Jenom spoléháme na druhého hráče, že to zachrání. Potom se nemůžeme vymlouvat, že nám to tam nepadá. Ať si každý sáhne do svědomí. Teprve pak budeme zápasy vyhrávat,“ vzkázal svým svěřencům kouč Nedachlebic Petr Polášek.

Branky: 31. Kowalík, 61., 72. Kolařík - 37. Bartoš. Rozhodčí: Smirnov – Bartoň, Schnürmacher. Diváků: 150.

ŽALKOVICE - NAPAJEDLA 2:0 (0:0)

Žalkovičtí mají na jaře fazónu, nezastavili je ani sousedé ze Skaštic či silné Osvětimany. Hosté z Napajedel je však první půli zaskočili klidnou kombinační hrou, navzdory silnému protivětru vanoucímu od Hostýna byli více na míči a kupodivu se častěji snažili i o zakončení.

Branky přišly až po přestávce. Klid domácím řadám dal Janečka, jenž zužitkoval centr z levé strany. Definitivní podobu výsledku dal po hodině hry po rohovém kopu důraznou hlavičkou Netopil. Třebaže se Napajedelší hodně snažili, vyzrát na žalkovickou defenzivu nedokázali. A protože ani na brejky hrajicí domácí již nebyli přesní, fanoušci se dalších branek nedočkali.

Branky: 47. Janečka, 58. Netopil. Rozhodčí: Koláček – Mikulášek, Bršlica. Diváků: 190. Žalkovice: Juráň – T. Janečka, Beneš, P. Horák, Němec (79. F. Horák), Z. Horák, Bartušek (89. Strnad), Netopil, Čevela, Janečka (86. Kojetský), Pospíšil. Napajedla: Balážik – Drga, Simerský, Holomek (46. Haša), Koutník – Bůžek (68. Leitner), Foral, Havránek, Plachý – Laciga, Brauner (52. Kozubík).

DOLNÍ NĚMČÍ - SKAŠTICE 0:2 (0:1)

Po třech porážkách opět dokázaly Skaštice naplno bodovat. Na půdě nepříjemného soupeře rozhodly o vítězství hostů dvě přesné střely Konečníka. V bráně vychytal čisté konto gólman Stýblo. Utkání začalo opatrně s mírnou převahou Dolního Němčí. Přítomní diváci viděli jen dva závary před hostující bránou, které ovšem pozorný brankář Stýblo dokázal vyřešit. První branku utkání vstřelil před přestávkou Konečník, který střelou k tyči překonal strážce domácí svatyně. Po změně stran se Dolní Němčí jen těžko dostávalo do příležitostí, naopak Skaštice mohly několikrát přidat druhou branku. To se nakonec povedlo podruhé v zápase Konečníkovi. Domácí mužstvo si vytvořilo jen jednu tutovou šanci, kterou ale tygřím skokem zneškodnil brankář Stýblo. Skaštice si tak díky pozornému a zodpovědnému výkonu odvezly všechny body.

Branky: 39., 67. Konečník. Rozhodčí: Němec – Zelený, Kubíček. Diváků: 150. Dolní Němčí: Hájek – P. Tinka, P. Krchňáček, Stojaspal (73. Machalík) T. Tinka, M. Krchňáček, Bída, Poruban, Ježek (53. R. Krchňáček), Kadlček, Šmehlík. Skaštice: Stýblo – Janalík, Konečník, Icela, Mynarčík, Škrabana (78. Vymětal), Bubla, Menšík (46. Motal), Frýdl, Batík, Glozyga.

BOJKOVICE - NIVNICE 9:1 (5:1)

Hosté se museli obejít bez brankáře Lysońka, který se zranil v minulém utkání s Osvětimany. Domácí poslal do vedení již v šesté minutě Naňák, kterého za dalších deset minut napodobil Gago. Do čtyřicáté minuty inkasovala Nivnice potupného búra, do přestávky však stihl jednou korigovat Velecký. Po změně stran přidaly Bojovice další čtyři trefy a došli k pohodlnému vítězství.

Branky: 6., 33. Naňák, 16., 37. Gago, 39. Holík, 75. Jančařík, 77. Michalec (vl.), 80. Dolina, 89. Vacula - 41. Velecký. Rozhodčí: Dorotík – Tomanec, Zámorský. Diváků: 100. Bojkovice: Polášek – Jančařík, Křižka (71. Krpálek), Kúdela, Holík – Dolina, Vacula, Miča (58. Koželuha), Slavíček – Gago (65. Vavrečka), Naňák. Nivnice: Mahdalík – Kašpárek (84. Chovanec), Stojaspal, Hladiš, Kostelník – Josefík, V. Velecký, J. Velecký, Sagula, Michalec – Ryšávka (81. Mudrák).

JAROSLAVICE - BUCHLOVICE 2:3 (0:1)

Jaroslavice nebodovaly už podesáté za sebou, tentokrát nestačily na Buchlovice.

Již ve čtvrté minutě tečoval přímý kop hlavou Ondica a hosté vedli 1:0. Buchlovice si v první půli vytvořily čtyři stoprocentní šance, které zlikvidoval brankař domácích Žbel a držel domácí ve hře. Druhý poločas začali lépe domácí, kteří do 56. minuty otočili vývoj utkání. Za dalších osm minut již však zase vedli hosté. Nejprve si míč do vlastní branky srazil jaroslavický Vrba a poté otočil výsledek ve prospěch hostů Belant. Domácí se snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana hostů jim nedovolila vyrovnat.

Branky: 56. Vávra, 47. Macalík - 4. Ondica, 64. Belant, 58. vlastní (Vrba). Rozhodčí: Škrobák – Dostálek, Hasukič. Diváků: 55. Jaroslavice: Žbel – Valenta, Dlabač, Gazda, Červenka, Macalík, Vrba (71. Podéšť), Polách (69. Paníček), Fajgara, Horňák, Vávra. Buchlovice: Pavela – Kučík (83. Hančík), Procházka, Křiva, Dufka, Šimčík, Lukeštík (37. Mikula), Belant, Kořínek, Ondica, Kunc.

OSVĚTIMANY - FRYŠTÁK 4:1 (2:1)

Fryšták v úvodu favorita překvapil a ve čtvrté minutě šel po gólu Vavruši do vedení. Jenže domácí se oklepali rychle a hned po rozehrávce ve středu hřiště vyrovnali skóre. Zlomovým okamžikem zápasu byl gól Osvětiman těsně před odchodem do kabin. Domácí tým to uklidnilo a po brankách Salaye ve druhé půli zaslouženě získal tři body a může stále myslet na vítězství v soutěži.
Branky: 6., 74., 76. Salay, 44. Žandovský - 4. Vavruša. Rozhodčí: Poláček – Utěkal, Trampota. Diváků: 82. Osvětimany: Chvojka – Němčický (84. Skřivan), Ohnutek, Žandovský, Salay (78. Chaloupka), Otáhal, Zýbal, Křemeček, Švrček, Fišer, Pantić (61. Brhel). Fryšták: Mikel – Gřešák, Skalička, Naňák, Křenek, Chudý, Hřebačka, Petráš (75. Okonkwo), Holý, Vavruša, Castanheira (58. Bartoň).

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka, šéfkuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA, ŠÉFKUCHAŘ/KA, Nástup možný ihned, Požadavky: vyučení v oboru nebo praxe v oboru výhodou - není podmínkou, nevyučené zaučíme. Vhodné i pro absolventy, Náplň práce: příprava pizzy, těstovin a salátů, Nabízíme: strava, prémie, příspěvek na dopravu, První kontakt: telefonicky na čísle 737 345 204 nebo e-mailem: jezakmiroslav@centrum.cz, ov. 12.10.. Pracoviště: Miroslav ježák 01, Křižná, č.p. 32, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Miroslav Ježák, +420 737 345 204. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební montéři 20 000 Kč Stavební montéři (kromě montérů suchých staveb) Servisní technici a odborní montéři pro nadstandartní zařízení koupelen. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SERVISNÍ TECHNICI A ODBORNÍ MONTÉŘI PRO NADSTANDARTNÍ ZAŘÍZENÍ KOUPELEN, Nástup možný ihned., POŽADUJEME: praxe v příbuzném oboru (montáže kuchyní, žaluzií, oken,…), manuální zručnost a standardní znalosti instalatérského řemesla (montáže a kompletace koupelnového vybavení sprchové kouty, vany, sanitární keramiky a vodovodních baterií, baterie, …), dobrý zdravotní stav - bez zdravotních omezení a dobrá fyzická kondice (transport van, koupelnového nábytku, keramiky, ….), řidičský průkaz a praxe v jízdách s malou dodávkou, dobré komunikační schopnosti, umění jednat se zákazníky, spolehlivost, pečlivost a důslednost, 100% zvládnutá komunikace e-mailem, časová flexibilita, schopnost a ochota učit se novému, NÁPLŇ PRÁCE: záruční a pozáruční servis vod.baterií, sprch.koutů, van a hydrom.systémů, koupel.nábytku u zákazníka, odborné montážní a instal.práce při instalaci nadst.zařizovacích předmětů koupelen, Výchozí místo pracoviště: LACHIM spol.s r.o., Valašské Meziříčí, montáže a servisní zásahy po celém regionu Moravy, NABÍZÍME: zázemí společnosti s jednadvacetiletou zkušeností + odpovídající profesní vybavení, odměny dle skutečně dosažených výsledků, odborná školení, Nástup: ihned po úspěšném absolvování zkušební stáže. Je možno také zkrácený PP ve výši 20 hod./týd. nebo DPP – dohoda o provedení práce, ov. 11.10.. Pracoviště: Lachim spol. s r.o., Zámecká, č.p. 800, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Pavel Drábek, +420 737 249 211. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 89 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáte různorodou práci, kde se nebudete nudit? Baví Vás práce s lidmi? Máte zkušenosti s prací v maloobchodu nebo chuť se něco nového naučit? Pak máme zajímavou nabídku právě pro Vás!, , Prodejna HRUŠKA spol., s.r.o. přijme prodavačku!, Pracovní náplň:, • obsluha zákazníků, • doplňování zboží na prodejně, • práce na pokladně, • kontrola záruční lhůty a správnosti cen, • další práce, související s chodem maloobchodní prodejny, , Požadujeme:, • spolehlivost, • chuť pracovat, , Nabízíme:, • stabilní zaměstnání v české společnosti , • stravenky v hodnotě 60 Kč, • prémie dle obratu prodejny, • příspěvek na praní pracovních oděvů, • příspěvek na penzijní připojištění, • odměny při pracovních a životních výročích, • různorodou práci, • nástup dle dohody a možností uchazeče, • vstupní zaškolení přímo na prodejně. Pracoviště: H r u š k a , spol. s r.o. - mo č.312 hošťálková 151, hošťálková u vsetína, 756 22 Hošťálková u Vsetína. Informace: Žaneta Küschnerová, +420 606 054 079. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK/SERVÍRKA, Nástup možný ihned, Požadavky: vyučení v oboru nebo praxe v oboru výhodou - není podmínkou, nevyučené zaučíme. Vhodné i pro absolventy, Nabízíme: strava, prémie, příspěvek na dopravu, První kontakt: telefonicky na čísle 737 345 204 nebo e-mailem: jezakmiroslav@centrum.cz, ov. 12.10.. Pracoviště: Miroslav ježák 01, Křižná, č.p. 32, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Miroslav Ježák, +420 737 345 204.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Vsetínu.

Slováček v Přerově opět rozhodl v prodloužení o osmé výhře Vsetína

Házenkářské utkání Strabag Rail Extraligy mezi celky HC Dukla Praha a HC ROBE Zubří  14. října v Praze. Matěj Klíma.
11

Bravó. Házenkáři Zubří senzačně vyloupili Duklu

-

I. A třída: Bojkovice neunesly zvrat a inzultovaly rozhodčího

Ostudný konec přinesl víkendový duel v Nedachlebicích. Fotbalový duel I. A třídy skupiny B předčasně ukončila v 84. minutě inzultace pomezního rozhodčího bojkovickým Kalinou po třetí vítězné trefě domácích, podle soupeře z ofsajdu (podrobněji na jiném místě Deníku).

-

Krajský přebor: Boršicím vyfoukl první bod Křenek

Tak blízko prvnímu bodu ještě fotbalisté Boršic v novém ročníku krajského přeboru nebyli. V 10. kole nečekaně potrápili Holešov, který otočil zápas po přestávce gólem a vítěznou trefou v nastavení. Na rozhodující trefu „last minute“ dosáhl také nováček ze Skaštic, který se dál drží v čele soutěže i po víkendu.