I. A TŘÍDA - SKUPINA A

ZUBŘÍ – VAL. PŘÍKAZY 1:5 (1:2)

Domácí se rozloučili s nevydařeným podzimem další porážkou. Debakl tentokrát dostali v domácím prostředí.
„Bohužel jsme dnes na soupeře vůbec neměli. Za stavu 1:3 jsme měli velkou šanci na kontaktní branku, byť jsme již hráli bez vyloučeného Raždíka, ale Příkazy byly po celý zápas lepší a zaslouženě vyhrály. My nedáváme branky. Vokáč měl dnes tři velké šance. Navíc nemáme v současném týmu osobnost, která by dokázala trápící se tým pozvednout. I dnes se ukázalo, že bez pravidelného tréninku se 1. A třída nedá hrát,“ řekl trenér Zubří Robert Jurajda.
„Dali jsme brzkou branku. První poločas jsme měli vyhrát 1:5. V celém utkání jsme dominovali. Děkuji hráčům, jak k utkání přistoupili a jak se rozloučili s podzimem. Ten výkon měl velkou kvalitu. Za stavu 1:3 jsme přežili jednu šanci, podržel nás brankář. Sehráli jsme dobré utkání,“ řekl trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 36. Krupa – 7. Sedlačík, 22. a 88. Kušnier, 51. a 74. Vaculka. Rozhodčí: Filgas - Ruman, Dokoupil, 80 diváků.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VIDČE 2:3 P. K. (2:0)

Domácí hráli dobře jenom první poločas. V tom druhém je Vidče přehrálo a nakonec slavilo úspěch.
„V prvním poločase jsme byli na velkém travnatém hřišti lepším týmem. Dali jsme dvě branky, měli šance zvýšit na 3:0 nebo dokonce 4:0, ale neproměnili jsme. Vidče mělo dvě nebezpečné příležitosti. Po přestávce proti větru nás soupeř přehrál. Nám jako by docházely síly. Vladimír Urban se trefil krásně z dálky, druhou branku jsme dostali po standardní situaci,“ řekl hrající asistent trenéra Valmezu B René Fröhlich.
„Chtěl bych hráčům poděkovat za bojovný výkon, kdy za nepříznivého stavu stále věřili ve zvrat. Důležité bylo, že jsme osobně Špůrkem pokryli kanonýra Výmolu. Byl to celkem vyrovnaný zápas se zaslouženou dělbou bodů. Soupeři se v závěru utkání zranil brankář Petrnek, zbytek utkání a penalty dochytal hráč z pole,“ řekl trenér Vidče Petr Urban.

Branky: 7. Horáček, 43. Michal Kundrát – 57. Vladimír Urban, 70. Petr Mičkal. Rozhodčí: Němec - Smirnov, Zpěvák, 100 diváků.

NEDAŠOV - VLACHOVICE 5:0 (4:0)

Druhý Nedašov nedal šanci předposledním Vlachovicím, které doma rozstříleli pěti brankami. Favorit víkendovou dohrávku rozhodl hned v prvním poločase. Kanonádu odpálil ve 13. minutě Šuráň, který se před přestávkou prosadil ještě jednou. Předtím skórovali Marek s Holbou. Vlachovice na rozjetého soupeře neměly. Ve druhém poločase inkasovaly pátý gól a nakonec vysoko prohrály. Nedašov sice další příležitosti neproměnil, to ale po jednoznačné výhře nikdo z domácích neřešil.
Branky: 13. a 36. Šuráň, 26. Marek, 30. Holba, 79. Fojtík. Rozhodčí: Mičkal – Zubek, Nuc, 50 diváků.
Nedašov: Solař – Holba, (56. Holba), Marek (56. Mikula), Šuráň (61. Bartoška), Macháč, Šenkeřík (46. Novák), Šenkeřík, Novák, Talčík, Fojtík, Cícha.

Vlachovice: Macháč – Hovězák, Nedavaška, Vavrys, Doruška, Hlavica, Šimoník, Míča, Kováč, (46. Trčka), Rak (63. Hověžák), Pekárek (68. Vizvári).

NAPAJEDLA - BUCHLOVICE 2:0 (1:0)

Do zápasu také vstoupila s velkou vervou a už ve 3. minutě mohla vést o dva góly. Pohotový Vondráčkův volej po centru Havránka však bránu těsně minul a následně Foral přihrávku stejného hráče zakončil málo razantní střelou přímo do Pavelova koše. Kozubík pak měl gól na kopačce gól už v 5. minutě, ale jeho pokus po Foralově zpětné přihrávce hostující obrana včas zablokovala. Domácí ofenzíva pokračovala i nadále a v 10. minutě hbitý Foral vyslal do úniku po křídle P. Koutníka, po jehož centru se pokusil Pavelu ohrozit i Havránek, ani jeho rána však změtí těl neprošla. Pevná obrana hostů obstála i při Drgově prudké hlavičce po Lacigově rohovém kopu v 11. minutě. Z tlaku se hráči s pávem na prsou poprvé vymanili až ve 12. minutě, ovšem přesný nákop Hostinka až do vápna nabíhající Ondica nezpracoval. Jeden útok za druhým se i poté valil směrem k hostující svatyni. Ve 13. minutě Laciga s Kozubíkem připravili palebnou pozici pro nabíhajícího Bůžka, jeho bomba sice zvedla prokřehlé osazenstvo ze sedadel, ale mezi tyče se nevešla. Domácí špílmachr Laciga pak vybídl do úniku i mladíka Vondráčka, na jeho pří-liš prudký centr ale nikdo z nabíhajících spoluhráčů nedosáhl. Ve 23. minutě D. Křiva stačil ve vzdušném souboji vytěsnit i další slibnou Drgovu hlavičku a Foral pak z úhlu trefil jen horní část břevna. O minutu později pozorný Pavela lapil i Bůžkovu přízemní střelu z otočky. Hosté pak přečkali i odvážné Havránkovo sólo téměř přes celé hřiště, které domácí snajpr sice zakončil utajeným bodlem, mířícím však daleko od zamýšleného cíle. Ve 28. minutě se z hranice šestnáctky rozhodl překvapit brankáře i Vondráček, Pavela však jeho úmysl vystihl a balón ve dvou metrech lapil. Na gól se tak u Moravy čekalo až do 32. minutě, kdy Havránek tentokrát s velkým rozmyslem našel na rohu malého vápna našlápnutého Kozubíka a ten pohodlně napasoval míč do sítě – 1 : 0! Hosté okamžitě zareagovali přeskupením sestavy, což se jim už na konci první půle téměř vyplatilo, dotírajícímu D. Křivovi však v souboji s brankářem Chvojkou scházel krok…
Obraz hry ve druhém dějství se od té první už diametrálně lišil. Očividně aktivnější hosté pokračovali ve hře vabank a důrazně šli za vyrovnáním. Naopak do té doby suverénní Napajedla se směrem dopředu začala trápit a do blízkosti Pavelovy svatyně se dostávala jen sporadicky. Když ve 49.
minutě se zprava do vápna řítil obávaný střelec Ondica, mladý Holomek jej raději zastavil nedovoleně i za cenu žluté karty. V 54. minutě pak domácím pořádně zatrnulo, když D. Křiva, jehož bylo rázem plné hřiště, z úhlu překvapivě napřáhl a 25 metrů trefil vnitřní tyč za už překonaným Chvojkou. Odražený míč Náplava pohotově nabídl volnému Ondicovi, ten ale z pár kroků bránu přestřelil. Domácím se pak hodně ulevilo v 60. minutě, kdy se odražený míč uvnitř vápna dokutálel před Kozubíka a tomu nezbylo nic jiného, než pohotově stvrdit svůj nenadálý gólový apetit – 2:0! Ani dvoubrankové vedení však neznamenalo definitivu, neboť hostující tým dirigovaný skvělým D. Křivou i nadále sympaticky usiloval o výsledkovou korekci. A příležitost k tomu si vypracoval už v 65. minutě, kdy právě D. Křiva ukázkovou kolmicí vybídl do gólového zakončení Belanta, ten ale před vybíhajícím Chvojkou poslal míč levačkou jen těsně kolem vzdálenější tyče. Po tomto dalším varování se domácí už raději zaměřili na kontrolu svého vedení. I tak si v 74. minutě po průniku P. Koutníka vypracovali dvě slibné příležitosti. Foralovu ránu pod břevno bravurně vyrazil gólman a následný Bejtkovského pokus si vysloužil alespoň divácké uznání. Když v závěrečné minutě proletěla i Belantova pumelice kolem tyče jen zvenčí, bylo zřejmé, že hostům v Napajedlech ne-bylo v sobotu přáno vsítit ani čestný gól. Fatře pak vítězná dohrávka pomohla poskočit v tabulce na vcelku lichotivou bronzovou příčku.

Branky: 32., 60. Kozubík, Rozhodčí: Kotačka – Mikulášek, Doležal, 92 diváků.
Napajedla: Chvojka – Koutník, Drga, Holomek, Bůžek (76. Matoušek), Laciga, Kozubík, (81. Ouroda), Havránek (88. Haša), Plachý, Foral, Vondráček (69. Bejtkovský).
Buchlovice: Pavela, Hostinek (46. Procházka), Hostinek, Náplava (69. Mikula), Křiva, Dufka, Belant, Kořínek, Hančík, Ondica, Kunc.

KORYČANY - NEDACHLEBICE 3:0 (2:0)

Hrál se rychlý a pohledný duel. Domácí věděli o kvalitách soupeře, kteří v posledních čtyřech duelech naplno bodovali. Svou kvalitu předváděli i v Koryčanech. První branka domácích padla v 19. minutě a nutno přiznat, že za první dvacetiminutovku zápasu si ji domácí fotbalisté zasloužili. Nacvičený rohový kop stříleným centrem po zemi přesně našel kopačku Posoldy a ten usměrnil míč k levé tyči hostující branky. Hosté nenechali nic náhodě, přidali a hlavně nestárnoucí Faldyna dobře diktoval tempo hry Nedachlabic. Přišla však nešťastná 34. minuta. Po odpískaném faulu na středu hřiště domácí rychle rozehráli, míče se zmocnil Koval a v samostatném úniku překonal hostujícího gólmana. Domácí byli při chuti a za pět minut zápasu opět po rohovém kopu vykopávali hosté míč z prázdné brány. V druhém poločase hosté ještě přidali. Bylo jich plné hřiště. V 57. minutě Faldyna s přímého kopu mířil nad domácí bránu a v 70. minutě a opět ze standardní situace zastavilo dobrou střelu břevno domácí brány. Snad až moc se hosté tlačili před bránu Vrby. Deset minut před koncem hostující obrana pootevřela zadní vrátka a následný rychlý protiútok domácích přeměňuje Gejdoš ve vítěznou branku zápasu.

Branky: 18. Posolda, 33. Koval, 78. Gejdoš. Rozhodčí: Polaštík - Bartoň, Mitáček, 110 diváků.
Koryčany: Vrba – Koval, Ryška (80. Šnajdr), Kaňa, Věžník, Lysko (87. Vrtal), Gejdoš, (89. Michalík), Posolda, Hanák, Tesař, (85. Hubr), Mušálek.
Nedachlebice: Boček – Pisklák, Novák, Kadlčák, Faldyna (75. Hladiš), Polášek (75. Nožička), Urban, Bartoš, Šuranský, Hána, Brzica.

ŽALKOVICE - DOLNÍ NĚMČÍ 1:2 P. (0:0)

Souboj dvou týmů z prostředku tabulky přinesl vyrovnaný fotbal i spravedlivou dělbu bodů. Všechno podstatné přinesla až závěrečná půlhodina. Do vedení šly v 69. minutě Žalkovice. Skóre otevřel Němec. Dolní Němčí po inkasovaném gólu začalo útočit a v dramatickém závěru výsledek srovnalo. Porážku hostů odvrátil Poruban. Dolní Němčí bralo v Žalkovicích nakonec dva body, když zvítězilo v penaltovém rozstřelu a v tabulce se posunulo před Nedachlebice na páté místo. Žalkovice přezimují deváté.

Branky: 69. Němec - 90. Poruban. Rozhodčí: Zapletal – Novák, Rybka, 50 diváků.
Žalkovice: Svoboda – Knap (88. Janečka), Beneš, Čevela, Pospíšil (51. Bartušek), Němec, Horák, Netopil, Janečka (86. Zavadil), Horák, Urubek.
Dolní Němčí: Bobčík – Šmehlík, Tinka, Ježek, Stojaspal, Krchňáček, Bída, Poruban, Mikulec, Krchňáček (55. Krchňáček), Machalík (75. Daněk).

1. Skaštice 13 12 1 0 0 48:6 38
2. Osvětimany 12 10 2 1 0 36:14 32
3. Napajedla 13 6 3 0 4 21:13 24
4. Bojkovice 13 7 0 1 5 37:28 22
5. Dolní Němčí 13 6 1 2 4 26:23 22