Střelecký koncert měl v utkání Lidečko – Velké Karlovice+Karolinka B domácí snajpr Hyžák, který rozhodl o vítězství domácího týmu 6:3 hned čtyřmi brankami.

1. B TŘÍDA

JABLŮNKA – VALAŠSKÉ PŘÍKAZY 1:1 (0:0)

Úvod zápasu vyzněl lépe pro fotbalovější hosty, jejich herní převaha však postrádala brankové příležitosti. Po půlhodině se dostali do hry i domácí, v 32. minutě nastřelil tyč z úhlu Biel. O minutu později se rozvlnila síť v hostující brance, pomezní rozhodčí však pro ofsajd gól neuznal. V 35. minutě Bielův průnik odvraceli hostující zadáci na rohový kop, stejně dopadl ve 41. minutě i Tomeček. Druhá půle se odehrávala podle obdobného scénáře jako první dějství. Hosté dobře kombinovali, ale k pořádné střele se nedostali. V 62. minutě si domácí po dvou rohových kopech vytvořili obrovské závary před hostující brankou, nikomu se však nepodařilo dotlačit míč z malého vápna do sítě. V 73. minutě Tomeček nedokázal zužitkoval gólovou nabídku Čumy a hosté trestali. Z protiútoku z dálky napřáhl Karas a jeho parádní rána vymetla pavouky z Vašíčkovy šibenice. Domácí se nadechli k závěrečnému náporu, hosté však odolávali atakům soupeře. V 85. vytěsnil hostující brankař Valčík Bielův trestný kop, za minutu zastoupil svého brankáře pohotový obránce, když z brankové čáry vykopl Martinkovu hlavičku. V 89. minutě hlavní arbitr Zicháček odpískal pokutový kop, nabídnutou šanci s přehledem využil kapitán Mrlina. V nastavení se domácí snažili strhnout vedení na svoji stranu, Martinek a ani Biel své šance již neproměnili.

BRANKY: 74. Karas – 0:1, 89. Mrlina z pen. – 1:1.

H. LIDEČ – CHORYNĚ 2:1 (2:0)

Gólový účet utkání otevřel ve 25. minutě povedeným přímým kopem domácí Miroslav Sporek. Ještě do přestávky přidal druhou branku Kulíšek. Po změně stran padla už jen jedna branka, když dvacet minut před koncem snižoval na konečných 2:1 hostující Tvrdoň. V prvním jarním utkání si tak připsali tři body domácí fotbalisté.

BRANKY: 25. Mir. Sporek –1:0, 43. Kulíšek – 2:0, 72. Tvrdoň – 2:1.

JANOVÁ – POLIČNÁ 4:0 (2:0).

Domácí začali první jarní souboj velkým náporem a ve 23. minutě trefili břevno. Hned z protiútoku zahrozili břevnem také hosté, ale pak už na dlouhé minuty patřilo hřiště domácímu týmu. Po centru Mikulíka otevřel skóre ve 33. minutě Fojtů. Přímý kop domácích pak tečoval do sítě Poličné Mišun a do kabin šli domácí s dvoubrankovým náskokem. I třetí branka padla po centru Mikulíka, do branky jej tentokrát uklidil Mišun. Poslední gól utkání dal v 77. minutě střelou z otočky Zbranek – 4:0. zan hosty mohl trefit alespoň čestný úspěch Marek, ale v 88. minutě jasnou šanci neproměnil.

BRANKY: 33. Fojtů, 40. a 68. Mišun, 77, Zbranek.

ZAŠOVÁ – V. BYSTŘICE 0:2 (0:1)

Klasický zápas, ve kterém se nedaří vůbec nic a naopak soupeři tam naopak ze dvou šancí padnou dva góly, za sebou mají fotbalisté Zašové. Proti Valašské Bystřici byli po celý zápas aktivnější, ale bodů se nedočkali. Po opatrném začátku se jako první osmělili domácí, kteří měli hned několik gólovek. Jenže udeřilo na druhé straně. Po přímém kopu z velké dálky gólman domácích Nosálek vyrazil jen před sebe a po trmě-vrmě z toho byl první gól Valašské Bystřice. I v dalším průběhu byli viditelně aktivnější domácí, ale asi jim tentokrát nebylo souzeno dát branku. Nedokázal to dokonce ani z pozice jeden metr od branky kanonýr Bartošák. A tak přišel trest. V 72. minutě po chybě domácí obrany, která hned několikrát nahrála míč přímo na nohu soupeře, dal svoji druhou branku Vanduch a bylo hotovo.

BRANKY: 15. a 72. Vanduch.

LIDEČKO – VKK B 6:3 (3:0)

První jarní zápas se fotbalistům Lidečka povedl náramně. Od první minuty byli lepším týmem a také to dokázali vyjádřit brankově. Už v poločase vedli 3:0 a pak ve druhé půli 4:0, 5:1 a 6:2. Skvělý zápas zažil domácí Hyžák (jinak náhradní gólman, ale poslední dobou hrající v útoku), který nasázel Karlovjanům hned čtyři branky. Další dvě přidal Aleš Číž a tenisový výsledek byl na světě.

BRANKY: A. Číž 2, Hyžák 4 – Škrobák 2, Šimák z pen.

PODLESÍ – LHOTA U VS. 3:1 (2:1)

Za krásného počasí pro fotbal i fanoušky patřil domácím úvod zápasu. Od prvních minut byli aktivnější a častěji se hrálo na půli hostí. V 10. minutě hosté zahrávali v šestnáctce rukou a nařízenou penaltu proměnil Zetek – 1:0. Další branku přidává v 17. minutě Radim Blažek, který se prosadil střelou zpoza šestnáctky – 2:0. V další šanci domácích střelu Křižana vytěsnil z brankové čáry obránce hostí na roh. Po půlhodině se ke slovu dostali i hosté a to díky několika standardním situacím. Dočkali se také snížení, střelu Marcela Bartoňa tečoval za záda bezbranného Michuta jeden z domácích hráčů – 2:1.

V první čtvrthodince druhé půle měli domácí dvě slibné šance, obě ale zlikvidoval brankář hostí. Až v 66. minutě se domácí dočkali třetí branky, na konci hezké akce překonal brankáře hostí střelou k zadní tyči Tydlačka – 3:1. V 68. minutě zahrozili i hosté, křídelní průnik a následnou střelu hráče vyráží Michut na roh. O chvíli později šla dělovka domácího Boráka těsně vedle. Trochu komplikací přinesla domácím 77. minuta. Stolář zastavil faulem unikajícího hráče a dostal červenou kartu. Domácí si ale v závěru zasloužené vítězství pohlídali. Před slušnou návštěvou (150 diváků) řídila utkání s přehledem trojice Olša –- Zicháček, Plánka.

BRANKY: Zetek z pen., Radim Blažek, Tydlačka – Marcel Bartoň.

V. POLANKA – HOVĚZÍ 0:2 (0:1)

Po podzimu vedoucí celek 1. B třídy z Hovězí ukázal ve Valašské Polance svoje kvality a odvezl si cenné tři body. První branku dali hosté hned ve druhé minutě, kdy se trefil Šrámek. Na další gól se čekalo až do nastaveného času druhé půle, kdy v 92. minutě definitivně jistil tříbodový export Hovězí Juřica. A to ještě Hovežané ve druhé půli další nejméně tři tutové šance „zazdili“. Vítězství hostů bylo zasloužené už jen proto, že domácí za celý zápas ani jedinkrát neohrozili branku hostujícího týmu.

KELČ – MÍŠKOVICE 6:1 (3:0)

Fotbalisté Kelče potvrdili roli favorita naprosto jednoznačně. Už v poločase vedli 3:0 a brankostroj se nezastavil ani po změně stran. Jediný gól, který domácí inkasovali, byl po chybě při přímém kopu Míškovic. Míč se dírou ve zdi dostal až do branky a znamenal tak čestný úspěch hostů. Dpmácí předváděli hned v prvním jarním kole pohlednou a ofenzivní hru a po zásluze naprosto přesvědčivě zvítězili. Kdyby proměnili aspoň polovinu šancí, mohlo být skóre klidně i dvouciferné.

BRANKY KELČE: J. Machač 2, L. Machač, Pastrnek, Kulich, Minář.

Další výsledky: Rusava – Ad.Hulín 0:3, Malenovice -Zborovice 3:0, Lubná – Těšnovice 2:0, Louky -Zdounky 1:2, Březnice – Slavičín B 1:2.

1. Kelč 15 12 2 1 43:10 38
2. Slavičín B 15 10 4 1 33:14 34
3. Fryšták 15 8 4 3 27:17 28
4. Malenovice 15 9 0 6 25:18 27
5. Těšnovice 15 7 4 4 30:22 25
6. Březnice 15 7 1 7 31:32 22
7. Lubná 15 5 6 4 29:30 21
8. Zborovice 15 6 3 6 22:31 21