DIVIZE E

VAL. MEZIŘÍČÍ – HRANICE 1:2 (1:0)

Hosté přijeli do Valašského Meziříčí s přímočarým fotbalem. Po jedné přihrávce následoval pas za obranu a pokus o přečíslení. Po zastřelování Michálka s Markem měl v 9. minutě druhý jmenovaný první tutovku zápasu, ale mířil pouze do brankáře. Hosté se dostali k několika rohovým kopům, ale sami po této standardní situaci inkasovali. Ve 21. minutě našel Michálek Globu a bylo to 1:0. Ve 26. minutě po centru Marka mohl zvýšit vedení Štreit, ale mířil pouze do tyče. Hned o minutu později lapil hostující brankář střelu Horáka z hranice pokutového území. Ve 40. minutě se sám na brankáře řítil Neuberger, ale minul odkrytou branku. Poločas zakončil další promarněnou šancí ve 44. minutě Globa, který před brankářem promeškal vhodný moment k zakončení.

Druhý poločas začala hlavička Maliny po rohu nad branku. Hosté srovnali skóre po centrovaném míči na volného hráče v 52. minutě – 1:1. Domácí hrozí trestnými kopy Michálka, ale bez efektu. V 62. minutě nereagují domácí hráči na odražený míč od tyče a Hranice vstřelují vítěznou branku – 1:2. Meziříčí si vytvořilo optickou převahu, ale bez vytvoření si šance a brankového efektu. Po zápase tak byli domácí samozřejmě zklamaní. „Hosté hráli chytře po větru v prvním poločase, napadali nás. My jsme dali náhodný gól ze standartky, ale pak jsme si vytvořili tři čtyři velké šance. Mohlo to sice být po poločase čtyři nula, ale ve druhém soupeř, i když nehrál tak dobře, dal dvě branky. Celkově nám chybí drajv, je tam u kluků velký rozdíl mezi tréninkem a zápasem. Nikdo na nás netlačí v případě postupu, ale jako by na nás dolehla tíha toho, že jsme v popředí tabulky," hodnotil smolně prohraný zápas trenér Valašského Meziříčí Robert Blaško.

BRANKA: 21. Globa. VAL. MEZIŘÍČÍ: Zimek – Globa, Michálek, Malina, Kuznik – Neuberger ( 70. Navrátil), Sviták, Štreit (61. Plešek), Molnár (70. Macíček) – Marek, Horák. (něm)