Do archivu turnaje se vítězství Podlesí 11:0 zapíše jako nejvyšší skóre v dějinách tohoto turnaje. Závěr zápasu byl již téměř nedůstojný.

Zpravodajství ze zimního turnaje, stejně jako delegaci rozhodčích OFS Vsetín, bude přinášet Valašský deník každé úterý.

ZT VALMEZCUP 2011

2. KOLO

V. MEZIŘÍČÍ B – KATEŘINICE 1:0 (0:0)

Nedělní ráno bylo pro obě mužstva hodně mrazivé, ale hráči se s mínus 12 stupni vyrovnali se ctí. Hosté přijeli k zápasu pouze v deseti hráčích, takže jim soupeř v první půli jednoho musel půjčit. Úvodní zahřívací desetiminutovku ukončil střeleckým pokusem ze šestnáctky Peredarjuk, ale trefil jen spojnici tyče a břevna. Kateřinice byly aktivnější a v 16. minutě si vypracovaly první tutovku. Novosad chytrou patičkou nabil Kašparovi, ten ale zblízka trefil jen Vondráka. Kašpar to záhy zkoušel zpoza šestnáctky, mířil těsně vedle. Po půlhodině se domácí dostali k první střele na branku, Lukáš Malina ale střílel mimo. Do druhé půle nastoupily Kateřinice jen v deseti a brzo inkasovaly. Ve 43. minutě pronikl z křídla Vajgl, Zimek ale skvěle vyrazil na roh. Ten rozehrál Kundrát na přední tyč, kde Vajgl šikovnou hlavičkou propasíroval míč do sítě – 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Peredarjuk zachytil laxní rozehrávku domácí obrany, ale v jasné šanci trefil jen Vondráka. Ve 47. minutě mohl vedení povýšit Badošek, ale jeho střelu z malého vápna Zimek lapil. Po hodině hry začal tlak Kateřinic sílit. Novosad nevyužil nadějného přečíslení. Záhy Cahlík stříleným centrem našel Peredarjuka. Ten ale míč poslal z malého vápna nad. V 70. minutě šli dva útočníci hostů sami na Vondráka, Peredarjuk trefil jen gólmana. Smolář zápasu Peredajuk zazdil v 70. minutě poslední tutovku. Míč mu na hlavičku naservíroval Kamas, ale Vondrák vytáhl skvělý zákrok a míč vytlačil na břevno. Zápasu by spíše slušela remíza, hosté totálně vyhořeli v koncovce.

BRANKA: Vajgl. VM B: Vondrák – Badošek, Polách, Brachánek, Sekyra – Vajgl, L. Malina, Gromus, Kundrát – Orság, Ondruch. Střídali: Václavík, Kocián. KATEŘINICE: Zimek – O. Kuzník, M. Kamas, J. Kuzník, Ondra – Cahlík, Novosad, Kotrla, Kašpar – Peredarjuk, Kocián. ROZHODČÍ: Mičkal.

FC VSETÍN – VIDČE 1:0 (0:0)

BRANKA: Beňo. VSETÍN: Sedlák – Šuška, Zbranek, A. Kamas, N. Němec – Orság, Pavlinec, Fojtík, T. Němec – J. Lukáč, Beňo. Střídali: Bartošek, Mucha, Sukup. VIDČE: M. Vala – Jurča, Marák, Pavelka, Špůrek – P. Drda, Nerad, Dobeš, P. Urban – L. Vala, Kramoliš. Střídali: Olejník, Kuchař, Křenek, M. Mičkal, Frňka. ROZHODČÍ: Z. Kneisl.

PODLESÍ – POLIČNÁ 11:0 (4:0)

Fotbalisté z Poličné úvodní tři zápasy zimního turnaje hrají s béčkem, ale proti Podlesí snad nastoupilo dokonce céčko. Během 80 minut totiž svěřenci trenéra Petrnka ohrozili branku Michuta jednou a za celý zápas se dopracovali k jednomu rohovému kopu. Debakl se začal rýsovat již v 1. minutě, kdy lehká střela Košuta ze 30 metrů překvapila Šerého. O dvě minuty později po centru Tydlačky hlavičkoval R. Blažek těsně vedle. V 7. minutě unikl Tydlačka po levém křídle a jeho střílený centr dostal nadvakrát do sítě Švec – 2:0. Ve 12. minutě zahodil dvě tutovky T. Adámek a následnou dorážku poslal Zetek do břevna. O osm minut později po centru T. Adámka dorážel nadvakrát R. Blažek, ale gólman Šerý vyrazil na roh. Po jeho rozehrání dorážel R. Blažek – 3:0. Tečku za prvním poločasem udělal krásný centr Košuta z hloubi pole, který z voleje usměrnil Stolař – 4:0. Druhé dějství – to již byla pouze hra na jednu branku a lelkující brankář Podlesí Michut mohl klidně odejít na párek. Ve 42. minutě si na krásný pas P. Blažka naběhl T. Adámek a střelou podél brankáře přidal pátou branku. Záhy se jasné šanci ocitl P. Blažek, trefil jen Šerého.

V 55. minutě zahrával P. Blažek rohový kop a teč Tydlačky na přední tyči skončila v síti – 6:0. Poličná hru vzdala a dala tak prostor průnikům do otevřené obrany. Po hodině hry připravil Švec ideální pozici pro Košuta – 7:0. V 65. minutě zachytil Petřvalský chybnou rozehrávku a technickou střelou zamířil k tyči – 8:0. O pět minut později sólo T. Adámka zakončil střelou do prázdné branky Tydlačka – 9:0. V 71. se vydal na brejk Košut a přihrávkou pod sebe namazal T. Adámkovi – 10:0. Za minutu akci T. Adámka zakončil Tydlačka – 11:0. Závěr zápasu byl již skoro nedůstojný. „Co mám dělat, tři hráči se omluvili kvůli zabíjačce, dva hráči podnikatelé si odletěli na Kanáry za sluncem. Bylo domluveno, že úvodní tři zápasy odehrajeme s béčkem a áčko půjde do hry až v únoru. Tady je výsledek přístupu hráčů B týmu,“ podal vysvětlení kouč Poličné Ivan Petrnek.

BRANKY: Tydlačka 3, Košut 2, T. Adámek 2, Švec, R. Blažek, Stolař, Petřvalský. PODLESÍ: Michut – Holčák, Petřvalský, Košut, Stolař – Švec, Zetek, P. Blažek, Tydlačka – R. Blažek, T. Adámek. Střídal: Zavadil. POLIČNÁ: Šerý – Malý, Brabec, Čech, J. Pelc – Kutěj, Zeidl, Kubíček, Žarlok – P. Pelc. ROZHODČÍ: Žilinský.

LHOTA U VS.- JANOVÁ 2:4 (1:3)

BRANKY: Jakubkovič, Bartoň – Mikulík, Kučerňák, Vojtíšek, Mišun.

LHOTA: Kašpar – Bartoň, Kopecký, Kulhaj, Orság – Chromčák, Zimek, Zgarba, Michálek – Jakubkovič, Urban. Střídal: Daňa. JANOVÁ: Sedláček – Bant, Zbranek, Blažek, Mikušek – Mikulík, Měrka, Vojtíšek, Mišun – Kučerňák, Trlica.

JABLŮNKA – SEMETÍN 2:1 (1:1)

BRANKY: Tomšík, Čuma – Z. Krampota. JABLŮNKA: Vašíček – Šťastný, Mrlina, Tomeček, Brodek – Machala, Holý, Hajný, Michl – Biel, Tomšík. Střídali: Čuma, Smilek, Václavík, Martínek. SEMETÍN: Laža – Hořelka, Procházka, M. Olšák, K. Olšák – R. Krampota, Sacher, Solanský, Kocián – Volek, Z. Krampota. Střídali: Tvarůžek, J. Smilek, T. Smilek. ROZHODČÍ: Füle.

V. MEZIŘÍČÍ JUN. – MOŘKOV 1:4

BRANKY: Capil – Kocián M., Kocián Z., Galia, Vahalík.

LESKOVEC – HALENKOV 1:3 (0:0)

BRANKY: P. Hromada – Úlehla 2, Holec. LESKOVEC: Martinka – Pala, Zavičák, Laža, Maček, K. Hromada, Smrčiak, V. Vlha, Juráň, M. Vlha, Toman. Střídali: P. Hromada, Vychopeň, Cedidla, Dulava. HALENKOV: Toman – Mikulenka, J. Koňařík, Haničák, Pasulka, Krňa, Jakeš, Holec, Mikula, Krejčí, Úlehla. Střídali: Maliňák, Pastorek, Zavičák. ROZHODČÍ: Beneš.

1. Mořkov 2 2 0 0 6:1 6
2. Leskovec 2 1 0 1 5:5 3
3. Hovězí 1 1 0 0 4:2 3
4. Halenkov 2 1 0 1 3:3 3
5. Val. Mez. Jun. 1 0 0 1 1:4 0
6. Krhová 1 0 0 1 2:4 0
6. Všemina 1 0 0 1 2:4 0
8. Jarcová 0 0 0 0 0:0 0