1.A TŘÍDA
HRACHOVEC – VIDČE 2:1 (0:0)

Domácí potřebovali bodovat pro klidnou záchranu, hosté ještě pošilhávali po vyšší třídě. Vidčané začali aktivně, ale stříleli pouze zdálky. V 15. minutě se představil domácí šutér Vrána při prvním trestném kopu, jeho střela „lízala“ šibenici. V závěru první půle si domácí vytvořili územní převahu, ale potýkali se s hlavním problémem – špatnou přihrávkou. Nebezpečně vypadala hlavička Cahlíka a dorážka Mizery – oba pokusy se mezi tyče ale nevešly. Úvod druhé části patřil Hrachovci, ale sólo Duba skončilo střelou vedle. Ve 48. minutě si povodil Vrána svého strážce a předložil lahůdkový centr na Cahlíka. Ten hlavičkoval jen do gólmana Valy. Následná dorážka Vajgla mířila nad. Jako blesk z čistého nebe udeřili v 50. minutě hosté. Trestný kop z hloubi pole sklepl Mičkal proti noze Ondřeje a jeho halfvolej z 25 metrů byl ukázkový. Málem trhal síť – 0:1. Domácím trvalo čtvrt hodiny, než se ze šoku vzpamatovali. Hráči Vidče zabetonovali obranu a dlouho drželi jednobrankové vedení. Teprve v 70. minutě bylo vyrovnáno. Rohový kop zahrál Vrána na zadní tyč, kde se prosadil hlavou zkušený Mičkal – 1:1. Záhy z dobré příležitosti střílel střídající Melichařík, brankář vyrazil, ale Vrána nestihl doklepnout. Největší šanci na vyrovnání zahodil v 85. minutě Cahlík. Pěknou kličkou si posadil obránce na zem a sám před brankářem střílel z deseti metrů vysoko nad. Domácímu trenérovi Janoškovi vyšlo střídání. V 88. minutě poslal na hřiště Radka Vaigla a ten záhy pronikl do pokutového území. Jeho souboj s obráncem posoudil rozhodčí pro hosty hodně přísně a domácí kopali penaltu. S ní naložil Vrána zkušeně – 2:1. Protesty Vidčanů byly marné, na vyrovnání již nebyl čas.

BRANKY: 50. Ondřej 0:1, 70. Mičkal 1:1, 89. Vrána pen. 2:1.

SESTAVY: HRACHOVEC: Petrnek – Konvičný, Mičkal, Kundrát, M. Vaigl – Mizera (68. Adamík), Jež, Dub, Cahlík (88. R. Vaigl) – L. Vrána, J. Vajgl (62. Melichařík).

VIDČE: M. Vala – Pavelka, Stodůlka, V. Urban, K. Drda – P. Drda, R. Mičkal, Dobeš (89. O. Kramoliš) Ondřej – L. Vala, M. Kramoliš.

ROZHODČÍ: Vitásek.

ŽLUTÉ KARTY: Kundrát, Dub, Vrána, Melichařík – Mičkal, P. Drda, L. Vala. DIVÁKŮ: 300.

PŘÍLUKY – JUŘINKA 1:1 (1:0)

Zápas přinesl rozdílné poločasy, v tom druhém Juřinka nebývale ožila a veze zasloužený bod. Domácí měli navrch v tom prvním, kdy zatápěli hostující defenzívě jak ze standardních situací, tak po centrovaných míčích ze hry. Do vedení se však dostali až ve 42. minutě, kdy chybnou malou domů zahrál Konvičný, a ta byla přečtena domácím hráčem a potrestána – 1:0. Po obrátce hosté přitlačili na pilu a výsledkem bylo jak vyrovnání hry, tak taky skóre. Sice až v 80. minutě, ale přece jenom se po akci Burdy prosadil hlavou David Štěpán – 1:1. Utkání mohlo pro snaživé hosty skončit nezaslouženou porážkou, ale v 88. minutě zachránila Juřinku tyč a následná dorážka z jasné pozice letěla vysoko nad.

BRANKA JUŘINKY: 80. David Štěpán 1:1.

BRUMOV B – LIDEČKO 4:2 (2:1)

Je to již evergreen Lidečka v této sezoně. Hosté prospali úvod druhého poločasu a ve velmi útočném a kvalitním zápase se pravděpodobně připravili o možnost zamotat na čele tabulky postupovou tajenku. Již úvod tohoto klání byl raketový. Lidečko prohrávalo již od 2. minuty, aby v minutě páté vyrovnal křížným lobem z dvaceti metrů Tomáš Fojtík. V 17. minutě šli domácí opět do vedení a zlom přišel hned v první minutě druhého poločasu, kdy spícím hráčům Lidečka zasadili domácí třetí gólovou ránu. V 70. minutě sice unikl domácí obraně Aleš Číž, byl sestřelen domácím brankářem a Ladislav Ovesný z penalty snížil – 3:2. Ale za pět minut bylo vymalováno a body zůstaly na perfektně připravené hrací ploše v Brumově.

BRANKY LIDEČKA: 5. Tomáš Fojtík 1:1, 70. Ladislav Ovesný 3:2.

LHOTA U VS. – V. BYSTŘICE 2:2 (0:2)

Hostující fotbalisté promrhali dobře rozehraný zápas a vedení nakonec neudrželi. Remíza v tomhle utkání v podstatě nic neřeší a vypadá to, že se oba celky uvidí příští rok i v 1. B třídě. V 8. minutě trestuhodně chyboval domácí brankář, k míči se dostal Mařák a zakončil přesně – 0:1. Po celý první poločas se hra odvíjela převážně ve středu hřiště. Hosté opět udeřili a bylo to z rohového kopu. Ve 41. minutě si na něj naskočil Štůrala a v pokutovém území převálcoval všechny – 0:2. Druhá část hry nabídla rychlý kontaktní gól domácích. V 51. minutě vyslal Orság do brejku Zeťáka, a ten se nemýlil – 1:2. Za devět minut bylo vyrovnáno. Kolmou přihrávku zužitkoval Kurtin – 2:2. Po této brance zahazovala Lhota jednu tutovku za druhou, jenže ani Orság ani Zgarba, který šel sám na hostujícího brankáře, se prosadit nedokázali.

HUTISKO – LUKOV 2:1 (2:0)

Hutisko si utkání s přehledem pohlídalo a zaslouženě vyhrálo. Šancí měli domácí tak na tři zápasy. Ve 22. minutě poslal nádherný centr do pokutového území hostů Křenek a Poruba s přehledem zakončil – 1:0. O chvíli později orazítkoval Maruchnič břevno. V další šanci se objevil Mareček, ale hezkou hlavičku mu brankář vyrazil. Ve druhém poločase domácí pokračovali v galapředstavení zahozených tutovek. V 53. minutě se Maruchnič ještě zastřeloval, ale o čtyři minuty později už s přehledem zakončil hezkou kombinaci – 2:0. V 70. minutě šel Pisárik sám na brankáře hostů, překonal ho, ale míč se odrazil zpět do hřiště. V 91. minutě hosté už jen upravili výsledek a snížili na 2.1.

D. BEČVA – P. LHOTA 2:0 (1:0)

Domácí měli po celé utkání evidentní převahu, kterou přetavili ve tři body. Nutno ale přiznat, že všechny jejich branky stříleli dorostenci. Ve 20. minutě si našel centr Paprskář a otevřel účet utkání – 1:0. Hostující fotbalisté se nedostávali vůbec do hry a Bečvané je válcovali jedním útokem za druhým. Jenže jejich šance zůstaly nevyužity a do šaten šli s hubeným náskokem. Druhá část hry přinesla stejný obraz jako ta první. V 70. minutě se hezky prosadil Radek Maléř a uklidnil své spoluhráče – 2:0. Domácím bylo ale přece jenom trochu horko. V závěru se na jejich brankáře sám řítil útočník hostů, jenže šanci trestuhodně zahodil. V posledních sekundách utkání se ještě hosté předvedli pěknou hlavičkou, která šla jen těsně mimo.