1. A TŘÍDA

LUKOV – HRACHOVEC 1:4 /1:1)

Nový začátek. Tak přistoupili k prvnímu jarnímu utkání fotbalisté Hrachovce. A byli k nepoznání. Do 30. minuty mohli čtyřikrát otevřít gólový účet utkání. Zápas se velmi vydařil útočníkovi Dubovi. Ten v 10. minutě nastřelil břevno branky Lukova a v 19. minutě v dobré pozici minul. Ve 22. minutě přestřelil Jež branku z malého vápna. Ve 29. minutě šel sám na domácího brankáře Mizera, ale zase z toho nic nebylo. A tak přišel zákonitý trest. V 31. minutě inkasoval Brázdil po tečovaném míči z rohu – 1:0. Hosté ze z šoku velmi rychle otřepali. V 33. minutě unikl po pravé straně Mizera a perfektně přeloboval brankáře – 1:1. V 35. minutě podržel hosty Brázdil. Brankář rezervního týmu nahradil velmi dobře absentujícího Vladimíra Vajgla. Po přestávce Hrachovec zápas, v kterém byl lepším celkem, rozhodl. V 61. minutě uvolnil Vrána Duba a spolupráce dvou zkušených útočníků přinesla konečně své gólové ovoce – 1:2. V 70. minutě vyboxoval Brázdil míč na volného Vránu, který vyslal do samostatného úniku Duba. Akce na tři doteky skončila Dubovým výstavním angličanem – 1:3. V 75. minutě ukázal velkou míru shovívavosti hlavní rozhodčí, když faul na unikajícího Ježe ocenil v jasné brankové příležitosti pouze žlutou kartou. V 83. minutě se ukázala kolegialita Duba, který mohl slavit další brankou hattrick, ale přenechal kamarádsky míč Vránovi – 1:4. V 90. minutě mohl darovat domácím gólovou rukavici střídající Matůš. Další branka nepadla, ale v Hrachovci mohou konečně po dlouhých týdnech slavit tříbodový zisk a slastný pocit vítězství.

BRANKY HRACHOVCE: 33. Mizera 1:1, 61. Dub 1:2, 70. Dub 1:3, 83. Vrána 1:4.

SESTAVA HRACHOVCE: Brázdil – Radek Vajgl, Adamík, Kundrát, Martin Vajgl – Mizera (63. Jaroslav Vajgl), Jež, Navrátil, Konvičný (90. Volek) – Dub (88. Matůš), Vrána.

JUŘINKA – D. BEČVA 1:0 (0:0)

Nervózní utkání, k čemuž výrazně pomohl hlavní rozhodčí Mičkal, skončilo stejně jako v úvodním kole tříbodovým ziskem Juřinky. V 10. minutě střílel Konvičný těsně vedle Rauscherovy branky. Ve 14. minutě chytil Rauscher gólovou hlavičku Štěpána a o minutu později vykopávali hostující obránci míč z brankové čáry za již překonaným brankářem. Ve 27. minutě střílel Štěpán vedle branky. Ve druhé polovině prvního poločasu vystrčili růžky hosté. Jaroslav Šena měl v 35. minutě dvě možnosti dostat hosty do vedení, ale jaro střelecky nezahájil. Zápas domácí rozhodli po rychlém protiútoku v 70. minutě, kdy dokonale potrestali nešťastně nastřelený míč hostujícím hráčem, který jim rozhodující akci zápasu vlastně sám nedobrovolně založil. Štěpán dostal přihrávku mezi beky a zakončil Rauscherovi mezi nohy – 1:0.

BRANKA: 70. Štěpán 1:0.

JUŘINKA: Trusina – Šnajdr (80. Burda), Bartoň, Petr Koleček, Dan Koleček – Škařupa (70. Šindelek), Konvičný, Klanica, Kocián (85. Stolař) – Žilinský, Štěpán.

D. BEČVA: Rauscher – Adamec (60. Filka), Adam Růčka, Skalík, Vladislav Šena – Pavel Vašek, Stavinoha (79. Roman Maléř) – Petr Vojkůvka, Dalibor Vašek (65. Kozák), Jaroslav Šena – Paprskář.

V. MEZIŘÍČÍ B – ŠTÍTNÁ 3:0 (2:0)

Druhý celek tabulky ve Valašském Meziříčí herně propadl. Domácí se v posledním letošním utkání na tři body ani příliš nenadřeli. Rozhodla rychlá úvodní branka. Ve 4. minutě přesně nacentroval Lukáš Malina a Soukup se trefil volejem z hranice pokutového území naprosto přesně – 1:0. Ve 44. minutě přišel druhý gól, který orámoval první poločas. Vajgl vybojoval zdánlivě ztracený míč a Ondruch již viděl k zakončení připraveného Výmolu – 2:0. Po přestávce bylo utkání ještě více jednoznačné, ale domácí již přidali pouze jednu branku. V 70. minutě zahrál Soukup standardní situaci přesně na hlavu Polácha, který míč zkušeně přizvedl nechytatelně do sítě – 3:0. Rezerva Valašského Meziříčí bude na jaře výrazně míchat postupovými kartami do krajského přeboru.

BRANKY: 4. Soukup 1:0, 44. Výmola 2:0, 70. Polách 3:0.

SESTAVA V. MEZIŘÍČÍ B: Vondrák – Badošek (72. Sekyra), Polách, Škorňa, Gromus – Soukup (75. Orság), Lukáš Malina, Výmola, Vajgl – Ondruch (77. Kundrát), Luboš Horák.

NEDAŠOV – HUTISKO 1:2 (0:1)

Hutisko si na horké půdě Nedašova udrželo prvenství v 1. A třídě v tomto kalendářním roce. V 6. minutě se nejlepší hráč hostí Robin Křenek prezentoval výstavní střelou z dvaceti pěti metrů, na kterou byl domácí brankář krátký – 0:1. V 10. minutě čaroval hostující kolega v brance Horák, který vytěsnil s veškerou námahou gólový volej Petra Nováka. V 15. minutě se srazili dva obránci Nedašova tak nešikovně, že jeden z nich zahrál v pokutovém území evidentně rukou. Robin Křenek z nařízené penalty druhou branku nepřidal. Trefil pouze tyč. Trest za neproměněnou penaltu přišel ve 49. minutě, kdy se po autu trefil Machač – 1:1. V 54. minutě byla gólová hlavička Robina Křenka po centru Kaloda a o minutu později se mohl radovat sám Kalod. Kolem šibenice domácí branky zasvištěla v 58. minutě hlavička Macíčka. Po hodině hry se utkání zlomilo na stranu hostí. Nejprve byl vyloučen za protesty na adresu hlavního rozhodčího v 61. minutě domácí Dominik Novák. O minutu později zakončil střelou pod břevno akci Robina Křenka s Barošem Škopek – 1:2. Domácí na bod v tomto utkání měli i v oslabení. V 70. minutě Alois Novák a v 75. minutě Petr Šuráň trefili pouze dobře postavené tyče Horákovy branky.

BRANKY: 6. Robin Křenek 0:1, 49. Machač 1:1, 62. Škopek 1:2.

SESTAVA HUTISKA: Horák – Roman Křenek, Macíček, Petr, Jurek – Baroš, Škopek, Jaroslav Koláček, Kalod – David Mikulenka, Robin Křenek.

BRUMOV B – VIDČE 0:1 (0:0)

Velmi slabé utkání pro sebe rozhodli hráči Vidče jedinou vydařenou trefou. Oba celky už jako by se viděly na zaslouženém několikaměsíčním zimním odpočinku a fotbalovému divákovi toho moc zajímavého nepředvedli. Vidče předvedlo skálopevnou defenzívu a dokonce mohlo v závěru vyhrát i větším brankovým rozdílem. Rozhodující trefu si schoval po akci Kramoliše druhý útočník Dobeš na 70. minutu – 0:1. V 84. A 89. minutě ho neúspěšnými střeleckými pokusy nenapodobil jeho kolega Michal Kramoliš. Vidče po delší době předvedlo na půdě soupeře bezchybný výkon korunovaný plným bodovým ziskem.

BRANKA: 70. Dobeš 0:1.

SESTAVA VIDČE: Petružela – Pavelka, Milan Drda, Vladimír Urban, Špurek – Pavel Drda, Nerad, Stodůlka (78. Marák), Petr Urban – Kramoliš, Dobeš.

ZUBŘÍ – P. LHOTA 2:0 (1:0)

Zubří čekalo, že hosté předvedou zanďoura a budou čekat na chybu. Zápas ale přinesl otevřený fotbal. Podkopná Lhota hrozila po standardních situacích, ale velmi dobře chytající Barabáš se mohl radovat z čistého konta. Vítězství Zubří je vzhledem k počtu vyložených brankových příležitostí velmi chudé. V 7. minutě netrefil Pavlíček zcela odkrytou hostující branku. V 11. minutě se řítil z boku sám na branku Viktor Frňka. V 17. minutě se celá akce zopakovala. Všechny skončily stejným výsledkem. Skórem pohnul až Robert Jurajda. Ten využil v rohu pokutového území zaváhání hostujícího obránce, obral ho o míč a následně byl faulován. Sám si na penaltový puntík postavil míč a nezaváhal – 1:0. První poločas ukončila vydařená střela Drdy, ale náskok Zubří se nezvětšil. Po přestávce domácí brzy své vedení navýšili. V 55. minutě po rohovém kopu rozehrál míč brankář Barabáš na Libora Raždíka, který úchvatným sólem obešel vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V následné pětiminutovce šel dvakrát sám na brankáře Jurajda, ale nebylo mu dáno. V závěru se ještě prezentoval věkem dorostence Krupa, jehož hlavičky neměly daleko ke gólovému zápisnému mezi kategorií dospělých.

BRANKY: 25. Jurajda 1:0, 55. Libor Raždík 2:0.

SESTAVA ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý (66. Blaško), Jiří Raždík, Václav Frňka – Pavlíček (80. Majer), Drda, Jaroslav Mičkal, Libor Raždík – Jurajda (84. Václav Krupa), Viktor Frňka.

SKUPINA B: Ořechov – Boršice 0:3, nehlášeno, Žalkovice – Příluky 1:1, Samsonek – Zedníček, Újezdec – Nedachlebice 0:1, Urban, Březolupy – Mladcová 2:0, Kundrt, Jevický, Kvasice – Lůžkovice 1:1, Stodůlka – Holý, Kněžpole – Prakšice 3:1, Bělaška, Cingel, Biháry – Chaloupka, 1. FC Slovácko C – V. Otrokovice B 1:2, Paška L. – Novák, Juráň.