KRAJSKÝ PŘEBOR – DOHRÁVKA
V. KARL.+KAROLINKA – O. N. VES 3:1 (1:0)

Uplynulou středu se konečně dohrálo mistrovské utkání KP a Karlovjané na svém hřišti přivítali hráče Ostrožské Nové Vsi. Ta přijela na Valašsko s čerstvým skalpem lídra tabulky – Bystřice pod Hostýnem. „Měli jsme zprávy o tom, jak soupeř získal tři body a v podstatě je bojovností ukopal. Proto jsme chtěli zápas rozhodnout již v úvodu,“ poznamenal kouč Karlovic Viktor Kollanda.

Domácí začali aktivně a během úvodní desetiminutovky kopali dva nadějné trestné kopy. Oba ale mířily nad. V 10. minutě si za obranu naběhl na vysoký lob Haas, ale míč špatně trefil. Navíc po souboji s brankářem se zranil a zápas pro něj skončil.

V 19. minutě to zkoušel Červenec střelou zpoza šestnáctky, ale gólman Hájek byl připravený. Vyšlo to až o dvě minuty později. Chytrá přihrávka za obranu z kopačky Července našla Kučeru, který zachoval chladnou hlavu. Míč si zpracoval a napálil přímo do šibenice – 1:0. Domácí byli při chuti a zvýšit mohli ve 27. minutě. Rohový kop Jurajdy hlavičkoval Davídek do tyče a odražený míč napálil z malého vápna Štuler do břevna. Hosté se na dostřel Sedlákovy branky vůbec nedostali, pouze ve 37. minutě zapomněla domácí obrana na Píštěka, ale s jeho hlavičkou si Sedlák poradil. Těsně před přestávkou se do velké šance dostal Vrážel, ale své sólo zakončil střelou vedle.

Druhý poločas ale začal pro domácí šokem. V 50. minutě si na dlouhý trestný kop naběhl z levého křídla Voráč a křižnou střelou nedal Sedlákovi šanci – 1:1. „Vůbec jsem nepochyboval, že bychom neměli vyhrát. I za nerozhodného stavu jsem věřil, že nějaké góly přidáme,“ usmíval se trenér Kollanda. Domácí ale nezpanikařili a již v 54. minutě se po centru Vrážela ocitl sám před gólmanem Kučera. Mířil vedle. Po hodině hry to konečně přišlo. Rohový kop Jurajdy gólman Hájek promáchl a Kučera donesl doslova v klíně míč za brankovou čáru – 2:1. Hosté se pokusili zabojovat alespoň o bod, ale jejich otevřená obrana byla jako stvořená pro brejky. V 78. minutě jeden takový málem vyšel. Vrážel krásným míčem našel Jurečku, který šel téměř z poloviny sám na branku. Jeho střela ale trefila tyč. Hosté zahrozili v 85. minutě, ale volej Nikla zpacifikoval Sedlák. V poslední minutě hosté zahrávali standardní situaci, přišli o míč a následovalo rychlé přečíslení. Kučera si na brankáři Hájkovi pochutnal a po kličce uklidil míč do sítě. Hattrick byl na světě a jeho otec, místopředseda ČMFS Dalibor Kučera, necestoval z Prahy na zápas zbytečně.

BRANKY: 21. Kučera 1:0, 50. Voráč 1:1, 60. Kučera 2:1, 90. Kučera 3:1.

SESTAVA VKK: Sedlák – Štuler, Ondřejka, Davídek, Jurajda – Mynarčík, Kučera, Červenec, Haničák (83. P. Mikula) – Vrážel (84. Vašut), Haas (13. Jurečka).

ROZHODČÍ: Mejzlík – Březáček, Růžička. DS Kypr. DIVÁKŮ: 100.