Zubřané mají za sebou pět extraligových klání, ve kterých ani jednou neokusili hořkost porážky, ovšem několikrát měli pořádně namále. Kromě vysokého vítězství nad Bystřicí pod Hostýnem vúvodním duelu sezony (32:23) museli vkaždém ze zbývajících čtyř utkání bojovat až do úplného závěru a pracně otáčet výsledek ve svůj prospěch. Nakonec po velkých bojích přeci jen Duklu Praha (31:28), Třeboň (24:19), Hranice (33:32) i Frýdek-Místek (29:27) nakonec udolali. Zuberský asistent Jiří Mika moc dobře ví, že takový výkon by na úřadujícího mistra asi nestačil. „Zaspávali jsme začátky utkání, ať už zdůvodu laxního přístupu nebo třeba nervozity. Vpředešlých utkáních jsme ještě stihli zápasy ve druhé půli otočit, ale sKarvinou je prakticky jisté, že by se nám to nepodařilo,“ upozorňuje Mika. „Důležité bude zachytit začátek utkání, hrát naprosto naplno od prvních vteřin,“ plánuje si kouč, jenž by měl mít podle posledních informací kdispozici kompletní kádr.

Recept na Karvinou by mohl být také vrychlé ofenzivě. Právě o skvělé brejky se Zubří opíralo vpředchozích zápasech, ve kterých dokázalo zlikvidovat třeba i šestibrankové manko a zápas dokonce ještě vyhrát. „Velmi důležité bude, jak se nám budou dařit přechody do útoku. Pokud se nám dařit budou a přidáme i střelbu, máme šanci. Rozhodně ale nemáme proti úřadujícímu mistrovi co ztratit a jedeme pro co nejlepší výsledek,“ hlásí ze zuberského tábora Jiří Mika.

Zkušený kouč, jenž je také asistentem u mužské reprezentace, si mohl detailně prohlédnout dnešního soupeře vnedělním utkání Ligy mistrů, ve kterém Karviná přivítala doma Barcelonu. „Byl to koncert ze strany španělského celku. Vlastně to ani není tolik španělský tým. Je to něco jako Chelsea ve fotbale, spíše takový výběr hvězd. Hráli špičkovou moderní házenou, která je od české až příliš vzdálená,“ vysekl Mika poklonu katalánskému družstvu, které vKarviné suverénně zvítězilo (35:20).

A jestli dala hra giganta zBarcelony trenérovi Mikovi návod, jak vyzrát na úřadujícího českého mistra? „My víme, jak na Karvinou zahrát, jen to chce dodržet,“ směje se kouč Zubří a hned dodává vážněji: „Musíme chtít hrát rychle. To ale především znamená, že nám musí zachytat brankáři a vůbec skvěla pracovat celá obrana. Vtakovém případě pak funguje i rychlý přechod do útoku a máme šanci na dobrý výsledek,“ je přesvědčen Jiří Mika.