1. B TŘÍDA
JANOVÁ – V. BYSTŘICE 2:1(1:0)

Tak jako před rokem, i tentokrát se oba celky znovu utkaly v zahajovacím prvním kole. Domácí začali utkání aktivněji a hned v úvodu střetnutí po střele Ondřeje Kuzníka z dvaceti metrů vyražený míč hostujícím brankářem dobíhající Mikulík hlavou usměrnil do sítě. Asistent rozhodčího signalizoval ofsajdovou pozici a branka nebyla uznána. Hosté v poli dobře kombinovali v další části zápasu, ale Sedláčka v brance domácích ohrožovali jen z dálky Vanduch a po něm i Karafiát, který dalekonosnou bombou nastřelil tyč. Ve 27. minutě si Kuzník ještě seřizoval mířidla a z voleje přestřelil. O pět minut později však po individuální akci pronikl hostující obranou, jeho střelu bystřický brankář s námahou vyrazil a dobíhající Vyškovský míč z malého vápna donesl do branky – 1:0. Hosté krátce po rozehrávce ztratili míč a Radek Fojtů ze dvaceti metrů prověřil pozornost brankáře Maleňáka. Hosty podržel znovu i po centru Fojtů. To hlavičkoval Mikušek a před odchodem do kabin bravurně zlikvidoval Kuzníkovu přesně mířenou hlavičku k levé tyči.

Po obrátce domácí museli v 52. minutě střídat, když pro zranění odstoupil kapitán Blažek. Hosté rázem ožili a v následujících minutách herně měli navrch. Zejména v 59. minutě vyrovnávací gól visel na vlásku, když ve skrumáži stálo při domácích kus štěstí a na poslední chvíli odvraceli míč do bezpečí. Rozhodnutí padlo až v posledních minutách. Nejprve předložil Mikušek střídajícímu kanonýrovi Zbrankovi tutovku. Gólman Maleňák ale čaroval. Janovský bomber vše napravil o tři minuty později, kdy po hezké kombinační akci na jeden dotek přihrál Vyškovskému a ten zvýšil na 2:0. Hosté v samotném závěru jen korigovali z pokutového kopu za faul Nikoléna. Penaltu s jistotou proměnil Lazor – 2:1. Na výsledku se nic nezměnilo ani v nastaveném čase a tak vybojované tři body si připsala domácí Janová.

BRANKY: 32. Vyškovský 1:0, 87. Vyškovský 2:0, 89. Lazor 2:1.

SESTAVY JANOVÁ: Sedláček- Kuzník Jiří (82.Kaňůrek), Vyškovský, Blažek (52. Zbranek), Růžička – Bant, Nikolén, Fröhlich, Mikušek – Mikulík, Fojtů.

V. BYSTŘICE: Maleňák – Děcký, Lazor, Válek ( 35. Bolf), Machýček – Kremel (74. Šebesta), Karafiát, Vašek, Kovář – Vanduch, Vrábel.

H. LIDEČ – ZAŠOVÁ 0:0

V utkání sice branka nepadla, ale o zajímavé situace před oběma brankami nebyla nouze. Ve 20. minutě unikal hostující obraně Trochta, byl za hraně pokutového území sražen dvojicí Pšenica, Chlevišťan. Hlavní rozhodčí se k nelibosti domácích rozhodl pro nařízení přímého kopu, z kterého Lideč nic nevytěžila. Hosté spoléhali na brejkové typy útočníků. Zvláště Brňovják hodně zlobil domácí obranu, ale dobrých pozic se sám zbytečnými kličkami navíc zbavoval. Ve druhém poločase to vypadalo až do 70. minuty na remízový boj. Zašová si v 71. minutě vytvořila poslední šanci na rozhodnutí, ale přesnou střelu Šichtáře skvěle kryl s pomocí tyče Valčík. Poslední patnáctiminutovka patřila jasně domácímu celku a ten měl k vítězství blíže. Lideč si vytvořila velké množství standardních situací, ale Hadaš v hostující brance byl výborný. Kryl několik přímých kopů a hlaviček po centrovaných míčích a uhájil hostům cenný bod.

Domácím chyběli tři klíčoví hráči základní sestavy (Trčka, Eliášek a Jaroslav Skřipka) a v koncovce to bylo znát.

SESTAVY H. LIDEČ: Valčík – Kormaňák, Sporek, Gažo, Dominik Skřipka – Seidl, Bartoš, Jakub Fojtík, Kulíšek (74. Dittrich) – Trochta, Matušinec (80. Surovec).

ZAŠOVÁ: Hadaš – Brlica, Pšenica, Štěpán, Chlevišťan – Bublík, Trtík, Šichtář, Krupa – Bartošák (80. Pobořil), Brňovják (82. Palacký).

LHOTA U VS. – V. PŘÍKAZY 2:2 (0:1)

Šlágr kola a zápas dvou favoritů přinesl spíše obranný fotbal. Branky ale padaly. Hosté se zaměřili na brejky, v obraně drželi míč a měli opět hvězdu z minulé sezony Lukáše Vaculku. Ten po chybě obrany v 39. minutě poslal Příkazy do poločasového vedení. Po přestávce byla aktivnějším celkem Lhota, která se dostala do hry. Jenže v 51. minutě ukázal svou výjimečnost opět Vaculka. Udělal ze čtyř obránců Lhoty solné sloupy a ještě obešel i vybíhajícího Navrátila – 0:2. Domácí se nevzdali a o deset minut později se netradičně pravou nohou trefil krásně do šibenice Orság – 1:2. V 86. minutě byl v hostujícím pokutovém území faulován Urban a Juřica stanovil z pokutového kopu konečnou remízu – 2:2. Vyhrát ale mohli hosté. V 90. minutě nedocílil hattricku z přímého kopu Vaculka. Proti byla konstrukce Navrátilovy branky.

BRANKY: 39. Vaculka 0:1, 51. Vaculka 0:2, 61. Orság 1:2, 86. Juřica 2:2.

SESTAVY LHOTA U VS.: Navrátil – Kopecký, Bartoň, Kulhaj, Orság – Kurtin, Surovec (46. Daniel Zgarba), Michálek, Juřica – Zeťák, Urban.

V. PŘÍKAZY: Valčík – Králík, Ptáček, Ondřej Mikulín, Fraňo – Polách, Karas, Gargulák, Agafon – Vaculka, Michal Mikulín.

HOVĚZÍ – POLIČNÁ 2:2 (2:1)

Už od úvodního hvizdu byli domácí aktivnější, a odměnou jim byla po několika neúspěšných pokusech vstřelená branka v 24. minutě, kdy se po rohu ve vápně nejlépe orientoval Kocurek a hlavou vymetl horní roh brány – 1:0. Hned vzápětí však Kaštýl oněměl, když došlo po rozehrávce v hovězské obraně k nedorozumění, kterého využil Jasoňek – 1:1. Uběhla půlhodina hry, když zapískal rozhodčí po sporné situaci penaltu pro domácí, avšak po následné konzultaci s pomezním ji odvolal. Těsně před poločasovou přestávkou poslal Zádilský míč skrz celé velké vápno na Martina Hromadu, který z první napálil míč nekompromisně do sítě – 2:1. Ve druhém dějství vyslal z přímého kopu vážné varování hostující kapitán Marek, Rovenský byl však pozorný. Další akce Poličné už ale slavila úspěch, když se po centru prosadil hlavou znovu kanonýr Jasoněk – 2:2. Po zbytek utkání byly náznaky šancí na obou stranách, žádná se už ovšem neujala, a tak se oba týmy rozešly smírně.

BRANKY: 24. Kocurek 1:0, 25. Jasoněk 1:1, 45. Kovář 2:1, 61. Jasoněk 2:2.

SESTAVY HOVĚZÍ: Koňařík – Kučera M. ( 50. Varaja), Kocurek, Kostka Radek, Kučera R. – Juřica ( 59. Šrámek), Hromada D., Kostka Z. , Hromada M. ( 80. Šimčík R.) – Zádilský, Kovář.

POLIČNÁ: Včelný – Němec, Drozd, Pelc, Šobora – Příleský, Žilinský, Marek T., Marek O. – Zeidl, Jasoněk.

PODLESÍ – CHORYNĚ 5:3 (4:2)

Kdyby domácí proměnili všechny své šance, mohlo být skóre dvojciferné. Naopak se o vítězství strachovali až do 80. minuty zápasu. Do vedení poslal domácí Borák, který se v 10. minutě prosadil hlavou po rohu – 1:0. Ve 14. minutě si srazil střílený centr do sítě hostující obránce – 2:0. V 17. minutě měl gólovou šanci Nosálek, ale zakončil vedle. V 19. minutě hosté snížili, hlavou se prosadil Luboš Hadvičák – 2:1.

Dvoubrankové vedení vrátil domácím ve 25. minutě Nosálek, přízemní míč si zpracoval a z otočky jej poslal přesně k tyči-3:1. Tentýž hráč měl šanci o chvíli později, po hezké individuální akci zakončil do prázdné brány, ale z brankové čáry vykopl míč skluzem obránce. Další branku domácích přidal ve 29. minutě Košut, když obloučkem přehodil vyběhnutého brankáře hostí – 4:1. V 36. minutě ale domácí chybovali na půlce a z úniku se prosadil Luboš Hadvičák – 4:2.

Hned v úvodu druhé půle měla velkou šanci dvojice Nosálek – Petr Adámek, ale bez gólového efektu. Na druhé straně chyboval v rozehrávce brankář Michut ml., míče se zmocnil Luboš Hadvičák a ten už věděl, jak naložit s nabídnutou šancí – 4:3. V 69. minutě nastřelil domácí Strnad tyč. Další dvě slibné šance domácí neproměnili. Pojistku přidal až v 77. minutě Košut, prosadil se přesnou střelou k tyči z 22 metrů – 5:3. V závěru zápasu měl velkou šanci Tydlačka, ale zakončil vedle.

BRANKY: 10. Borák 1:0, 14. Vlastní 2:0, 19. Luboš Hadvičák 2:1, 25. Nosálek 3:1, 29. Košut 4:1, 36. Luboš Hadvičák 4:2, 47. Luboš Hadvičák 4:3, 77. Košut 5:3.

VAL. POLANKA – VKK B 3:1 (1:1)

Polančané na svého soka již od prvních minut vletěli. Ve 2. minutě se jim dokonce podařilo vsítit branku, ale ta nebyla uznána pro ofsajd. Běžela 8. minuta, když se do pokutového území natlačil Josef Daněk a z úhlu orazítkoval tyč. Ve 20. minutě střílel jen těsně vedle domácí Plšek. Zmiňovaný hráč se však radoval ve 31. minutě po přímém kopu, který ukázkově umístil – 1:0. Domácí se mohli podruhé usmívat hned záhy. Po špatné rozehrávce hostů se dostal do protiútoku Lukáš Trčka a po jeho přihrávce nastřelil tyč Gergela, odražený míč nedokázal umístit ani Sívek a skóre se tak neměnilo. Ve 37. minutě se probudili i Hornovsacané. Únik Maliňáka však vyrovnání neznamenal. Srovnat stav se povedlo až dvojici Plánka – Šimák, do prázdné brány dorážel druhý jmenovaný – 1:1.

I druhý poločas zahájila aktivněji Valašská Polanka. Ve 48. minutě centroval z přímého kopu Lukáš Trčka na hlavu Plškovi, ten však těsně minul. Další závar přišel v 54. minutě a byl to opět Plšek, který hlavičkoval, ale naštěstí pro hosty v cestě stál brankář Bil. Polančané se však branky dočkali. V 60. minutě se nádherně, ze vzdálenosti třiceti metrů trefil Petr Filgas, jehož střela nejprve orazítkovala tyč a následně zaplula do sítě – 2:1. O dvě minuty později to bylo už 3:1. Z přímého kopu vymetl pavučinku Bilovy svatyně Plšek. Hosté hrozili pouze z brejků. V 65. minutě střílel těsně nad Plánka. Zato Polančané pokračovali v dobývání karlovické obrany. V 67. minutě opět střílel osamocený Plšek, jeho střelu Bil vyrazil a z dorážky neuspěl Jan Filgas. V 70. minutě unikl Řezníček, ale brankář hostí byl úspěšný. Utkání se postupně vyhrocovalo a rozhodčí Nevrla rozdal několik žlutých karet. Poslední šanci neproměnili domácí v 87. minutě po ose Plšek – Tajzler, druhému jmenovanému chybělo štěstí k úspěšnému zakončení. Polanka se raduje z první výhry v nové sezoně.

BRANKY: 31. Plšek 1:0, 39. Šimák 1:1, 60. Petr Filgas 2:1, 62. Plšek 3:1.

SESTAVA VALAŠSKÉ POLANKY: Kolínek – Filgas Petr, Maršálek, Trčka Roman, Daněk Josef (75. Adámek) – Trčka Lukáš, Plšek, Gergela, Polách (60. Řezníček) – Filgas Jan, Sívek (80. Tajzler).

LIDEČKO – JABLŮNKA 2:3 (1:3)

Ještě loni byl mezi oběma soupeři rozdíl dvou výkonnostních tříd. Jenže nováčkovský elán dokonale zaskočil v úvodu domácí fotbalisty. Jablůnka měla vstup do nové soutěže z říše snů. V 13. minutě si narazil míč Čuma se svým kolegou z útoku Sehnalem a otevřel skóre – 0:1. V 17. minutě fauloval agilního Čumu v pokutovém území Martinka a Mrlina zvyšoval z penalty na 0:2. Pasivní Lidečko se probralo z šoku ve 25. minutě, kdy se z trestného kopu trefil Tomáš Gargulák – 1:2. Ve 41. minutě napálil míč před branku z úhlu Biel a ten zaplul do sítě – 1:3. Ve druhém poločase domácí ožili, byli lepším celkem, ale z mnoha šancí se ujala pouze dorážka Radka Číže z 57. minuty – 2:3. Zápas skončil překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím Jablůnky.

BRANKY: 13. Čuma 0:1, 17. Mrlina 0:2, 25. Tomáš Gargulák 1:2, 41. Biel 1:3, 57. Radek Číž 2:3.

SESTAVY LIDEČKO: Roman Hyžák – Havelka, Kulíšek, Kocourek (75. Zaoral), Novosad – Ovesný, Radek Číž, Radim Gargulák (55. Žídek), Kovačík – Tomáš Gargulák, Martinka (65. Bahlík).

JABLŮNKA: Vašíček – Mrlina, Šťastný, Brodek, Michl – Machala (58. Tomeček), Holý (66. Fojtíček), Biel, Smilek – Čuma, Sehnal (85. Tomšík).

MALENOVICE – KELČ 0:2 (0:1)

Kelč utkání nepodcenila a odvezla si zasloužené tři body. Hosté pustili domácí do náznaků šancí pouze po svých chybách. Jinak směrem dopředu jasně kralovali. Ve 24. minutě se krásně uvolnil Martin Pastrnek a akci středem zakončil přesnou střelou do šibenice domácí branky – 0:1. Po přestávce se obraz hry nezměnil a v 74. minutě stanovil konečný výsledek utkání po chybě brankáře Aleš Škařupa – 0:2.

BRANKY: 24. Martin Pastrnek 0:1, 74. Aleš Škařupa 0:2.

SESTAVA KELČE: Kubját – Novák, Hegar, Radim Pastrnek, Vinklár – Pitrun, Machač, Škařupa, Minář, Hlavica – Martin Pastrnek.