1. B TŘÍDA

KELČ – POLIČNÁ 7:1 (3:0)

Domácí vyvrátili všechny spekulace o tom, že jim po oslavách postupu do 1. A třídy po dlouhých 18 letech v duelu se zachraňující se Poličnou o nic nepůjde. V prvním poločase mohli vést i o šest branek. Čistý hattrick zaznamenal David Pitrun, který poprvé udeřil již v 3. minutě a svůj střelecký koncert dokončil třetí branku ve 40. minutě. Domácí nestáhli nohu z plynu ani po přestávce a v 50. minutě zvyšoval Martin Pastrnek na 4:0. Pak se ke slovu v 53. minutě dostal Bartecký – 4:1. Ale domácí to nezabrzdilo. Naopak Novák s Hlavicou upravili na 6:1 a potupnou sedmičku vyfasovali hosté na závěr v 90. minutě od Mináře. Situace Poličné ohledně sestupu na posledním místě tabulky je již kritická.

BRANKY: 3., 33. a 40. Pitrun, 50. Martin Pastrnek, 63. Novák, 67. Hlavica, 90. Minář – 53. Bartecký.

JABLŮNKA – VAL. POLANKA 2:4 (2:2)

V úvodu se oba celky vzájemně oťukávaly, šance si tvořily především střelbou z větší vzdálenosti. Jako první zahrozili hosté, konkrétně Stanislav Adámek, střela šla mimo. Na druhé straně prověřil Kolínkovu pozornost Pala. V 8. minutě zkoušel otevřít skóre polanský Mikulík, Vašíček jeho počínání zneškodnil. Ve 12. minutě centroval Tomšík na Hajného, druhý jmenovaný hlavičkoval těsně vedle brány. V 15. minutě se do zakončení dostal Polách, Vašíček zatím úspěšný, o dvě minuty později jej napodobil jeho spoluhráč Filgas, ten však mířil nad bránu. Ve 21. minutě nastal sporný okamžik, k míči se dostal Biel, překonal Kolínka, ale nastřelil tyč, míč pak do brány dorazil Sehnal, hosté však reklamovali ofsajd, vše bylo marné, pomezní Staško praporek nezvedl a rozhodčí Ruman branku uznal – 1:0. Polančané však vzápětí srovnali, děkovat za to mohou domácímu obránci Šťastnému, který se nepohodl se svým brankářem a hlavičkou poslal míč do vlastní brány – 1:1. Hosté postupně přebrali otěže zápasu do vlastních rukou a byli o krok napřed před svým soupeřem. Zvýšená aktivita přinesla ovoce ve 29. minutě, domácí obranu rozebrali bratři Mačkovi a mladšímu Davidovi se podařilo Vašíčka překonat – 1:2. Domácí však dokázali srovnat již za pět minut, rozhodčí Ruman pískl faul hostujícímu brankáři Kolínkovi, k pokutovému kopu se postavil Brodek a bylo opět srovnáno – 2:2. Za nerozhodného stavu se odcházelo do šaten. V úvodu druhé půle se hrál opatrný fotbal, v první čtvrthodince zahrozili domácí, nejprve Vyškovský a po něm Tomšík, ale ani jedna střela se neujala. V 66. minutě kombinovali hosté, do zakončení se dostal Řezníček, na Vašíčka však nevyzrál. O minutu později už diváci branku viděli a slavili ti hostující. Střelu Lukáše Trčky šikovně usměrnil do brány Filip Maček – 2:3. Polančané byli při chuti a chtěli vstřelit uklidňující čtvrtý gól, pokoušel se o to především David Maček, v rozmezí pěti minut byl osamostatněn před Vašíčkem, ale nebylo mu přáno rozvlnit sítě. Povedlo se to v 77. minutě Filgasovi, ten se postavil ke standardní situaci a přízemní střelou k tyči zvýšil na 2:4 pro hosty. Za domácí už ohrozil Kolínka pouze Machala a Pala, polanský brankář už za svá záda nic nepustil a hosté tak po zásluze odvezli všechny body.

BRANKY: 21. Sehnal, 34. Brodek – 23. vlastní, 29. David Maček, 67. Filip Maček, 77. Filgas.

F. LHOTA – LHOTA U VS. 0:1 (0:0)

Domácí Francovka začala tlakem a z trestného kopu nastřelil Kindl břevno hostující branky. Hosté odpověděli hlavičkou Golaně, kterou domácí brankář kryl. Po přestávce si v souboji Lhot hlídali hosté bod a v 75. minutě jim vyšla akce Vráblíka, jehož centr prošel pod padajícím domácím obráncem a brankářem až k Jančinovi, který neměl problém trefit odkrytou branku – 0:1. Ideální šanci na konečnou remízu měli domácí v 80. minutě, ale po držení na Bambucha pokutový kop neproměnil Kindl, a tak přišli doma o všechny body.

BRANKA: 75. Jančina.

LIDEČKO – HRACHOVEC 2:2 (1:1)

Hodně vypjatý zápas v Lidečku nezvládl hlavní rozhodčí a velké výhrady k němu mají hlavně hosté. Ve 4. minutě chybovali domácí v rozehrávce, a to potrestal Varga – 0:1. Ve 12. minutě trefil domácí Ryza tyč hostující branky. V 15. minutě zahráli domácí domluvený signál po rohu a volejem srovnal Kovačík – 1:1. V 39. minutě se hosté poprvé zlobili na rozhodčího, že neposoudil penaltou zákrok na Ježe a ve druhém poločase pilně sbírali žluté karty. V 57. minutě předvedl úchvatnou individuální akci Aleš Číž a z hostujících hráčů si udělal stojící kuželky – 2:1. V 73. minutě srovnal z penalty po faulu Zezulky Jež na 2:2, ale předcházelo tomu vyloučení hostujícího Martina Vajgla, který šel pod sprchy za protesty na adresu hlavního rozhodčího, když se mu hrubě nelíbilo, že penalta byla nařízena až na pokyn asistenta. Vypjatý zápas završila 90. minuta, kdy se hosté domnívali, že nedovolený zákrok Hrušky na Aleše Číže byl spáchán před pokutovým územím, ale výhodu penalty dostali také domácí. Radek Číž neprostřelil Kocandu, a tak se body dělily.

BRANKY: 15. Kovačík, 57. Aleš Číž – 4. Varga, 73. Jež.

V. PŘÍKAZY – SLAVIČÍN B 0:0

Zápas sice branku nepřinesl, ale diváka rozhodně nenudil. Hosté vsadili na pohyb a dobře zahrané standardní situace, z kterých si vypracovali několik šancí. Branku nedali, a tak třemi body nepřebili zklamání z prohry z minulého kola doma s Kelčí, kdy přišli byť o teoretickou šanci na postup. Domácí měli také několik šancí na skórování, ale celková ztráta svou bodů doma s tak kvalitním celkem, jako je rezerva Slavičína nemrzí, protože směřují ke klidné záchraně.

CHORYNĚ – JANOVÁ 3:0 (3:0)

Domácí byli zvláště v prvním poločase lepším celkem a zaslouženě vstřelili tři branky. Již v 5. minutě spálil šanci Vedral, který se dobře proháčkoval obranou, ale proti brankáři neuspěl. Vynahradil si to však v 16. minutě. To nejprve skončil dlouhý pas Trefila na břevně Janové a následně hlavičkoval L. Hadvičák do tyče a míč nakonec do sítě uklidil Vedral – 1:0. Ve 25. minutě vystřeli tvrdě Mácha, brankář hostí vyrazil pouze před Trefila, a ten střelou z velkého vápna zvýšil na 2:0. Střelecký poločas ukončil Mácha ve 32. minutě, když otřel svoji střelu o bránícího hráče a hostující brankář již nestačil reagovat – 3:0. Ve 2. poločase hosté hru vyrovnali, ale vyslali jen jednu nebezpečnou střelu, která skončila těsně vedle. Choryně měla více šancí. V 83. minutě šel L. Hadvičák sám na branku, ale pohrával si s hostujícím brankářem tak dlouho, až o něj přišel.

BRANKY: 16. Vedral, 25. Trefil, 32. Mácha.

ZAŠOVÁ – H. LIDEČ 3:3 (0:1)

Domácím vyhořel brankář Hadaš a nakonec byli rádi za bod. V 19. minutě sice Hadaš po chybě Chlevišťana vychytal Trčku, ale to byl jeho poslední pozitivní moment v zápase. Zašová pak měla čtyři jasné šance jak jít do vedení. Ve 20. minutě pálil Trtík do brankáře, ve 24. minutě hlavičkoval Maleňák nad, ve 28. minutě si neporadil s šancí Krupa a ve 44. minutě po akci Holiše střílel Trtík vedle. Pak přišla první chyba Hadaše, který byl při výběhu u míče později než Trčka – 0:1.

Po přestávce bylo brzy vyrovnáno. Ve 48. minutě se po přihrávce Chlevišťana trefil zblízka Krupa – 1:1. V 50. minutě zbytečně Hadaš vyhazoval na Pšenicu, přišla ztráta a Trčka z brejku trestal na 1:2. V 52. minutě minul Hadaš při odkopu míč a Daniel Trčka nad nikdy tak lehce nezkompletoval hattrick – 1:3. Domácím pomohlo střídání Kleindorfa, který byl nedovoleně zastaven v pokutovém území a z penalty dal naději Pšenica – 2:3.

To již hosté litovali, že nedali za stavu 1:3 svou první šanci na definitivní rozhodnutí. Druhá a poslední ze strany Lidče přišla v 68. minutě. Zašová přežila a po rohu Pšenici se krásně na přední tyč na konečných 3:3 trefil hlavou v 83. minutě Trtík – 3:3.

BRANKY: 48. Krupa, 62. Pšenica, 83. Trtík – 38., 50. a 52. Trčka.

1. Kelč 24 18 3 3 77:24 57
2. Lhota u Vs. 23 14 2 7 49:37 44
3. Slavičín B 23 13 4 6 54:32 43
4. Val. Polanka 23 10 6 7 36:29 36
5. Hrachovec 23 9 6 8 48:45 33
6. Lidečko 24 8 8 8 43:40 32
7. Zašová 24 9 5 10 44:45 32