Juřinka si překvapivě neporadila s Jablůnkou. Také skupina B měla na programu duely nejlepších a neporažených – Zubří a Choryni. Zápas ale neměl vítěze. Na své první vítězství stále čeká rezerva pořádajícího oddílu z Valašského Meziříčí. Zápas dvou nejlepších týmů skupiny C skončil těsným vítězstvím Liptálu.

ZT GULÁŠFEST VAL. MEZIŘÍČÍ

4. KOLO

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VAL. BYSTŘICE 0:0

V pátečním pozdním večeru se na umělé trávě utkaly týmy, které spolu hrají i stejnou soutěž a bylo od začátku utkání patrné, že se dobře znají. Napovídá tomu i konečný výsledek. Na zápas dorazilo asi 30 diváků, ale ti se rozhodně nenudili. Rezerva Meziříčí začala víc než výborně a prvních deset minut přikovala Bystřičany před vlastní pokutové území. Neuvěřitelné tutovky zahodili postupně Vajgl se Škorňou. Po této úvodní pasáži Meziříčí přestalo běhat a hra se vyrovnala. Fotbalisté Valašské Bystřice také nepříjemně dotírali na Vondráka, ovšem ani oni se nedokázali gólově prosadit. Zajímavých bylo posledních 15 minut zápasu. Střídající Polách mohl rozhodnout utkání, jenže spálil všechny čtyři vyložené šance, při té poslední trefil tyč.

HOVĚZÍ – KATEŘINICE 2:3 (2:2)

Souboj dvou neporažených nabídl zvláště v prvním poločase pohledný fotbal. Hráči Hovězí přijeli k utkání přímo ze soustředění, ale překvapivě vydrželi se silami až do konce. Ujali se vedení již ve 13. minutě, kdy Zádilský zachytil nepovedený odkop brankáře Spáčila a chybu trestal chytrým lobem – 1:0. O pět minut později bylo vyrovnáno. Novosad vybídl krásnou uličkou ke skórování Válka, který nadvakrát dotlačil míč do sítě – 1:1. Záhy se situace opakovala, stejná spolupráce – tentokrát ale brankář Koňařík zachránil. Ten se vyznamenal i proti krásné střele Novosada do šibenice a míč vytlačil na roh. Ve 32. minutě poslal mezi oběma stopery Zámečník do brejku Kováře, a ten si těchto situacích většinou ví rady – 2:1. Záhy se situace opakovala, tentokrát gól ale pro ofsajd neplatil. Ve 35. minutě krásně vystřelil Novosad, Koňařík míč stačil pouze vyrazit přímo na volného Válka – 2:2. Těsně před přestávkou měl velkou šanci Válek, ale brankář Hovězí nohou vyrazil. Druhý poločas již měl slabší úroveň. Dvě nadějné šance měl Šrámek, jednou jeho sražení zavánělo penaltou. Na druhé straně pěkně hlavičkovali Kašpar a Jaroš, ale Koňařík byl pozorný. Remízový zápas se rozhodl dvě minuty před koncem. Krásnou kombinační akci Novosada s Cahlíkem zakončil zblízka Peredarjuk – 2:3.

BRANKY: Zádilský, Kovář – Válek 2, Peredarjuk.

SESTAVY

HOVĚZÍ: Koňařík – Šimčík, Kocurek, R. Kostka, Z. Kostka – Šrámek, Štrbík, Zámečník, M. Hromada – Zádilský, Kovář.

KATEŘINICE: Spáčil – O. Kuzník, J. Kuzník, Zetek, Ondra – Cahlík, Novosad, Kašpar, Drda – Válek, Jaroš. Střídali: Olšák, Peredarjuk.

ROZHODČÍ: Mičkal.

JUŘINKA – JABLŮNKA 2:2 (1:1)

Branky: Zetocha 2 – Mrlina, Biel.

PODLESÍ – LHOTA U VS.1:4 (0:3)

Branky: Tydlačka – Jakubkovič 2, Zeťák, Zgarba.

JANOVÁ – STŘÍTEŽ 4:0 (1:0)

Pro favorita z Janové začal zápas smutně, neboť se mu již ve druhé minutě po nezaviněné srážce zranil záložník Růžička a dohrál. Ale od prvních minut na hřišti dominovala Janová. V 6. minutě se zastřeloval Fojtů, mířil těsně nad. Záhy unikl Mišun a Vavruša v poslední chvíli srazil na rohový kop. Branková situace přišla v 10. minutě. Fojtů poslal krásnou uličkou na Mišuna, a ten přesnou střelu umístil k tyči – 1:0. Minutu nato se sám před brankářem Baselem ocitl Fojtů, ale prováhal ten správný okamžik ke střele. Aktivní Fojtů trefil po čtvrthodině hry tyč. Ve 28. minutě se dostal sám před brankáře Filgas, ale jasnou tutovku zahrál hodně lajdácky a minul. V závěru první půle ožili i hráči Stříteže a Vavrušova dělovka mířila nad. Ve 40. minutě si naběhl na střílený centr Pleška Vavruša, ale míč za čáru neprotlačil. Na počátku druhé půle mohl vyrovnat Plešek, ale z deseti metrů mířil jen do brankáře. Po hodině hry Janová definitivně zlomila odpor Střítežanů. V 64. minutě byl na konci pohledné kombinační akce Mikušek a dělovkou prostřelil Fabiána – 2:0.

Od těchto chvil měl zápas pouze jednoho hrdinu. V 68. minutě nepovedený centr Mišuna skončil překvapivě v síti – 3:0. Záhy další šanci zahodil Fojtů a stejně neúspěšně skončila dorážka Mišuna. Střítež mohl snížit Dibelkou, ale Kopecký míč vyrazil na roh. Záhy dělovka Kuběje v dobré šanci mířila těsně nad. Tečku za jasným vítězstvím udělal v 80. minutě Mišun, který zužitkoval krásnou přihrávku Fojtů – 4:0.

BRANKY: Mišun 3, Mikušek.

SESTAVY

JANOVÁ: Sedláček (41. Kopecký) – Zajíček, Výškovský, Blažek, Mikušek – Mikulík, Růžička (2. F. Trlica), Sacher, Měrka – Fojtů, Mišun. Střídal: Filgas, Bant.

STŘÍTEŽ: Basel (41. Fabián) – Martinek, Pospěch, Vavruša, Videcký – Maleňák, Matouš Melichařík, Telecký, Kuběj – Dibelka, Lušovský. Střídali: Plešek, Tobola.

ROZHODČÍ: Skalický.

ZAŠOVÁ – DOLNÍ BEČVA 2:2 (1:1)

Zápas nabídl, zvláště ve druhém poločase, útočný fotbal s řadou nevyužitých šancí na obou stranách. Úvod patřil Dolnobečvanům a zvláště Jaroslav Šena hodně zlobil. Naštěstí pro Zašovou měl vychýlenou mušku. Po čtvrthodině se hra vyrovnala a Zašová z první vážnější akce vstřelila gól. V 17. minutě si na centr Petřeka naběhl Brňovják a nikým nekrytý pohodlně usměrnil míč do sítě – 1:0. Záhy byl v jasné šanci Martinek, ale sám před brankářem minul. Stejně se vedlo i Trtíkovi, který ve skrumáži neprotlačil míč do sítě. Ve 26. minutě zazmatkovala zašovská obrana a zapomenutý Ladislav Šena pohotovým dloubákem vyrovnal – 1:1. Těsně před přestávkou Hadaš skvěle vyrazil dělovku Jaroslava Šeny. Na druhé straně měl šanci Holiš, ale jeho střelu pod břevno lapil Juráň. Úvod druhé části patřil Dolnobečvanům. Jaroslav Šena zakončil únik střelou nad. V 56. minutě šel stejný hráč sám na brankáře, ale Štěpán šanci vyrazil nohou. Po hodině hry měl podobnou šanci na druhé straně Brňovják, ale mířil vedle. V 65. minutě zašovská obrana zapomněla na Lušovského, toho ale v tutovce vychytal Štěpán. Stejně se vedlo i brankáři Juráňovi, když vyrazil dělovku Pšenici. Další střelu Chlevišťana vyrazil před kopačky Martinka, ten ale dorážku poslal do tyče. Za neproměněné šance přišel trest. V 73. minutě Andrys nešťastně tečoval centr, který přistál u osamoceného Paprskáře – 1:2. Zašová ale zabojovala a v 76. minutě vyrovnala. Kombinaci Martinka s Brňovjákem zakončil posledně jmenovaný technickou střelou k tyči – 2:2. Oba týmy ale bojovaly o vítězství. V 78. minutě šel z poloviny hřiště sám na branku Vojkůvka, Štěpán si ale na jeho střelu počkal. V poslední minutě Zašová přečíslila obranu, ale Brňovják sám před brankou poslal volej do bývalých kasáren.

BRANKY: Brňovják 2 – L. Šena, Paprskář.

SESTAVY

ZAŠOVÁ: Hadaš (41. Štěpán) – Brlica, Andrys, Chlevišťan, Petřek – Holiš, Trtík, Pšenica, Krůpa – Brňovják, Martinek. Střídali: Blabla, Maleňák, Bublík, Pobořil.

DOL. BEČVA: Juráň – Hajda, Adamec, A. Růčka, Stavinoha – Lušovský, J. Šena, Balán, L. Šena – Paprskář, P. Vojkůvka. Střídali: Mikl, Kozák, J. Růčka.

ROZHODČÍ: Holub.

ZUBŘÍ – CHORYNĚ 1:1 (1:0)

Branky: Drda – Tvrdoň.

HRACHOVEC – POLIČNÁ 5:2 (2:2)

Fotbalisté Poličné opět dorazili k zápasu pouze v devíti hráčích, a tak jim musel soupeř půjčit zbývající dva. Zápas měl, zvláště ve druhém poločase, jednostranný průběh a Hrachovec jej dohrál v tréninkovém tem­pu.

Branky: P. Cahlík 2, Vrána, Melichařík, Jež – Šobora, Černoch.