DIVIZE ŽEN

VSETÍN NASTŘÍLEL VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH ČTRNÁCT BRANEK

Vsetín – Čtrnáct branek nastřílely fotbalistky Vsetína v 7. podzimním kole Moravskoslezské divize žen. V tabulce jim po výhře ve Velkých Pavlovicích proto pořád patří první příčka. V dalším kole Valašky zajíždí znovu na hřiště soupeřek. V neděli od 10 hodin se představí ve Vlkoši.

V sobotu vsetínské družstvo ve Velkých Pavlovicích zvítězilo 14:1. Valašky předvedly na jihu Moravy fotbalový koncert. Ovšem na půdě osmého celku soutěže měly i hluchou pasáž zápasu. ,,Mezi pětačtyřicátou a šedesátou minutou byly Velké Pavlovice lepší,“ tvrdí hostující trenér Martin Pavlát.

Do té doby ale jeho kolektiv vedl 9:0. Poté domácí kapitánka Rathouská korigovala průběžný stav na 1:9. V posledních třiceti minutách utkání se ovšem Vsetín znovu zvedl a dalšími pěti trefami v síti Horčičkové se postaral o rekordní výsledek.

,,V první půli jsme se prosazovali pomocí dlouhých nakopávaných balónů za Velkopavlovickou obranu. Po změně stran jsme na chvíli vypadli z tempa, v závěrečné fázi střetnutí se nám však dařila přízemní kombinace,“ prozradil Pavlát.

Ten měl v sestavě tři kanonýrky. Sabina Rýdlová vstřelila pět branek, Adéla Petruželová čtyři a kapitánka Jaroslava Krčmářová si připsala hattrick. ,,Zviditelnila se hlavně Rýdlová. Naše pravá záložničce kromě toho, že dala pět branek, si skvěle nabíhala do volných prostorů a nešetřila ani bojovností,“ vyzdvihl jednu ze vsetínských tahounek první muž lavičky Valašek Martin Pavlát.

VELKÉ PAVLOVICE – FC VSETÍN 1:14 (0:9)

Branky Vsetína: Rýdlová 5, Petruželová 4, Krčmářová 3, Kocurková, Pernická.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Randuchová, Vlčková, Petra Ševčíková, Rýdlová, Mikešová, Kocurková, Pernická, Krčmářová, Petruželová. Střídala: Dita Pospíšilová.

Noční běh v Holešově 2017
Zápisník Lubomíra Hotaře

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

SOUBOJ KOLA V LUŽKOVICÍCH ROZHODLY PENALTY. HOLEŠOVSKÉ HOLKY NEŠETŘILY UHERSKÝ BROD

Region – Šlágr 8. podzimního kola ženského fotbalového krajského přeboru zvládly lépe Lužkovice, které po penaltovém rozstřelu porazily Brumov. Do pohody se dostávají Holešovské holky.  Hanačky v neděli nešetřily Uherské Brod. Povinné vítězství z Valašských Klobouk si přivezla Březnice.

LUŽKOVICE – BRUMOV 3:2 na pen. (1:1)

,,Po celý průběh zápasu jsme byli lepším týmem. Hned v osmé minutě jsme se ujali vedení, když ze samostatného úniku skórovala Žalková. Valašky jsme ve zbytku střetnutí přehrávali technikou a ještě v osmdesáté minutě jsme vedli 2:1. Průběh utkání jsme si však zkomplikovali. Gól na 1:1 jsme inkasovali po špatně zahrané malé domů a branku na 2:2 jsme dostali po individuální chybě. Naštěstí jsme byli úspěšní v dodatečných pokutových kopech. Ten rozhodující proměnila Strachoňová. Dva body z tohoto duelu jsou ale málo. Podle obrazu hry jsme měli ze souboje o první příčku vytěžit víc,“ tvrdí lužkovický trenér Tomáš Karal.

,,Se ziskem bodu jsme spokojení. Sice jsme dostali smolný první gól a druhá branka padla ze sporně nařízené penalty, Lužkovice byly ale zejména ve druhém poločase útočnějším kolektivem. Domácí družstvo bylo rovněž běhavějším a důraznějším celkem. Náš výkon také limitovala absence nemocné tvůrkyně hry Adriany Škrabolové. Navíc některé další hráčky do utkání nastoupily se sebezapřením,“ konstatoval po zápase kola vedoucí týmu Brumova Ivo Polách.

Branky: Strachoňová 2, Žalková – Pavla Jeřábková, Kolaříková.

Lužkovice: Matlachová – Jana Molová, Navrátilová, Rozsypalová, Strachoňová, Adéla Zábojníková, Jakešová, Vyvlečková, Černošková, Zeťková, Žalková. Střídaly: Blažková, Hrubá, Mrnuštíková, Hnilicová.

Brumov: Bednářová – Frajtová, Marie Lysáková, Plášková, Maňasová, Černobilová, Tománková, Kolaříková, Kozubíková, Matoušů, Pavla Jeřábková. Střídaly: Krahulová, Jelínková.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – UHERSKÝ BROD 7:0 (6:0)

,,Vítězství nad týmem ze špice tabulky se zrodilo po výborném taktickém a kombinačním výkonu. Do výsledku se rovněž promítla skutečnost, že jsme na podzim konečně poprvé nastoupili v kompletní sestavě. Do přestávky jsme měli drtivou převahu, tentokrát podpořenou i dobrou koncovkou. A to hosty ještě podržela brankářka Pósová. Po změně stran už jsme polevili v nasazení. Navíc jsme se přizpůsobili hře Uherského Brodu a tak byl ve druhé polovině zápasu k vidění fotbal plný nepřesností,“ hodnotil zajímavou partii jeden z domácích trenérů Slavomír Bednář starší.

,,Chybělo nám sedm hráček základní sestavy Tomáštíková, Jílková, Máčalová, Lenka Kučerová Wasner, Šmilauerová a  Vaculínová. Bez těchto tahounek se nám na hřišti ještě loni divizního celku hrálo těžko. V první půli jsme působili ustrašeným dojmem. Po přestávce jsme se zlepšili, ale na korekci vysoké porážky to nestačilo. V duelu s velkým favoritem nám nešla hlavně rozehrávka,“ postěžoval si první muž lavičky Uherského Brodu Lumír Petrka.

Branky: Adriana Ševčíková 3, Šilhárová 2, Šíblová, Stolářová.

Holešovské holky: Hovořáková – Slezáčková, Adriana Ševčíková, Pospíšilíková, Stolářová, Šilhárová, Šíblová, Fárková, Tiefenbachová, Jiroušková, Petříková. Střídaly: Řiháková, Sklenaříková, Jurčíková, Křenková, Mrázková.

Uherský Brod: Pósová – Andrlíková, Chovancová, Hájková, Martina Vrábelová, Urichová, Justýna Kovaříková, Eliášová, Natálie Vrábelová, Oharková, Dvořáková. Střídaly: Jurčová, Kamila Zálešáková, Kročilová, Janíčková.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – BŘEZNICE 0:3 (0:1)

,,Z naší strany to byl hlavně v obraně dobrý zápas. Celému družstvu nechyběla ani bojovnost. Vpředu, kde naším mladým útočnicím chyběl důraz, jsme se ale neprosazovali. Zasloužené tři body proto bral v koncovce produktivnější tým,“ uznal valašskokloboucký kouč Jaroslav Maňas.

,,Bylo to naše povinné vítězství. Ovšem na Valašsku byl k vidění neurovnaný fotbal. Těžký rozbahněný terén oběma družstvům ztěžoval kombinaci. My jsme sice byli ofenzivnějším kolektivem, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Hráčkám se nedařil první dotek s míčem. Nakonec jsme byli rádi, že jsme šestému celku soutěže vstřelili alespoň tři branky,“ uvedl lodivod Březnice Milan Dostál.

Branky: Kristýna Marková, Vavrušová, Bejtkovská.

Valašské Klobouky: Lada Mačková – Nováková, Kalíková, Nikola Ševčíková, Filáková, Aneta Lišková, Bučková, Andrea Jeřábková, Viola Mačková, Zichová, Lukaštíková. Střídaly: Kristýna Kučerová, Mikušková.

Březnice: Lidincová – Vavrušová, Monika Zábojníková, Kristýna Marková, Kryšpínová, Adamíková, Huťková, Vilhanová, Kalivodová, Bejtkovská, Vaculíková. Střídaly: Jakubíčková, Michalíková, Bukovjanová, Černá, Šišková.