KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

ADRIANA ŠEVČÍKOVÁ HATTRICKEM SMAZALA TŘÍBRANKOVÝ NÁSKOK BRUMOVA

DFK HOLEŠOV – BRUMOV 3:4 po pen. (0:1)

,,I bez Veroniky Kovaříkové a Klevetové jsme podaly výborný kolektivní výkon. Největší podíl na cenném výsledku proti jistému vítězi soutěže má ale čtveřice Zita Pospíšilová, Zderčíková, Pospíšilíková a Adriana Ševčíková," užívala si poslední duel sezony před domácími diváky šéfka holešovského klubu Svatava Ságnerová, jež dokonce do zápasu na posledních pět minut nastoupila.
Hanačky ovšem do pětadvacáté minuty čelily drtivému hostujícímu náporu. ,,Ve druhém poločase nám však prospěly změny v rozestavení na hřišti. A přestože jsme souboj s nejlepším týmem krajského přeboru nakonec po penaltovém rozstřelu prohrály, se ziskem bodu jsme spokojené," tvrdí Ságnerová.
,,Ztratili jsme dobře rozehranou partii. Ještě v 67. minutě jsme vedli 3:0. Do té doby jsme neproměnili několik dalších šancí. Závěr zápasu jsme však nezvládli takticky. Zbytečně jsme se hrnuli do útoku a Holešov nám dal všechny branky z brejkových akcí. Klíčovou penaltu proměnila Černobilová," konstatoval vůdce lavičky Valašek Robin Sochora.
Branky: Adriana Ševčíková 3 – Kozubíková, Krahulová, Sochorová, Černobilová.
DFK Holešov: Kasalová – Trhlíková, Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, Adámková, Fojtová, Adriana Ševčíková, Zichalová, Hovořáková, Zderčíková, Foltýnová. Střídala: Ságnerová.
Brumov: Radka Koutná – Kozubíková, Plášková, Presová, Frajtová, Černobilová, Krahulová, Škrabolová, Sochorová, Jelínková, Krahulcová. Střídaly: Matoušů, Jana Trochtová, Bednářová, Bartošáková.

LUŽKOVICE – NEZDENICE 4:1 (2:1)
,,Před slušnou návštěvou 50 diváků jsme podali pouze průměrný výkon. Družstvu chyběla motivace, protože už před zápasem jsme měli v tabulce druhé místo jisté. Celý první poločas jsme se trápili v ofenzívě. Po změně stran jsme zpevnili obranu, zlepšili jsme přihrávky a nakonec se nám podařilo duel ovládnout tříbrankovým rozdílem. Nezdenice ale byly až do konce nepříjemným protivníkem," uvedl po střetnutí hlavní lužkovický trenér Karel Dolina.
,,Povedl se nám nástup do zápasu a po rychlém brejku Uhrové jsme ve 3. minutě vedli 1:0. Později měly Lužkovice převahu, my jsme jim však dlouho vzdorovali. Škoda třetího inkasovaného gólu, který padl ze sporné ofsajdové situace. Nicméně naše oslabené družstvo hrálo až do konce utkání disciplinovaně a proto jsme si z půdy silného soupeře odvezli čestný výsledek," chválil i přes porážku torzo svojí sestavy vedoucí kolektivu Nezdenic Ivan Pavlis.
Branky: Strachoňová, Uhlířová, Vyvlečková, Matlachová – Uhrová.
Lužkovice: Navrátilová – Matlachová, Hnilicová, Molová, Blažková, Hrubá, Halová, Vyvlečková, Horňáková, Žalková, Strachoňová. Střídaly: Uhlířová, Fikeisová, Macků, Matuškovičová.
Nezdenice: Manová – Uhrová, Vrábelová, Lukášová, Monika Gregorová, Kořenková, Janíčková, Hanáková, Sechovcová.

BABICE – BŘEZNICE 4:3 po pen. (2:1)

,,Při rozcvičce na utkání se nám zranila útočnice Dvorská. Proto jsme byly nucené zápas odehrát pouze s 10 hráčkami. Přesto jsme po prvním poločase vedly 2:1. A to jsme ještě zahodily spoustu sólových úniků. O tříbodovou výhru nás ale připravily smolné góly v síti Hladíkové. Vzhledem k problémům se sestavou však bereme i dva body, když o ten bonusový se postarala v dodatkovém penaltovém rozstřelu Králíková," potěšil skalp loňského vítěze soutěže záložníci Babic Irenu Dudovou.
,,Bylo to naše důstojné rozloučení se sezonou. Na hřišti třetího celku tabulky jsme převáděly líbivý fotbal. Snažily jsme se o kombinaci. Po trefě Vilhanové jsme vedly 1:0. Deset minut před koncem jsme ale prohrávaly 2:3. O gól na 3:3 se postarala po individuální akci Adamíková. Naše nejmladší hráčka pak ještě nastřelila břevno. Pochvalu zaslouží brankářka Malotová, jež zneškodnila minimálně čtyři vyložené šance domácích," prozradila záložničce Březníce Žaneta Vaculíková.
Branky: Pavlína Matušová, Habáňová, Dudová, Králíková – Vilhanová, Bejtkovská, Adamíková.
Babice: Hladíková – Pavlína Matušová, Karolína Matušová, Habáňová, Hudcová, Tichá, Dudová, Vančíková, Kotlabová, Králíková.
Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kryšpínová, Kozmíková, Hrdinová, Bejtkovská, Vaculíková, Viternová, Marková, Adamíková, Vilhanová. Střídaly: Šišková, Gregorová, Michalíková.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – BŘEZŮVKY 3:1 (2:1)

,,Povedly se nám některé změny v sestavě. Zejména mladá Andrea Jeřábková výborně zahrála na postu stopérky. Dařila se nám rovněž rozehrávka a křídelní hra. Byli jsme také techničtějším družstvem," smekl před svým celkem vedoucí týmu z Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.
,,Z Valašska jsme si chtěly odvézt minimálně bod. Duel jsme zejména zásluhou tvořivých záložnic Adély Zábojníkové a Černoškové začaly aktivně a už v sedmé minutě jsme po ráně Jakešové vedly 1:0. Domácí však v devětačtyřicáté minutě skóre otočili. Druhá branka v naší síti nás navíc zlomila. A přestože jsme se i ve druhé pětačtyřicetiminutovce snažily, v ofenzívě jsme se už neprosadily. V útoku nám chyběl hlavně důraz," mrzela porážka gólmanku Březůvek Soňu Huťkovou.

Branky: Pavla Jeřábková 2, Lišková – Jakešová.
Valašské Klobouky: Nikola Fojtíková – Tománková, Pjajková, Lišková, Bučková, Valčíková, Klára Trochtová, Andrea Jeřábková, Mačková, Pavla Jeřábková, Juřenčáková. Střídaly: Kristýna Kučerová, Janáčová, Štvrtecká.
Březůvky: Huťková – Černošková, Jakešová, Krupíková, Mizerová, Müllerová, Plecová, Adéla Zábojníková, Monika Zábojníková, Zelinková, Lenka Ševčíková.

UHERSKÝ BROD – ŽALKOVICE 2:0 (2:0)

,,Dokázali jsme zachovat víc klidu v koncovce. Také jsme byli bojovnějším celkem. Nicméně úvodních patnáct minut byly Žalkovice lepší. S přibývajícími minutami se však hra vyrovnala a na přelomu obou poločasů už jsme byli útočnějším týmem. Po druhém gólu, který vstřelila z přímého kopu Eliášová, jsme se definitivně uklidnili. Ve druhé půli, kdy musely za zápasu pro zranění odstoupit Šmilauerová a Máčalová, už jsme se soustředili hlavně na ubránění vítězství," hodnotil utkání uherskobrodský lodivod Lumír Petrka.

,,Prvních deset minut jsme domácí nepustili na naši polovinu hřiště. Také ve zbytku střetnutí jsme měli několik světlých momentů, ale do koncovky jsme se příliš nedostávali. Slovácké družstvo proto vyhrálo zaslouženě," uznal kouč Žalkovic Radim Borovička.

Toho navíc mrzí obnovené zranění největší opory kapitánky Moniky Netopilové. ,,Snad to pro ni nebude znamenat konec fotbalové kariéry," doufá Borovička.

Branky: Justýna Kovaříková, Eliášová.
Uherský Brod: Slezáková – Chovancová, Lenka Kučerová, Vidová, Eliášová, Šmilauerová, Oharková, Hubáčková, Justýna Kovaříková, Kamila Zálešáková, Máčalová. Střídaly: Petrková, Macková.
Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Chytilová, Řičicová, Červíková, Krejčí, Hana Netopilová, Sedlářová. Střídala: Kristýna Koutná.