Své by mohli vyprávět v Kyjovicích. Činovníci tamního klubu před dvěma týdny po příchodu na hřiště málem zavrávorali zděšením.

Více než polovinu trávníku totiž „úspěšně“ rozorali kanci. „Na našem trávníku odhadem řádilo asi deset nebo patnáct divokých prasat,“ poznamenal vedoucí kyjovického mužstva Radim Kudela.

Kyjovičtí fanoušci se těšili na duel okresního přeboru svého týmu s Budišovem nad Budišovkou.

Místo toho si však musejí nechat zajít chuť. A to možná na dost dlouho. Nikdo totiž neví, kdy se v Kyjovicích zase bude hrát fotbal. „Škoda je vyčíslena asi na dvacet tisíc korun, což není zanedbatelná částka, ovšem klub to zvládne. Teď o víkendu jsme se v patnácti lidech snažili obracet drny, dosypávali jsme vzniklé díry substrátem. Trvalo to celý den. Přesto nelze říci, kdy bude hřiště v původním stavu. Kdoví, jak to bude na jaře. Záleží na počasí. Klidně se může stát, že druhou polovinu sezony budeme muset odehrát na náhradním hřišti,“ soudil přední kyjovický funkcionář.

Kyjovické hřiště má tu smůlu, že se nachází v blízkosti lesa, poměrně daleko od vesnice, kde zvířata člověka necítí. V Kyjovicích však už zkoušejí preventivní opatření. „V okolí hřiště jsme nyní rozvěsili punčochy naplněné lidskými vlasy, které by měly divoká prasata odehnat, a požádali myslivce, aby zde hlídkovali ve větší intenzitě. Jestli to však splní svůj účel, se teprve uvidí,“ pokračoval Radim Kudela a na závěr dodal, že s ničím takovým se ještě nesetkal: „Tohle je skutečně extrém. Slyšel jsem akorát, že něco podobného se stalo na nějaké lyžařské sjezdovce v Krkonoších.“

(dus)