„Díky výbornému počasí se podařilo sehrát všechny zápasy dospělých a dokonce i jednu předehrávku jarního kola,“ uvedl předseda STK Martin Černovský.

Mezi hosty zasedl první místopředseda ČMFS Dalibor Kučera a předseda KFS Vlastimír Hrubčík. Doplnili tak torzo výkonného výboru OFS Vsetín (zůstali čtyři členové), neboť tento orgán z důvodů úmrtí či vážných nemocí se zúžil na počet jen stěží usnášeníschopný. I to byl jeden z důvodů svolání tohoto aktivu, neboť předseda OFS Martin Straka vyhlásil na březen příštího roku volební valnou hromadu OFS Vsetín.

Hlavní slovo v diskuzi patřilo prvnímu místopředsedovi ČMFS Daliboru Kučerovi, který také coby zástupce FC Velké Karlovice + Karolinka zná problematiku regionálního fotbalu dokonale. „Snaha ministra Kalouska zrušit ČSTV by se dotkla všech sportů v této republice a měla by těžký dopad především na mládež,“ upozornil Kučera.

Dalším ožehavým problémem fotbalového hnutí je zavedení oddílových příspěvků, které se v brzké budoucnosti plánuje. „Pokud se tyto peníze vrátí zpátky do regionu, jsem pro. Ale pokud by měly skončit na Strahově a platit s nimi úředníky, v takovém případě jsem zásadně proti,“ řekl důrazně Dalibor Kučera.

Fotbalové soutěže mají nyní dlouhou zimní přestávku a start jarní poloviny se plánuje na první dubnový víkend.

NA AKTIVU TAKÉ ZAZNĚLO

- za podzim udělili rozhodčí v soutěžích okresu 49 červených karet mužům, 11 dorostencům a jednu žákovskou.
- připravuje se změna placení rozhodčích. Oddíly by složily na OFS zálohu, rozhodčí by potom platil svaz na základě zápisu o utkání. Oddíloví pokladníci by tedy nemuseli sudího vyplácet po každém zápase.
- proběhlo školení trenérů C, kterého se úspěšně zúčastnilo 29 nových trenérů a 8 si udělalo doškolení.
- připravují se změny ve struktuře mládežnických soutěží v celé republice.
- připravuje se vytvoření juniorské soutěže ligových B týmů.
- uvažuje se o snížení počtu účastníků krajského přeboru na 14.
- vyhlášení akce Zelený trávník v našem okrese proběhne na počátku roku 2011.
- Česká republika je třetí od konce v celé Evropě v podpoře státu na sport na jednoho obyvatele.
- na jaře proběhne kontrola všech okresních hřišť.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN