Ten v uplynulém roce tragicky zemřel. „Jsme zde proto, abychom nejenom zavzpomínali na výborného kamaráda a kolegu, ale také abychom se trošku po Vánocích protáhli a utužili sbor rozhodčích,“ řekl na úvod předseda komise rozhodčích KFS Jaroslav Kubíček. V dresu vsetínských arbitrů vyběhl také místopředseda ČMFS Dalibor Kučera.

„Po Vánocích jsem už potřeboval pořádný pohyb, a proto jsem přivítal pozvání na tuto akci,“ řekl zcela upocený v přestávce prvního zápasu. Slavnostní výkop turnaje obstarali synové Zbyňka Kováře – Patrik a Dominik. A potom se již na střítežské palubovce odehrávaly líté, ale kamarádské boje o každý míč. Rostislav Křenek coby sudí všech zápasů neměl mnoho práce, hráči byli příkladně ukáznění.

I když s přibývajícím časem se bojovalo o každou branku či bod čím dál tím více. Zcela jasně turnajem prošli rozhodčí Rožnovska, kteří neokusili hořkost porážky. Na druhém místě skončili vsetínští sudí, na bronzový stupínek dosáhlo družstvo arbitrů ze Zlínska.

„Tento turnaj by se dal nazvat takovým nultým ročníkem Memoriálu Zbyňka Kováře. Již na červen ale připravuji podobnou akci, kam bych pozval jedenáctku sudích a proti nim bych postavil hráče, které jsem v minulosti trénoval,“ poznamenal na závěr Lubomír Kovář, který společně se střítežským sudím Karlem Chlevišťanem celou akci vymyslel a zorganizoval.

VÝSLEDKY

Rožnovsko – Vsetínsko 9:2, Rožnovsko – Uherskohradišťsko 12:5, Rožnovsko – Meziříčsko 8:4, Rožnovsko – Zlínsko 5:3, Vsetínsko – Meziříčsko 7:5, Vsetínsko – Zlínsko 5:4, Vsetínsko – Uherskohradišťsko 12:2, Meziříčsko – Zlínsko 5:8, Meziříčsko – Uherskohradišťsko 6:7, Zlínsko – Uherskohradiš­ťsko 10:2.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Rožnovsko, 2. Vsetínsko, 3. Zlínsko, 4. Uherskohra­dišťsko, 5. Meziříčsko.

SESTAVY VALAŠSKÝCH DRUŽSTEV

Rožnovsko: Bělunek – Kubíček, Kubáň, Chlevišťan, Zubek, Škrobák, Mičkal.
Vsetínsko: Rovenský – Volek, Kučera, Straka, Novák, Kypr, Filgas.
Meziříčsko: Holub – Perutka, Žniva, Stodůlka, Nevrla, Nohavica.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN