Suverénního vítěze divize E po odcházejícím Michalu Kovářovi do Fulneku (šéftrenér klubu I. B třídy) převezme Jaroslav Vodička.

„Kandidátů jsme měli více, mimo jiných Oldu Machalu. Kromě zkušeností pro bývalého mládežnického kouče Jablonce či střížkovských Bohemians Praha rozhodlo odhodlání pracovat v klubu na sto procent. K nám na Valašsko se přestěhuje a bude k dispozici klubu 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu,“ těší sportovního manažera fotbalového Valašského Meziříčí Pavla Býmu.

Náplní nového hlavního kouče ovšem nebude jen vedení a řízení kádru pro MSFL.

„Chceme se posunout dále a sladit koncepci všech složek v klubu. A právě pan Vodička bude tyto věci koordinovat, hlavně součinnost prvního týmu s rezervou a týmem dorostenců,“ upřesnil.

S přípravou na novou sezonu začne nově tvořící se kádr již v pondělí 3. července. A novému kouči se bude hlásit řada posil, převážně ze zahraničí.

„Pro mladé talenty bychom se rádi stali přestupní stanicí do vyšších soutěží. I proto jsme se dohodli na přestupu mladých útočníků Radima Jurči z Vítkovic a Daniela Rapavého z Nového Mesta. Zálohu nám vyztuží člen širší slovenské reprezentace do 21 let Miroslav Gregaň z Pohroněči a defenzivní fotbalista Adam Kebísek z Hlučína. Již jen formu příchodu ladíme s petřkovickým stoperem Filipem Drozdem, přičemž rozjednán máme ještě příchod jednoho stopera z druhé ligy,“ navnadil manažer fanoušky Valašského Meziříčí, jenž v prvním týmu dá šanci prosadit se také čtyřem talentovaným odchovancům.

„Při všech změnách naše ambice i přes nováčkovskou roli nebudou malé. Na postup nemyslíme, ale rádi bychom hráli okolo pátého šestého místa,“ netají se Pavel Býma, jehož výběr čeká první ostrý zápas v rámci 1. kola Mol Cupu 23. července na půdě vítěze předkola Vsetín – Slavičín.

Přípravné zápasy

5. 7. Val. Meziříčí – Vítkovice (Háj ve Slezsku)
9. 7.Val. Meziříčí – Hr. Králové (Ústí nad Orlicí)
12. 7. Val. Meziříčí – Znojmo (Rousínov)
18. 7. Val. Meziříčí – Půchov (Mořkov)
23. 7. Vsetín/Brumov – Val. Meziříčí (Mol Cup)
26. 7. Val. Meziříčí – B. Ostrava jun.
30. 7. N. Jičín – Val. Meziříčí