V něm nadcházející neděli přivítá Havířov hrající stejnou soutěž.

Valaši nezačali první ostřejší utkání sezony 09–10 úplně nejlépe. Po poločase prohrávali se soupeřem hrajícím o soutěž níže 0:1, po změně stran však dokázali dvěma brankami vývoj utkání otočit. „Po úvodním oťukávání jsme ve druhém poločase ovládli hru a skvěle se nám osvědčily posily. Srb Petar Nikolič vyrovnal a z Hranic přicházející Aleš Michálek v poslední minutě rozhodl,“ vrátil se k úspěšnému utkání předkola Poháru ČMFS manažer meziříčského klubu Petr Zahradníček.

V prvním kole poháru se Valašské Meziříčí poprvé představí svým fanouškům. Nadcházející neděli od 17 hodin na hřišti v Hrachovci přivítá Havířov, který hraje stejnou soutěž. „Vzhledem k tomu, že v dalším kole budou čekat s největší pravděpodobností druholigové Vítkovice, je o motivaci rozhodně postaráno. Pohár bereme seriózně a pro postup uděláme maximum,“ podotkl kouč týmu Vítězslav Tůma.

Otázkou pro nedělní utkání zůstává, zda se představí v dresu Meziříčí kromě Nikoliče a Michálka také další posila, o kterou klub usiluje. „Máme zájem ještě přivést do týmu Josefa Mikulu z Velkých Karlovic,“ potvrdil manažer Zahradníček. Zda se kluby na přesunu zkušeného fotbalisty se zkušenostmi i z druholigových Vítkovic domluví a jestli nastoupí Mikula za Meziříčí už v neděli, se dozví fanoušci až na hřišti.

Vladimír Štěpán, Marek Havran