VALAŠKY CHTĚJÍ V DIVIZI SKONČIT NA PŘEDNÍCH PŘÍČKÁCH TABULKY 

Úvodní  mistrák má za sebou nováček ženské fotbalové divize družstvo FC Vsetín. ,,Myšlenka o založení ženského fotbalu ve Vsetíně vznikla na začátku června. Část týmu zde přešla z Valašského Meziříčí, které se před rokem rozpadlo. Valašskomeziříčský tým se po roční pauze chtěl do divize znovu přihlásit. Nakonec však padla volba na Vsetín, protože spousta hráček pochází z jeho okolí. To byl také rozhodující faktor,“ vysvětluje Jaroslava Krčmářová, jež má celé dění okolo týmu na starosti.

Přípravu Valašky zahájily v polovině července. ,,Nejprve se dva kolektivy zúčastnily turnaje v Kostelci na Hané. Oranžové družstvo vybojovalo v kvalitní konkurenci druhou příčku, Bílý vsetínský celek na Hané skončil na osmém místě. Poté hráčky trénovaly individuálně, aby vrcholem přípravy bylo soustředění ve Valašské Bystřici. Tam jsme stmelovaly kolektiv a samozřejmě se věnovaly fyzické kondici. Družstvo se také postupně sehrávalo,“ prozradila kapitánka Krčmářová.

 Její tým ještě odehrál tři modelové duely. S 1. FC Olomouc prohrál 0:4, Brumov porazil 2:0 a Lužkovice zdolal 5:1. Vrcholem bylo vítězství v 1. kole Poháru FAČR žen nad Sokolem Troubsko 5:0.

,,S každým dalším utkáním jsme se zlepšovaly, proto věřím, že se nám bude v divizi dařit. Naším cílem je totiž skončit na předních příčkách tabulky,“ plánuje Jaroslava Krčmářová, která za největší favority soutěže považuje kluby FK Nové Sady, Vlkoš a celek 1. FC Olomouc.

DUEL V KOTVRDOVICÍCH ROZHODLA STŘELBA ZE STŘEDNÍ VZDÁLENOSTI

První divizní výhra se pro vsetínský tým rodila těžce. Valašky v prvním podzimním kole udolaly Kotvrdovice na jejich půdě 4:2.

Utkání se přitom dlouho pro ně nevyvíjelo příznivě. Domácí v zápase vedli 1:0 a 2:1. Až v pětasedmdesáté minutě se Hrazdilové podařilo vyrovnat na 2:2. Závěr střetnutí režírovala Jaroslava Krčmářová, která v 76. minutě poslala Vsetín do vedení na 3:2. Hostující útočnice pak ještě pět minut před koncem čtvrtou brankou potvrdila vítězství Valašek.

 ,,V zápase se zkušeným soupeřem jsme chtěli získat tři body. To se nám podařilo. Náš výkon ovšem nebyl ideální,“ přiznal hostující trenér Martin Pavlát.

,,Kotvrdovice byly herně lepší. Nám vázla souhra. Naštěstí se nám dařila střelba ze střední vzdálenosti. Po střelách z hranice šestnáctky jsme střetnutí rozhodli,“ oddechl si kouč Pavlát.

Ve druhém kole divize si Vsetín v neděli zahraje na domácí trávě, kde na hřišti v Tyršově ulici přivítá celek Sokola Držovice. Duel začne v 16 hodin.     

KOTVRDOVICE – FC VSETÍN 2:4 (1:1)

Branky Vsetína: Krčmářová 2, Rýdlová, Hrazdilová.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Vlčková, Randuchová, Petra Ševčíková, Pernická, Rýdlová, Kocurková, Čipová, Krčmářová, Petruželová. Střídaly: Dita Pospíšilová, Palátová, Hrazdilová, Mikešová, Marková.                                            Lubomír Hotař