Teprve ve čtvrtém jarním zápase se zachraňující Střítež dočkal plného bodového zisku. Jarní posílení týmu sice přineslo zlepšenou hru, ale plný bodový zisk nepřicházel. Blízko kněmu byli Střítežané již vminulém kole vChoryni, kde inkasovali vposlední minutě a o vítězství tak přišli. „V Choryni jsme předvedli nejvydařenější výkon jara, ale bohužel bez tří bodů,“ vracel se kminulému zápasu trenér Jaroslav Křiva a pokračoval: „V tomto utkání musíme zvítězit, pokud chceme hovořit o záchraně. Pořád si myslím, že tento tým má na horní polovinu tabulky, ale všechno je o psychice a o tom našem postavení vtabulce. Soupeře znám, vím o jejich hráčích hodně informací, ale bude důležité vnutit jim naši hru a nečekat, sčím přijde soupeř.“

To hostující hrající kouč Jan Juroška měl jiné starosti. Vzhledem ktomu, že se na tento zápas nominoval do základní sestavy, musel se před výkopem pořádně rozcvičit. „ Skoučovaním během zápasu nemám problémy, neboť mám dva dobré spolupracovníky, kteří tam jsou od toho. Já hraju, oni to zlavičky vidí a rozhodují. Mají veškerou pravomoc. Do Stříteže jezdíme rádi, je tu pěkné hřiště a dobrá fotbalová atmosféra. Přijeli jsme pro vítězství, i když plně respektujeme sílu soupeře a neohlížíme se na to, kde je vtabulce,“ přiznal před zápasem Jan Juroška.

Jenže během úvodních minut bylo všechno jinak. Hosté vůbec nevypadali, že by chtěli ve Stříteže bodovat, neboť od prvních minut se nechali zatlačit na vlastní polovinu. Již v1. minutě střílel zhranice pokutového území domácí Dub, ale nepropálil hradbu těl. O minutu později připravil Kabeláč zpětnou přihrávku pro střelce Křivu, ten ale mířil slabou střelou vedle branky. Domácí hráči hýřili aktivitou, což se o soupeři říct nedá. Na dostřel domácí branky se dostali pouze díky trestnému kopu Kysučana zúctyhodné vzdálenosti. Střela ale skončila vnáručí domácího brankáře Barabáše. To hostující gólman Zbyněk Jurajda od prvních minut nepůsobil nejjistějším dojmem a již v5. minutě vyrobil velkou hrubkou. Lehký centr mu propadl mezi rukavicemi a míč se pomalu kutálel do prázdné branky. Všichni hráči hostů jej snad očima vytlačili mimo tyčku do zámezí. V7. minutě se po pravém křídle protáhl aktivní Kabeláč a na jeho střílený centr nasměroval rybičku Dub. Míč ale netrefil. Tlak domácích pokračoval a první branka doslova visela ve vzduchu. Hosté chybovali vrozehrávce a přihrávky většinou končily na kopačkách soupeře. V11. minutě odcentroval zleva Stodůlka. Na jeho míč si naběhl Sedláček, ale střelou trefil spoluhráče Kabeláče. Od něj míč mířil do zámezí. Největší šance úvodního náporu domácích přišla ve 12. minutě. Kabeláč kopal zúhlu trestný kop a míč proletěl houští těl až kzapomenutému Dubovi. Ten se musel červenat, kolik prostoru mu dopřáli obránci Bečvy. Jenže sám před Jurajdou namířil přímo do jeho náruče. Aktivní hra Stříteže dělala hostům nemalé problémy a za úvodní dvacetiminutovku inkasovali hosté od rozhodčího Kypra čtyři žluté karty. Nepříjemné chvíle zažila obrana Prostřední Bečvy v17. minutě, kdy se vpokutovém území srazili dva jejich obránci – Janíček sKysučanem. Po krátkém ošetření ale oba pokračovali ve hře. Nesoustředěná obrana nabídla domácím další šanci ve 20. minutě, když podběhli dlouhý míč Vaška. Ten přistál o osamoceného Duba, který zblízka mířil nad. Dvě neproměněné šance přišly domácí hodně draho. Ve 23. minutě poslal varování Janíček. Z dobrých třiceti metrů se opřel do míče a orazítkoval spojnici tyče a břevna. Tato činnost se hostům zalíbila, neboť o dvě minuty později se o něco podobného pokusil Petrovič. Napřáhl ze stejné vzdálenosti a trefil tyč. Míč se ale odrazil na šestnáctku, kde jej poslal zcela volný Kuba do prázdné branky – 0:1. Vzhledem kvývoji zápasu to bylo vedení dost překvapivé. Domácí byli inkasovanou brankou zaskočeni a do konce poločasu se ze šoku vzpamatovávali. Hráči Prostřední Bečvy sice vedli, ale těsně před přestávkou domácím málem nabídli vyrovnání. Zkušený Fiurášek se nedomluvil svlastním brankářem a míč poskakoval před opuštěnou brankou.

Poločasovou přestávku vyplnila ukázka létajících modelů zdílny domácího leteckého modeláře Jaroslava Urbana a jeden zdiváků trefně poznamenal:„To je to nejkrásnější, co jsme zatím předvedli.“ Chvíli to byla pravda, neboť úvod druhého dějství patřil hostům. Petrovič pořádně protáhl domácího brankáře Barabáše a ten musel jeho šikovnou střelu vytahovat ze šibenice. V50. minutě přišel zlomový okamžik zápasu. Na dlouhý míč od obránců si naběhl Kabeláč a šel sám na Jurajdu. Hostující brankář jej při kličce fauloval a penalta byla na světe. Gólman viděl žlutou kartu a na střelu Duba si sáhl. Jenže ta měla razanci a skončila vsíti – 1:1. Vyrovnávací branka domácí povzbudila a mohutně se tlačili do útoku. Vašek střílel po přihrávce Mičkala nad, mimo branku namířil svůj střelecký pokus Melichařík. Hostům se během několika sekund zranili dva hráči a Juroška sKubou museli být vystřídání. Toto střídání mělo ale na jejich hru katastrofální dopad. Veškerá defenzíva se totálně zhroutila během pětiminutovky. A toho dokázali zkušení hráči Stříteže využít krozhodujícímu trháku. V67. minutě sice vstřelili dost šťastnou branku, ale platila. Nevinný útok domácích skončil nepovedenou střelou Křivy. Ta se ale odrazila od nohou obránců kzapomenutému Dubovi, který sám před Jurajdou nezaváhal – 2:1. Další branka přišla o pět minut později a měla podobný průběh. Hostující obránci podcenili zatoulanou „svíčku“, na kterou si možná vofsajdovém postavení naběhl Kabeláč. Jeho centr byl přesný a našel hlavu Tomáše Duba – 3:1. Hosté byli vtěchto fázích zápasu doslova zralí na ručník a aktivní Dub měl na kopačkách další branku. Jeho sólo ale skvěle zlikvidoval Zbyněk Jurajda. Dvoubrankové vedení si domácí zkušeně hlídali a soupeř již neměl síly na zvrat. V85. minutě se ještě o to pokusil Kysyčan, ale jeho krásný trestný kop vytáhl efektním zákrokem Barabáš na roh. Nejblíže druhé brance byl hostující Ondryáš v90. minutě. Zmísta levého křídla prokličkoval obranou, ale jeho střela zúhlu spíše vystrašila asistenta rozhodčího. Nastavovaly se čtyři minuty, ale díky přerušení ve druhém poločase se mohlo nastavovat klidně deset. Vposlední minutě nastavení do pokutového území pronikl hostující Ondryáš a byl sražen. Rozhodčí Kypr nařídil pokutový kop, ten proměnil Kysučan a to bylo to poslední, co se vtomto zápase událo. Po jeho provedení zápas skončil.

Domácí si vítězství zasloužili, neboť po většinu zápasu byli lepším týmem. Hosté se sice ujali vedení, ale ve druhém poločase se jejich systém totálně zhroutil.

Řekli po zápase:

Jan Juroška – trenér Prostřední Bečvy: „Soupeři gratuluji kzaslouženému vítězství. Ke třem bodům jsme jim pomohli tím, že se nám zranili současně dva hráči a vobraně vznikl chvilku zmatek. Ten dokázali domácí potrestat. Než jsme sestavu zkonsolidovali, prohrávali jsme o dvě branky. Myslím si, že to byl pěkný fotbal.“

Jaroslav Křiva – trenér Stříteže: „Po celý zápas jsme hosty kničemu nepustili. Vystřelili vprvním poločase dvakrát na branku a vedli 1:0. Druhý poločas se nám podařilo brzo vyrovnat a potom jsme začali hrát dobrý fotbal. Na hráčích bylo vidět, že znich nervozita spadla a měli jsme další šance. Jednotlivce bych nevyzdvihoval, vítězství vybojoval celý kolektiv.“

Branky: 26. Kuba 0:1, 50. Dub pen. 1:1, 67. Dub 2:1, 72. Dub 3:1, 94. Kysučan pen. 3:2.

Sestavy

Střítež: Michal Barabáš – Ondřej Vašek, Martin Vavruša, Lubomír Mičkal, Antonín Marek – Matouš Melichařík, Aleš Křiva (90. Ladislav Plešek), Jiří Sedláček, Petr Stodůlka – Tomáš Dub (85. Martin Pospěch), Petr Kabeláč. Trenér: Jaroslav Křiva, vedoucí: Karel Chlevišťan.

Prostřední Bečva: Zbyněk Jurajda – Pavel Kysučan, Stanislav Fiurášek, Marek Polášek, Zdeněk Janíček (60. Vladimír Fiurášek) – Jakub Ondryáš, Lukáš Křenek, Roman Drong (83. Lukáš Šenkeřík), Ondřej Kuba – Jan Juroška (61. Ladislav Juroška), Marek Petrovič. Hrající trenér: Jan Juroška, asistent: Marek Pavlica, vedoucí: Jiří Fiurášek.

Rozhodčí: Kypr ml. – Kypr st., Stodůlka. DS Kneisl.

Žluté karty: Dub – Jurajda, Fiurášek, Kysučan, Petrovič, Ondryáš.

Diváků: 300.

Nejlepší hráči: Vavruša – Drong.