Jarní odvety slibují ve všech třech skupinách I. B tříd zajímavé boje na obou koncích tabulky. K postupu mají zatím nejblíže fotbalisté Kněžpole

Zubří se nikam tlačit nebude

Nejvíce našlapané čelo má skupina A. První Kelč i druhé Zubří získaly shodně 27 bodů. Prvně jmenovaný tým ulovil do svých sítí Vinklára z 1. Valašského FC. „Vzhledem k našemu postavení v tabulce musíme na celkové vítězství chtě nechtě pomýšlet,“ přiznává trenér Kelče Jan Jursík.

Po podzimu o skóre druhé Zubří se zatím myšlenkami na případný postup nezaobírá. „Vedení klubu nás nikam netlačí. Odešel nám sice gólový hráč Drda, ale v zimní přípravě se ve výborné formě ukázal Viktor Frňka a my věříme, že ho v ofenzivě nahradí,“ hlásí zuberský kouč Martin Nerád.

Na opačném konci tabulky to bude na jaře ještě hodně zajímavé. Třináctá Loučka má 11 bodů a rezerva Velkých Karlovic 8. „Věříme, že podzimní kádr má na to, aby soutěž udržel,“ je přesvědčen trenér Loučky Josef Durdovanský.

Těžký boj o záchranu však čeká především rezervu Velkých Karlovic. „I na jaře budeme bojovat s málo početným kádrem a jsme odkázáni na situaci v prvním týmu. Snad nám pomůžou i nějací dorostenci, aby nám nakonec nezůstal černý Petr,“ přeje si trenér posledního celku skupiny Karel Hajda.

Valašské Klobouky chtějí výše

Skupině B vládne po polovině soutěže rezerva Holešova. Záložní tým získal na podzim 29 bodů, ale na záda mu nepříjemně dýchají Valašské Klobouky, jež mají pouze o bod méně. „Pokud se nám podaří vybojovat postup, rozhodně se bránit nebudeme. A když to nevyjde? Nic se nestane,“ řekl klidným hlasem trenér lídra Milan Dvorník.

V týmu z Valašska došlo k několika změnám. Kouč Kloubouk Pavel Charvát především vyztužil obranu. Z Brumova přišla dvojice Ptáček – Nedavaška a z nedalekých Valašských Příkazů ještě Martínek. „Soutěž máme výborně rozehranou. Pokud se nám nepodaří postoupit, bylo by to pro nás zklamání,“ netají vysoké cíle Charvát.

Naopak o útoku na první pozici vůbec nepřemýšlí aktuálně v tabulce třetí rezerva Slavičína, jež má 27 bodů. „Kvůli pracovním povinnostem nám odešel nejlepší hráč Bartoš. V týmu je osm dorostenců, takže spíše myslíme na umístění ve středu tabulky,“ řekl lodivod Michal Dorúšek.

S novým trenérem Liborem Piškulou, který v předchozích letech působil u mládežnických týmů Hanácké Slavie Kroměříž, půjdou do odvet čtvrté Těšnovice. „Tajně myslíme i na postup. Ale našim hlavním cílem je umístění do pátého místa. Sílu ostatních soupeřů neznám, ale předpokládám, že rezervy Holešova a Slavičína nebudou o postup stát,“ je přesvědčen Piškula.

O holé bytí se budou celé jaro strachovat v předposlední Bylnici a posledních Malenovicích, jež nasbíraly shodně osm bodů. Mladému týmu z Bylnice by v boji o záchranu měli pomoci Tkadlec a Ronza. „Na oba se budeme hodně spoléhat. Samozřejmě se chceme v soutěži udržet, protože slabší soupeře máme doma. Ale pokud spadneme, těžkou hlavu si z toho dělat nebudeme,“ pravil klidně předseda klubu Evžen Krahula.

Malenovice během zimní přestávky získaly zajímavou akvizici. Z Jarošova přišel David Dostálek, bratr ligového fotbalisty Richarda, jenž hraje v Tescomě. „Je to zkušený stoper, který by měl pomoci mladým klukům,“ slibuje si trenér František Zálešák, jenž by se dokázal smířit i s případným pádem do okresního přeboru. „Máme mladé mužstvo s výhledem do budoucna,“ řekl Zálešák.

Osvětimany chtějí potrápit Kněžpole

V céčku se zdá být o postupujícím jasno. Fotbalisté Kněžpole mají 37 bodů a druhé Osvětimany ztrácejí devět. „Pochopitelně si nic jiného než první místo nepřipouštíme,“ prohlásil sekretář Antonín Mazůrek.

I přes ztrátu chtějí Osvětimany ještě lídra alespoň potrápit. Pomoc by jim v to měl i útočník Robin Dobeš, jenž přišel z Kyjova. „Měl jsem víc nabídek, ale ta z Osvětiman se mi zdála nejlepší,“ prozradil urostlý forvard.

Třetí Zlechov, jenž nasbíral 24 bodů, myslí pouze na medailové pozice. „Chceme se umístit co nejvýše. Ale spokojeni budeme i se třetím místem,“ pravil trenér Jiří Kraml.

Čtvrtý tým tabulky Hluk B si svůj plán splnil již na podzim. „Se ziskem 21 bodů jsme absolutně spokojeni,“ pravil s úsměvem kouč Zdeněk Horák.

V předposledním Bánově ale rozhodně s podzimem nadšeni nejsou. Získali pouhých osm bodíků. Jedinou posilou Bánovských je Josef Vasiljevič. „Nic nevzdáváme, budeme se rvát do posledního kola,“ pravil bojovně sekretář klubu Břetislav Polaslenecký.

Ještě o dva body méně než Bánov má poslední Uherský Ostroh. Ode dna by mu měli pomoci zkušení hráči Jurčeka, Petřík a Zajíček. „Slíbili na jaře pomoct, tak uvidíme,“ doufá lodivod František Studénka.