než dost,“ zdůraznil předseda představenstva FC Tescoma Ladislav Valášek. Ten s novým generálním partnerem z Prahy vede jednání na úrovni předsedy představenstva a majitele zlínského klubu. A podle posledních zpráv je vzájemná dohoda mezi oběma subjekty na spadnutí.

„Další setkání proběhne ve čtvrtek. Řada věcí je již předjednaných, ale několik detailů ještě musíme doladit,“ upozorňuje Valášek.

Má tím na mysli především skutečnost, zda se případný nový generální partner objeví v názvu a logu klubu už na podzim, či zda jej Zlín odehraje ještě pod hlavičkou FC Tescoma, pod kterou se do mistrovských soutěží přihlásil. „Musíme být připraveni na obě varianty,“ dodává šéf zlínského klubu.

Ve hře je tak zůstává možnost, že společnost Tescoma, jež fotbalový Zlín sedm let podporovala, se bude na chodu oddílu finančně podílet i v další sezoně, byť v podstatně omezené míře. „Potěšitelné je, že i přes sestup do druhé ligy se nám podařilo prodloužit spolupráci s řadou stávajících partnerů, které nadchl jarní finiš našeho mužstva v boji o záchranu. Vyplatilo se nám, že jsme nic nevypustili a o první ligu jsme se rvali až do posledního kola,“ připomněl Valášek.

Nemluvě už vůbec o tom, že Zlínským se podařilo zviditelnit i některé své hráče a z mladého Čelůstky udělali největší přestup v historii klubu. Díky tomu je Zlín finančně zajištěný a podařilo se mu udržet základní kostru svého mužstva, přestože řada konkurenčních vlčáků očekávala, že bude muset své hráče prodávat pod cenou. „Jsme rádi, že se jsme se tomuto scénáři vyhnuli a společně se můžeme pokusit o návrat zpět,“ těší předsedu představenstva.

Rádi jsou i samotní hráči, kteří po avizovaném odchodu společnosti Tescoma, žili nějaký čas v nejistotě. „Měli jsme trochu strach, jak to vlastně ve Zlíně bude po sestupu vypadat. Původní zprávy nebyly příliš příznivé, ale teď se zdá, že vše bude fungovat jako v první lize. Kádr se nám podařilo udržet, trenéři zůstali a místo kluků, kteří odešli, jsou zde noví,“ byl spokojený i kapitán mužstva Ivo Zbožínek, po němž házela přestupovým lanem řada jiných klubů. Zlínské vedení ale svůj klenot dokázalo udržet.

Jasněji už je také v otázce plánované výstavby vyhřívaného trávníku. Stroje a těžká technika by měly na stadion Letná vyjet po domácích zápasech Zlína s Čáslaví a Jihlavou, tedy v polovině srpna. Poté by se měli svěřenci kouče Mináře přesunout na staroměstský Širůch. „Rada města Zlína převede rozpočtovým opatřením na své schůzi 27. července potřebné peníze na příslušný účet a pak už by nemělo začátku stavebních prací nic dalšího bránit,“ potvrdil člen rady města Zlína Karel Jankovič.