Zabývat se touto otázkou je sice ještě brzo, ale každé z obou družstev by nejraději prchalo z nebezpečných vod do klidného středu. Postavení FC Vsetín na předpoledním místě velí, aby svěřenci Milana Gajdůška dokázali zopakovat dobré výkony alespoň ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Po výborném představení v Rýmařově přišel totální výbuch doma s Velkými Losinami.

„Soupeř sice proměnil všechny šance, ale hrál výborně. V závěru jsme měli možnost dvojnásobné přesilovky, a také čtvrthodiny na vyrovnání, ale hráli jsme špatně,“ posteskl si kouč Gajdůšek. Vsetínští nyní cestují k poslednímu Havířovu a vracet se s prázdnou by znamenalo pád na poslední místo. „Víme, co nás v Havířově čeká, a věřím, že se kluci vyhecují a zopakují výkon z Rýmařova. Je to zápas pravdy a chceme v něm uspět,“ burcuje Milan Gajdůšek.

Remízový král jara z Velkých Karlovic bohužel nepotvrdil cenné zisky z hřišť soupeřů a v domácím prostředí ztratil dva body s Brumovem. „Zápas jsme dobře rozehráli, vedli jsme 2:0, ale pak přišlo uspokojení. A nakonec jsme málem prohráli,“ ohlíží se za minulým kolem trenér Viktor Kollanda. Karlovjané nyní cestují za těžkým protivníkem do Velký Losin. Právě takový zápas by mohl vyhovovat brejkovému útočníkovi Plánkovi.

Nejvíce posledních kolech přitahuje pozornost fotbalových fajnšmekrů krajský přebor. Po minulém víkendu se zdá, že Spytihněv nasadila k trháku, ale stíhači jsou připraveni v polné pohotovosti. Mezi ně patří i 1. Valašský FC a Valašské Meziříčí. Mladý celek z Rožnova v minulém kole nezvládl zápas v Dolním němčí a zbytečně prohrál.

Meziříčané zase trošku usnuli po dobrém startu na vavřínech a fotbalisté ze Spytihněvi jim udělali pořádný budíček. Pro oba týmy ale platí stejné: z hrušky dolů a makat. Jedině poctivě odehraným zápasem mohou oba promluvit do postupové matematiky. Rožnované se představí v sobotním dopoledni se zkušeným Provodovem, který je prošpikován fotbalovými veterány. O to zajímavější bude tento zápas.

Meziříčí cestuje v sobotu do Slušovic a plný bodový zisk by tým vrátil do hry. Valašské Příkazy uvidí v neděli dopoledne derby proti Kateřinicím, kterým jde o hodně. Jejich sekretář Jiří Kuzník byl z přístupu hráčů v zápase proti Hluku (0:1) hodně rozladěn: „Snažíme se hráčům vytvořit dobré podmínky, ale ti se na hřišti ani nezpotí. Takhle se nebojuje o záchranu.“

Valašské Příkazy nyní prožívají hlavní boje spíše na poli funkcionářském a dělají vše pro to, aby krajský přebor z této malé vesnice nezmizel. V jednání je řada variant, které by dokázaly tuto soutěž buď udržet, nebo přestěhovat k sousedům. Aktuální formu lídra krajského přeboru pojede otestovat Modrá hvězda z Vigantic do Spytihvěvi. Nabízí se překvapení a Malinovi svěřenci toho jsou určitě schopni. Družstvo je vhodně namixováno jednak ze zkušených hráčů, ale impuls tomu