Krajský přebor ve středu 29. dubna předehrával třicáté kolo a k vidění bylo první letošní valašské derby Vigantice – Kateřinice. Hosté zaskočili Modrou hvězdu výbornou taktikou a zaslouženě získali tři body za vítězství 2:0. „Jsem maximálně spokojený, kluci dodrželi všechny taktické pokyny a podařilo se nám přehrát silnou vigantickou záložní řadu,“ mnul si ruce spokojený kateřinický kouč Miroslav Kamas. Opačného názoru byl domácí lodivod Robert Blaško, který smutně konstatoval: „Soupeř nás zaskočil aktivní hrou, ale kdybychom proměnili penaltu, mohli jsme alespoň remízovat.“ Doslova škaredou středu zažili hráči FC Vsetín, kteří dostali v Hluku „bůra“. Naopak cenný bod přivezli svěřenci trenéra Rybenského z 1. Valašský FC z Holešova za remízu 1:1.

Víkendový program nabídne již zmiňovaný zápas Vigantic v Uherském Brodu, ale i ten ve středu prohrál, takže duel jarních neporažených se nekoná. Trenér Blaško ale věří, že to bude zase o něčem jiném. „Musíme se z domácí porážky oklepat a nic se neděje. Jedeme dál,“ burcuje své svěřence. Napravovat středeční výprask budou muset vsetínští fotbalisté a soupeře k tomu budou mít přímo ideálního. Dnes přijede na Tyršovku vedoucí Slovácká Sparta Spytihněv. Relativně nejslabšího soupeře mají v neděli hráči Kateřinic, jedou na půdu posledních Zborovic. Doma se představí zítra Rožnované a potřebuji body pro záchranu jako sůl.

Střelecké trápení účastníka divize E Valašského Meziříčí i nadále pokračuje, již druhý zápas po sobě svěřenci trenéra Vítězslava Tůmy vyšli naprázdno. Ukázalo se, že výměna trenéra není mávnutí kouzelného proutku, a pokud není kvalita, mužstvu nepomůže ani Sir Alex Ferguson. Meziříčané se v tabulce nenápadně sunou dolů a tak nedělní domácí zápas s Porubou by měl zastavit střelecké a herní trápení.

Druhý divizní účastník FC Velké Karlovice+Karolinka zase v tabulce pomalu a jistě stoupá, byť poslední jejich domácí zápas s Brumovem vyvolal u soupeře řadu emocí. Celou situaci chladnokrevně popsal trenér Karlovjanů Viktor Kollanda: „Brumov naposledy prohrál koncem října, tak už trochu zapomněl, jak vypadá porážka. Tak jsme mu to připomněli.“ Samozřejmě, že z Brumova se ozývají opačné názory o zářezu rozhodčím a Brumov chce podat oficiální protest. Týden po tomto zápase už emoce vychladly, pravda bude asi někde uprostřed. Dnes čeká Karlovjany další cesta za záchranou, tentokrát jedou do Dolního Benešova.

Vladimír Štěpán