TJ NOVÝ JIČÍN – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:2 (2:1)

Domácí začali aktivněji a byli za to odměněni. Už ve 4. minutě se k míči dostal po autu Jakub Hanzelka a nedal hostujícímu Pospěchovi šanci – 1:0. V 16. minutě naservíroval Kalich opět Hanzelkovi, který tentokrát mířil vedle. Hosté vzadu spoléhali na Michálka a v útoku na agilního Macíčka, ale domácí obrana jej dokázala vždy pokrýt. V 18. minutě doběhl domácí Bajger téměř ztracený míč a rychle založil útočnou akci. Zatáhl míč na střed, kde si přihrál s Gelnarem a centrem přes obranu našel volného Tobolu, který z rohu velkého vápna technicky pokořil Pospěcha podruhé – 2:0. Další akce ale patřila hostující družině. Za záchrannou brzdu zatáhl Hejdůšek, ale podle rozhodčího to bylo již za hranicí šestnáctky, takže následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Michálek – 2:1. Hra se poté značně vyrovnala.

Hned na začátku druhé půle se k míči dostal Baroš, ale jeho hlavička z hranice šestnáctky v brance neskončila. To už neplatilo v 64. minutě. Rychlonohý záložník Marek využil špatného rozestavení domácí obrany a pohotově srovnal – 2:2. V 65. minutě si ve vápně Valmezu obešel Jakub Hanzelka obránce, který jej musel stáhnout k zemi. Nařízenou penaltu proměnil Dutka – 3:2. Hra domácích se poté zbytečně zatáhla a odráželi jeden útok hostí za druhým. V 75. minutě nastřelil Michálek z přímého volného kopu břevno domácí branky. Poté byl Nový Jičín v těžkém obležení hostujícího celku, kdy musel čelit sérii pěti rohů. Až v 83. minutě se k míči dostal Málek, který prudkou střelou z rohu šestnáctky vyzkoušel pozornost Pospěcha. Také poslední akce utkání patřila domácím. Kalich našel těsně před bránou Jakuba Hanzelku, jeho střelu ale gólman se štěstím vyrazil pouze k Lokšovi, kterému dorážka nesedla a míč šel těsně vedle pravé tyče mimo.

Emil Nečas (trenér Val. Meziříčí): „Z utkání mám celkově dosti smíšené pocity. Vím, že se nám na Nový Jičín příliš nedaří, ale my nesmíme rozlišovat to, zda je to právě Nový Jičín, nebo někdo jiný. Dnes šlo spíš o to, abychom si ověřili naše kvality a to, co nám chybí. Byl to určitě zajímavý zápas. Je pravdou, že nám dnes chyběli dva stopeři a dlouhodobě zraněný útočník, takže zkoušíme náhradní varianty a zapracováváme mladé hráče. Doufejme, že to jaro nebude problematické.“

Branky: 4. Jakub Hanzelka, 18. Tobola, 65. Dutka (pen.) – 27. Michálek (pen.), 64. Marek.
Val. Meziříčí:
Pospěch – Krása, Michálek, Sovák, Palát – Molnár – Marek, Neuberger, Jahoda – Macíček, Baroš. Střídali: Výmola, Horák L., Kudělka, Navrátil. Trenér: Emil Nečas.

JAN KEŠELÁK