DIVIZE

VAL. MEZIŘÍČÍ – MOHELNICE 1:1 (0:0)

Domácí začali zápas aktivně a již v 5. minutě zahrozil poprvé Plešek. Brankář hostů Večeř střelu zlikvidoval. O pět minut později hosté zahrávali trestný kop, ale Štěpán dělovku vyboxoval. Následoval rychlý brejk, který ale Macíček pokazil špatnou přihrávkou. Ve 13. minutě přišel další trestný kop hostů, domácí gólman s námahou střelu vyrazil nohou, v následném závaru se obraně podařilo míč dostat do bezpečí.

Ve 20. minutě se po autovém vhazování dostal do šance Plešek, ale narazil na dva obránce. Záhy připravil Z. Horák tutovku opět pro Pleška, ten ji ale neproměnil. Ve 25. minutě se prezentoval krásným volejem Marek, těsně vedle. Po půlhodině hry vypálil jedovatou střelu zpoza šestnáctky Sviták, ale míč se mezi tyče nevešel. Potom se o slovo přihlásili hosté, ale v dobré šanci nedali. Po přestávce začali lépe hosté. Již ve 49. minutě ztratil míč ve středu pole Sviták a Hapal střelou ze 25 metrů zaskočil Štěpána – 0:1. Vedoucí branka ale domácí tým probudila. O pět minut později bylo vyrovnáno. Macíček se Z. Horákem připravili šanci pro Pleška. Jeho střelu ale stačil gólman Večeř pouze vyrazit – dobíhající Baroš stál na správném místě. Z otočky – 1:1. Po hodině hry se hosté chopili taktovky a hrálo se většinou před brankou Štěpána. Domácí tým se probral z defenzívy až v 75. minutě, ale Výmolovu nadějnou akci zpacifikovala obrana. Mohelnice měla blízko k vítězné brance v 79. minutě, ale domácí gólman byl připraven. Závěr zápasu byl hektický. V 83. minutě se dostal do nadějné šance Macíček, ale jeho dělovku vytáhl brankář na roh. V nastaveném čase Michálek zbytečně fauloval před pokutovým územín, ale hosté ze standardní situace nic nevytěžili. Body se nakonec spravedlivě dělily.

ROBERT BLAŠKO – TRENÉR VM: „Bylo to hodně svázané taktikou. My jsme věděli o soupeřově kvalitě. Připravili jsme několik akcí, které trénujeme, bohužel chyběl tam poslední náběh. V prvním poločase jsme měli několik možností jít do vedení. Nepodařilo se. Na počátku druhé půle jsme inkasovali – ale paradoxně nás to nakoplo. Za pět minut jsme vyrovnali. Měli jsme na to, abychom zápas zlomili na naší stranu. Ale šance jsme nedali. Koncovku jsme špatně řešili. Po vystřídaní jsme čekali na brejky na Luboše Horáka, ale nedostal pořádný míč. Po stránce taktiky to byl určitě zápas na třetí ligu."

BRANKY: 54. Baroš – 49. Hapal.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Štěpán – Molnár, O. Malina, Michálek, Mézl – Macíček, Plešek (60. Výmola), Sviták, Marek (85. M. Kundrát) – Z. Horák, Baroš (70. L. Horák).

DALŠÍ ZÁPASY: Lískovec – Brumov 1:0, Nový Jičín – Mikulovice 2:2, Morkovice – Kravaře 1:3, Petrovice – Karviná B 1:0, Přerov – Opava 0:0, Šumperk – Hranice 1:1, Havířov – Slavičín 2:2.

1. Val. Meziříčí 9 5 3 1 20:12 18
2. Přerov 9 5 2 2 12:8 17
3. Brumov 9 4 2 3 13:6 14
4. Nový Jičín 9 4 2 3 17:14 14
5. Karviná B 9 4 1 4 12:14 13
6. Petrovice 9 4 1 4 9:13 13
7. Mohelnice 9 3 3 3 14:11 12
8. Mikulovice 9 3 3 3 14:17 12