1. B TŘÍDA

JANOVÁ – F. LHOTA 2:4 (1:2)

Série porážek zapříčinila konec působení hrajícího trenéra Tatranu Martina Zbranka. Domácí hned v úvodu střetnutí chybovali v rozehrávce, hostující Roman Kindl místo zakončení do odkryté branky volil přihrávku, Janovjané příležitost hostů odvrátili. Z následujícího protiútoku hostující obrana faulovala těsně před šestnáctkou a domácí Mikušek překvapil gólmana Boška rychlou a přesnou střelou k tyči – 1:0. V 15. minutě hostující Sucháček zahrával rohový kop, odražený míč se dostal znovu k němu a umístěnou ranou k bližší tyči překonal Sedláčka a srovnal na 1:1. Hosté v následujících fázích utkání byli živější a důraznější, ve 21. minutě si nachystal míč a nádherně zakončil Matušinec, trefil z rohu velkého vápna vzdálenější šibenici Sedláčkovy branky – 1:2. O dvě minuty později vynikl domácí brankář při trestném kopu, který zahrával Kindl Marek. Domácím vázla kombinace a hosté hrozili rušivými nebezpečnými brejky. Ve 42. minutě byl ale hostům vyloučen za nesportovní chování (kritika rozhodčího) Sucháček, hosté se hodně zlobili.

Domácí do druhé půle nastoupili s odhodláním využít početní převahy na hřišti, „Francovka" však s dobře organizovanou obranou počáteční tlak ustála, popravdě ke gólovce se domácí dostali až v 60. minutě. Boško při Vojtíškově bombě doslova čaroval. Vyrovnání se domácí nedočkali a v 73. minutě napřáhl z 25 metrů Kindl Zdeněk a Sedláčkovi přesně mířeným projektilem k tyči nedal šanci – 1:3.

Domácí ale zanedlouho snížili po hezké kombinační akci celé záložní a útočné řady, střelcem byl opět Mikušek – 2:3. Hrálo se vabank, místy i velmi ostře, definitivně do kolen poslal Janovou v nastaveném čase opět Kindl Zdeněk a šestá prohra v řadě jen potvrzuje, že s Janovou není něco v pořádku.

BRANKY : 8. a 75. Mikušek – 15. Sucháček, 21. Matušinec, 73. a 90.+1. Zdeněk Kin­dl.

H. LIDEČ – SLAVIČÍN B 0:2 (0:0)

Čtyřicet minut hrál domácí omlazený celek se zkušenějšími hosty výborný fotbal. Pro Lideč bohužel ovlivnily zápas nevyužité velké příležitosti dvojice Trochta, Trčka. Již v závěru prvního poločasu přebírali otěže zápasu hosté a po obrátce také z převahy zápas rozhodli. V 66. minutě se trefil přesně k levé tyči po přečíslení obrany Pekárek – 0:1. V 80. minutě vzal domácím definitivně možnou naději na zisk bodů po samostatném úniku Neuman a stanovil konečný výsledek zápasu na 0:2.

BRANKY: 66. Pekárek, 80. Neuman.

JABLŮNKA – LHOTA U VS. 3:0 (2:0)

Domácí Spartak překvapil favorita a vysoko ho pokořil. V 6. minutě mířil z první velké šance Čuma nad. V 30. minutě pálil Urban z velké dálky kolem domácí šibenice. O minutu později se k odraženému míči dostal Martinek a propálil z dvaceti metrů vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Ve 33. minutě nenavýšil domácí vedení Tomšík. V 39. minutě mířil Biel hlavou nad. Ve 42. minutě odmítl vyrovnání z obrovské šance Zeťák, když minul po Juřicově standardní situaci prázdnou branku. Ve 44. minutě byl Juřicou faulován Čuma a nařízenou penaltu proměnil Brodek – 2:0. Ve druhém poločase domácí kontrolovali výsledek. Udrželi čisté konto a navíc v 89. minutě po rychlém brejku měl Vyškovský před prázdnou brankou snadnou roli – 3:0.

BRANKY: 31. Martinek, 44. Brodek, 89. Vyškovský.

CHORYNĚ – LIDEČKO 2:1 (1:1)

Ve vyhroceném a tvrdě hraném utkání byli hosté lepším celkem. Po celou dobu hry je však provázela střelecká nemohoucnost a od 11. minuty také velký pocit křivdy, když sudí neuznali Alešem Čížem dosaženou branku pro postavení mimo hru jednoho z jeho spoluhráčů. Po první šanci Lidečka ve 3. minutě, kdy jejich útočník prošel domácí obranou a pálil jen do boční sítě, se ke slovu dostali i domácí a hned to bylo vedení. V 5. minutě se k zahrávání trestného kopu postavil Vedral, jeho střela šla do břevna a od něj k brankové čáře. Rozhodčí po poradě se svým asistentem potvrdil, že míč byl již za čarou a tedy dosažení branky pro domácí – 1:0. Ti se však z vedení dlouho neradovali. V 8. minutě lehce utekl jejich obraně Novosad a propálil domácího brankáře Podmola – 1:1. Potom přišla již zmiňovaná situace s neuznanou brankou Lidečka a od té chvíle byla pro nervózně hrající hosty domácí branka zakletá. V 18. minutě domácí obrana sama nabídla hostům gólovou šanci. Brankář Podmol totiž jen excelentním zákrokem vyrazil hlavičku vlastního obránce, ale pouze k nohám hostujícího hráče, který pak z bezprostřední blízkosti pálil opět jen do Podmola. Ve 30. minutě postupovali hosté sami na domácí branku, akci ještě vyšperkovali přihrávkou a zakončující hráč namísto trefení prázdné branky ji minul o dobrých dvacet metrů. A v podobném duchu pokračovali hosté v zahazování příležitosti až do konce utkání. Navíc jim patnáct minut před koncem byl vyloučen obránce Novák, který hrál osobního strážce na domácího L. Hadvičáka a pomáhal si zákroky za hranici pravidel. V 89. minutě vyslal na branku Lidečka nemastnou, neslanou střelu Vedral, k překvapení všech brankáři míč vypadl z náruče a vedle se vyskytující domácí Serafín doklepl míč do sítě a Choryně tak dosáhla šťastného vítězství – 2:1. Nervy na uzdě neudržel po zápase ani kapitán hostí Aleš Číž a byl dodatečně také vyloučen.

BRANKY: 5. Vedral, 89. Serafín – 8. Novosad.

KELČ – V. PŘÍKAZY 7:0 (6:0)

Dalším, kdo odnesl famózní domácí střeleckou formu vedoucího celku, byl nováček z Valašských Příkaz. Ten inkasoval ve dvou posledních utkáních dvanáct branek. Do poločasu inkasovali hosté tenisového kanára, po přestávce se jim dokonce zranil brankář a do pole musel jeden z obránců. Po přestávce domácí kanárci zvolnili tempo a nebohému soupeři vstřelili už pouze jednu branku v podání Aleše Škařupy. Jinak všechny branky padaly po pěkných kombinačních akcích a přesných centrech, které hostující obrana nedokázala zachytávat.

BRANKY: 10. a 25. Kulich, 13. a 27. Jaroslav Machač, 36. Pitrun, 42. Martin Pastrnek, 66. Aleš Škařupa.

V. POLANKA – POLIČNÁ

NEDOHRÁNO PO PRVNÍM POLOČASE ZA STAVU 2:0

Polančané byli již v úvodních minutách aktivnějším celkem. V 5. minutě střílel z dvaceti metrů Mikulík, tuto střelu Šedý vyrazil před sebe a k dorážce se dostal Gergela, jeho pokus však těsně míjel tyč. Další příležitost domácích přišla ve 12. minutě ke střele se v pokutovém území dostal Roman Trčka, ale nemířil přesně. Tentýž hráč se však mohl radovat v 18. minutě, Gergela přeloboval obranné řady hostí a k míči se dostal Roman Trčka, jenž tentokrát Šedého překonal – 1:0. Ve 24. minutě si Polančané vytvořili tutovou šanci, dva na brankáře šli společně Řezníček a Roman Trčka, prvně jmenovaný přihrál a Trčka chtěl přihrávku vrátit, tu však Šedý přečetl. Hosté mohli potrestat, ve 24. minutě napálil břevno Marek. Následovaly minuty bez větších šancí. Až ve 43. minutě vypálil hostující Bartecký, jeho pokus však Srba zlikvidoval. Z následného protiútoku centroval Mikulík na hlavu Řezníčkovi, a ten míč usměrnil do sítě – 2:0. Během poločasové přestávky hosté navrhli rozhodčímu předčasné ukončení utkání, domácí však byli proti. Polančané nastoupili ke druhé půli, rozhodčí si však prošli celé hřiště a uznali terén za nezpůsobilý a zápas předčasně ukončili. Představitelé Val. Polanky ihned terén vyfotografovali. Zda se utkání bude pouze dohrávat nebo se uskuteční nový zápas je zatím nejasné. Předběžný termín dohrávky je stanoven na pátek 19. října.

BRANKY: 18. Roman Trčka, 43. Řezníček.