Svěřenci trenérů Viktora Kollandy a Ivo Davídka za sebou mají zdaleka nejtěžší podzim v dosavadní pětileté divizní historii. Valaši uzavírají tabulku divize E a jsou největšími adepty na sestup do krajského přeboru. Na předposlední Hranice ztrácejí Valaši čtyři body a na čtrnáctý Brumov dokonce bodů sedm. V zimě se však chtějí co nejlépe připravit na jarní boje a pokusit se o záchranu soutěže.

„Nijak zvlášť to neřešíme a žádná ultimáta nám nejsou předkládána. Nicméně věříme, že by to mohlo vyjít podobně jako před pěti. Tehdy jsme vůbec neřešili postup do divize a ten se nakonec povedl. Takže se nyní nepitváme v šancích na záchranu a já věřím, že se to může povést,“ hlásí z tábora Velkých Karlovic + Karolinky trenér Viktor Kollanda.

Karlovjané se sešli na prvním tréninku v úterý večer ve sportovní hale v Hovězí. Hlásili se až na jednu výjimku všichni hráči, kteří bojovali ve žlutozelených barvách VKK na podzim.

„Jedinou změnou je, že nás opustil záložník Tomáš Kašpar, který se vrátil z hostování u nás zpět do Vsetína. Kluci měli prakticky od posledního utkání podzimu v Porubě v polovině listopadu volno, takže měli dost času vyléčit šrámy a zranění. Zimní přípravu jsme začali ve stejném složení, jako bylo na podzim,“ prozradil trenér Kollanda.

Valachům by se zcela jistě hodila nějaká ta posila do ofenzívy, ve které se na podzim hodně trápili, ale podle slov trenéra se k něčemu podobnému neschyluje.

„Spíše to vypadá, že se do jara vrhneme s hráči, které máme k dispozici. Na nějaké posilování to nevypadá,“ prohodil kouč Kollanda.

Příprava Karlovjané bude mít po celý zimní cyklus jasnou podobu.

„Úterky budeme vždy v hale v Hovězí. Středy a pátky pak vždy budeme trénovat na naší umělé trávě ve Velkých Karlovicích a od poloviny ledna máme každou sobotu až do konce února zápasy na zimním turnaji v Novém Jičíně,“ pootvírá kouč Kollanda dvířka do kuchyně zimní přípravy divizního celku.

Z několika zimních turnajů v regionu si letos Karlovjané vybrali ten v Novém Jičíně, který je pro ně kilometrově o něco dále než třeba Valašské Meziříčí nebo Rožnov pod Radhoštěm. Proč tedy padla volba zrovna na Nový Jičín?

„Ve Valmezu jsme byli předloni a v Rožnově minulý rok. Pořadatelé z nového Jičína nás zvali vždy i v minulých letech, a tak jsme se tedy letos přihlásili právě tam. Rozhodně tam máme velmi kvalitní soupeře, některé i z třetí ligy, takže se máme na co těšit,“ pochvaluje si Kollanda turnaj, na kterém se jeho hoši utkají například se třetiligovými celky Frýdkem-Místkem a Fulnekem nebo třeba s druhým valašským zástupcem v divizi E s Valašským Meziříčím.

Program fotbalistů Velkých Karlovic a Karolinky na turnaji v Novém Jičíně:

Sobota 17. ledna: VKK – Valašské Meziříčí (9 hodin). Sobota 24. ledna: VKK – Frenštát pod Radhoštěm (13.30). Sobota 31. ledna: VKK – Frýdlant nad Ostravicí (15). Sobota 2. února: VKK – FC Vsetín (9). Sobota 14. února: VKK – Fotbal Fulnek (13). Sobota 21. února: VKK – Nový Jičín (9). Sobota 28. února: VKK – Frýdek-Místek (11).