KRAJSKÝ PŘEBOR

VKK – NEDAŠOV 2:1 (1:0)

Hned v úvodu si domácí vytvořili mohutný tlak. Ve 4. minutě zahrával od lajny trestný kop Jurajda. Jeho prudký míč dokázal brankář hostů vyrazit k nohám Orsága. Na jeho střelu z bezprostřední blízkosti ještě dokázal Šenkeřík reagovat, ale na dorážku Haničáka hlavou již byl krátký – 1:0. To domácí uklidnilo a produkovali líbivý fotbal, plný pohybu a krátkých přihrávek. Hosté se však postupně osmělovali k rychlým brejkům. Po dvaceti minutách hry převzali hosté aktivitu ve středu pole a vyrovnání viselo ve vzduchu. Nejpěknější akci předvedli v 27. minutě, když na centr z pravé strany naskočil Jaroslav Fojtík a krásně nůžkama vyzkoušel pozornost Sedláka.

Do konce poločasu se pak hrál neslaný, nemastný fotbal, z jehož průměru vybočil pouze průnik domácího Kocourka přes celé hřiště, zakončený prudkou střelou z 30 metrů do rukavic připraveného brankáře Šenkeříka. Do druhého poločasu domácí mužstvo vlétlo na hřiště jako pokropeno živou vodou. Dlouhé minuty nepouštělo hosty vůbec k míči. Chybělo však to podstatné, a to ohrožení branky. Když se to povedlo v 61. minutě Mynarčíkovi pěknou střelou zpoza šestnáctky, našel pouze připravenou náruč gólmana hostí. Nedašov ale ihned odpověděl rychlým kontrem, zakončeným nebezpečnou střelou, kterou Sedlák s námahou vyrazil na roh.

A ten se stal hostům osudný. Následoval rychlý brejk Zádilského a jeho tvrdá střela. Tu vyrazil brankář hostů pouze k Červencovi, ale ten střílel opět jen do Šenkeříka. Teprve třetí dorážka Haničáka byla gólová – 2:0. Domácí stále tlačili hosty před jejich branku, a ti zase spoléhali na brejky. Jeden takový se v 67. minutě povedl Jaroslavu Fojtíkovi a jeho křižná střela jen těsně minula domácí branku. V 69. minutě zahrával svůj pověstný trestňák z 20ti metrů Červenec a jeho střela trefila břevno. Hosté se ke snížení dostali nečekaně a velmi snadno. Jurajda zahrál v 70. minutě velmi nepřesně trestný kop. Následný dlouhý odkop od brány hostů propadl do domácí šestnáctky ke střídajícímu Vladislavu Novákovi, a ten nekompromisně napálil míč pod břevno – 2:1.

V 74. minutě se nechal po druhé žluté kartě vyloučit domácí Jurajda a hra Karlovjanů ztratila tempo. Hosté se snažili o vyrovnání, ale obrana je pustila pouze jednou do ošemetné situace, když v 76. minutě prudký centr proletěl malým vápnem.

BRANKY: 3. Haničák 1:0, 62. Haničák 2:0, 70. Vladislav No­vák.

SESTAVY: VKK: L. Sedlák – Kocurek, Davídek, Ondřejka, J. Mikula – Červenec, Orság (84. Weber), Haničák, Jurajda – Mynarčík, Zadilský (73. Škrobák). NEDAŠOV: Šenkeřík – M. Novák, Holba, Vaňek, Jakub Fojtík – R. Cícha, J. Novák, P. Novák, D. Cícha (Švach ) – Jaroslav Fojtík, Macháč (63. V. Novák). Rozhodčí: Bernatík – Holub, Kypr. Diváci: 200.

VIGANTICE – PROVODOV 0:2 (0:1)

Domácím se nepodařilo potvrdit dobrou formu z posledních kol a soupeř je pro ně i nadále zakletý. „Chtěli jsme Provodov zaskočit rychlým tempem a křídelní hrou,“ prozradil před zápasem trenér Robert Blaško. Jenže jeho týmu chyběl pracovně zaneprázdněný Chumchal a řada hráčů nastoupila s teplotou. A tak místo rychlého fotbalu se hrál pěší, což vyhovovalo zkušeným hostům. Ti drželi míč na svých kopačkách a zcela eliminovali hru Modré hvězdy. Přesto se po půlhodině hry dostal do šance Štreit, ale centr Mohyly nezakončil ideálně. Potom se domácím zranil Drda (podezření na zlomená žebra se nepotvrdilo) a do Vigantic musela sanitka. V době ošetřování se také hosté ujali Slončíkem vedení, ale domácí se hodně zlobili na ofsajdovou pozici.

Druhý poločas začali domácí hodně aktivně a již ve 46. minutě vyslal Kožušník do krásné uličky Náměstka. Jeho dělovka trefila břevno a odrazila se na brankovou čáru. Záhy na centr Náměstka nedosáhl Jakub Vokáč. Drtivá převaha domácích pokračovala. Akci Náměstka s Kožušníkem zakončoval Porubský střelou jen do obránce. K odraženému míči se dostal Mohyla, ale míč za brankovou čáru neprotlačil. Hosté zase spoléhali na brejky a po jednom takovém trefili břevno. Varování nevzali domácí vážně a těsně před koncem inkasovali druhou branku. „Na Provodov jsme si věřili, věděli jsme, co máme hrát, ale v praxi jsme to nerealizovali. Nechci se vymlouvat na absence či nemoci hráčů, ale věřím, že příští zápas v Kateřinicích zvládneme,“ hodnotil po zápase Blaško.

BRANKY: Slončík, Karpeko.

SESTAVA VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš (70. Porubský) – Náměstek, Bolcek, Štreit, Mohyla – Drda (37. Petr Gálik), Křiva (60. J. Vokáč).

SLUŠOVICE – VSETÍN 3:1 (1:0)

Fotbalisté Vsetína přišli nejen o tři body, ale také o vyloučeného stopera Holoubka.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, prakticky bez šancí. Tu jedinou proměnili slušovičští a vedli od 13. minuty 1:0. Druhý poločas ovlivnil úvod. Po chybě Mišuna se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Naději na bod pro Vsetín oživila kontaktní branka Jaroše. Jenže záhy vyloučil rozhodčí Krajča vsetínského Holoubka a rozdal hostům řadu žlutých karet. I v deseti hráči Vsetína měli převahu, ale své šance nedokázali proměnit. Klid do domácích řad přišel v závěru, kdy vyšel v 85. minutě rychlý brejk – 3:1. „Nikdy jsem si nestěžoval na rozhodčí, ale tento zápas oboustranně pokazil,“ posteskl si po zápase kouč Vsetína Milan Gajdůšek a dodal: „Hrajeme s mladýma klukama a musíme si hlavně hlídat domácí zápasy.“

BRANKA: Jaroš.

SESTAVA VSETÍNA: Fagulec – Šuška, Holoubek, Blažek, Augusta – Kamas (46. T. Němec, 85. Hrňa), Cahlík, Novosad, Nikolén – Jaroš, Mišun (55. Orság).

HOLEŠOV – KATEŘINICE 4:1 (2:1)

Hosté v Holešově výborně začali a již ve 12. minutě šli do vedení. Dělovku z trestného kopu Jiřího Kuzníka brankář stačil jen vyrazit a Kamas doklepl míč do prázdné branky – 0:1. Zdálo, že Kateřinice prolomí špatné poslední výsledky. Aktivní hra hostů ale trvala jen půlhodinu. Holešov potom potrestal dvě chyby ve středu pole. Na počátku druhé půle chtěli hosté s výsledkem něco udělat, ale již po pěti minutách přišla další chyba a třetí branka. V 75. minutě mohl utkání zdramatizovat Válek, ale své sólo napálil do brankáře. Vysunutá hra Kateřinic byla vodou na mlýn domácím brejkům. Jeden takový vyšel v 88. minutě a bylo rozhodnuto.

BRANKA: Kamas.

SESTAVA KATEŘINIC: Chrástecký – Děckuláček, Zetek, J. Kuzník, Ondra – O. Kuzník, Kamas, Kašpar, Drda – Válek, Pavlinec. Střídali: Peredarjuk, Olšák.

1.VALAŠSKÝ FC – CHROPYNĚ 2:3 (2:3)

Domácí výborně začali a již po čtvrthodině hry vedli 2:0. Nejdříve po centru Michala Maléře usměrnil míč Kalod – 1:0. Záhy zapracovala bratrská spolupráce. Centr Jakuba Maléře napálil do šibenice Michal Maléř – 2:0. Hosté byli v té době na ručník. Jenže Valaši opět vyklidili střed pole a do přestávky se zápas otočil. Nejdříve brejk Bosáka zastavila až síť. Potom domácího nepohlídali při rohovém kopu Šindeláře a bylo vyrovnáno. Dokonalý obrat zařídil po chybě brankáře Majera Nakládal. Druhý poločas hráli domácí v křeči a hosté si zkušeně hlídali jednobrankové vedení. Rožnované branku Gajdoše prakticky neohrozili.

BRANKY: Kalod, M. Maléř – Bosák, Šindelář, Nakládal.

SESTAVA VFC: Majer – Žitník, Poledník, Balejík, Bortl – Svoboda, Šimek, Melichařík, J. Maléř – M. Maléř, Kalod.

Další zápasy: Hluk – Spytihněv 2:1, O. N. Ves – Bystřice p. H. 0:1, Morkovice – Luhačovice 2:1.