Vigantice pokračují v příjemné jarní formě, tentokrát to odnesla Ostrožská Nová Ves. Kateřinicím chybělo trochu štěstí, aby vyválčily bod. Již ve středu 29. dubna se hraje kompletní vložené kolo krajského přeboru.

KRAJSKÝ PŘEBOR

VIGANTICE – O. N. VES 3:0

Domácí hrají v poslední době v nebývalé pohodě, ale tentokrát začali hodně nervózně, a hlavně nepřesně. Teprve po čtvrthodině přišlo několik standardních situací, a také první šance. Spolupráci Chumchala s Náměstkem zakončoval Kožušník, ale nebyl přesný. Na branku hostů se začal valit jeden útok za druhým, ale ostrožský brankář Hájek chytal s přehledem. Kapituloval až ve 25. minutě. Karel Drda pronikl do pokutového území, obránce jej poslal k zemi a domácí kopali penaltu. Radim Vokáč ji mazácky proměnil – 1:0. Těsně před přestávkou, když už to vypadalo, že dobývání soupeřovy branky bude marné, přišla krásná akce. Kolmá přihrávka skončila u Drdy, který své sólo zakončil střelou podél brankáře – 2:0. Druhý poločas začala Modrá hvězda s pozornou obranou a hosté branku Blably ohrožovali jen nadějnými standardními situacemi. Domácí čekali na brejky, ale ty brankově nekončily. Hosté v závěru zápasu dohrávali bez vyloučeného Krejsla, který po brutálním faulu na Radima Vokáče viděl červenou kartu. Tečku za vydařeným zápasem udělal střídající Křiva, který proměnil centr Mohyly – 3:0. V závěru byl hostům ještě vyloučen za oplácení Pokorný.

Robert Blaško – trenér Vigantic: „Chtěl bych klukům poděkovat za výborný první poločas, kdy bavili hrou nejen sebe, ale také diváky. Na druhé straně je musím pokárat za závěr zápasu, ten jsme měli dohrát jinak. Už se všichni těšíme na středeční derby s Kateřinicemi.“

BRANKY: 25. R. Vokáč pen. 1:0, 45. Drda 2:0, 81. Křiva 3:0.

SESTAVA VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš (46. Petr Gálik) – Náměstek, Pavel Gálik, Chumchal, Štreit – R. Vokáč (70. Křiva), Drda (75. Mohyla).

ROZHODČÍ: Prokop.

DIVÁKŮ: 200.

KATEŘINICE – UH. BROD 0:1 (0:1)

Kateřinickým fotbalistům návrat na hřiště do Hošťálkové vůbec nevyšel, a zvláště v prvním poločase se herně trápili. Brod patří sice ke kandidátům na postup do divize, ale na domácích hráčích byl patrný velký respekt, a také chyběla typická bojovnost. Už ve 20. minutě domácí inkasovali (již tradičně) po rohovém kopu, autorem branky byl Richard David. Po půlhodině mohlo být vyrovnáno, ale zkušený gólman Ondrůšek vytáhl skvělý zákrok proti dělovce Peredarjuka. Právě tento útočník nejvíce větral obranu hostů, bohužel u svých spoluhráčů pochopení nenašel. Těsně před přestávkou se do šance dostal dobře hrající Kotrla, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Druhý poločas nastoupili domácí jako pokropeni živou vodou a jeden útok za druhým se valil na Ondrůškovu svatyni. Jenže problém kateřinické ofenzívy je ve střelecké produktivitě. Úlehla je zraněný a Válek z formy. Všechny akce končily před pokutovým územím, další centry likvidoval pozorný brankář hostů. Broďané čekali na brejky, dva takové jim vyšly, ale Chrástecký chytal výborně. V závěru utkání domácí vytvořili před brankou obrovský závar, diváci již viděli míč v síti, ale obránci stačili z brankové čáry vykopnout. Kateřinice by si za výkon ve druhé půli bod určitě zasloužily tentokrát jim chybělo i to pověstné štěstí.

BRANKA: 20. R. David 0:1.

SESTAVA KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík (66. O. Kuzník), Zetek, J. Kuzník, Ondra – Sacher, Kašpar, Kotrla, Mikulík – Válek, Peredarjuk (80. Plandor).

ROZHODČÍ: Veselský.

DIVÁKŮ: 100.

VSETÍN – 1. VALAŠSKÝ FC 0:2 (0:1)

První hořkost porážky ochutnali na svém hřišti vsetínští hráči. A na úvod je třeba poznamenat, že výhra rožnovských mladíků je naprosto zasloužená. Začátek utkání však patřil domácím, kteří dobrých patnáct minut nepustili svého protivníka na svou vlastní polovinu. Poté, co průnik Lukáče skončil na hranici pokutového území neodpískaným faulem a Mišun neproměnil jasnou tutovku, začal nápor domácích postupně slábnout. Když hosté poznali, že jim ze strany hostitele nehrozí žádné vážnější nebezpečí, vytáhli se ze své ulity a vyrovnali hru. Na hrotu útoku hrozil zejména Michal Maléř. A byl to právě on, který v 16. minutě napřáhl ze dvaceti metrů a prudkou, tečovanou střelou pod břevno nedal Polomskému v brance domácích šanci – 0:1. Vsetínští fotbalisté se v dalším průběhu utkání sice snažili, ale utápěli se především v sérii špatných přihrávek, které končily na kopačkách hostů. Za svým soupeřem zůstávali často i v pohybu bez míče. Jediným světlým okamžikem se Vsetín prezentoval v 34. minutě, kdy po nebojácném průniku Augusty skončila jeho tvrdá střela těsně mimo. Podobně jako začátek utkání, patřil Vsetínu i nástup do druhé půle. Velmi blízko k vyrovnání měl již těsně po obrátce Lukáč, jehož hlavička minula vytoužený cíl pouze o centimetry. Hra domácích se oproti prvnímu poločasu evidentně zlepšila, ale pouze po hranici rožnovské šestnáctky. Opět se nenašel nikdo, kdo by zkusil alespoň nesměle provětrat Syptákovy rukavice. Jakmile nevyužili v 58. minutě domácí Novosadem trestný kop, a selhal při šanci i v 64. minutě Cahlík, začalo se nad Tyršovkou v nádherném sobotním odpoledni nebezpečně smrákat. Domácí trenér se snažil ještě hráče vyburcovat dvojitým střídáním, které však ke změně skóre nepomohlo. S blížícím se koncem zápasu vsadil Vsetín vše na jednu kartu, pozapomněl při tom po zahrávaném rohovém kopu na zadní vrátka, čehož využil v 87. minutě znovu Michal Maléř. Po hrubce gólmana Polomského pečetil svou druhou brankou velmi překvapivé vítězství rožnovských. Domácí v tomto utkání tedy nesplnili roli jasného favorita a jejich trápení v jarních mistrovských zápasech přetrvává i nadále. Rožnované ukázali, že šanci zachránit krajský přebor existuje. A i ti mladí hráči, kteří vstoupili do soutěže na počátku loňského srpna, se s každým zápasem učí a začínají sklízet ovoce.

BRANKY: 16. M. Maléř 0:1, 87. M. Maléř 0:2.

Sestavy

VSETÍN: Polomský – Ptáček, Blažek, Holoubek, Augusta – Pavlinec (57. Jaroš), Cahlík, Novosad, Mišun – Kovačík (66.Kamas), J. Lukáč.

1.VFC: Sypták – Žitník, Balejík, Polední, Bortl – Šimek (60. Talpa), Melichařík, Bartoň, J. Maléř – M. Maléř, Karban (87. Dibelka).

ROZHODČÍ: Schnurmacher.

DIVÁKŮ: 150.

Ve středu na fotbal

Ve středu 29. dubna se od 16.30 hodin hraje vložené kolo krajského přeboru. Ve Viganticích se hraje valašské derby – přijedou Kateřinice. Vsetín hraje v Hluku, 1. Valašský FC zajíždí do Holešova.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN