1.A TŘÍDA

DOHRÁVKA

VIDČE – LUKOV 2:0 (0:0)

V dohrávaném pátečním zápase domácí nebezpečného protivníka zdolali až po přestávce. Vidčané nastoupili v sestavě i s oporou zadních řad Vladimírem Urbanem, který za minulé vyloučení dostal jen podmínečný trest. Již ve 4. minutě musel u rohového praporku faulovat hostující brankář Kolář Kramoliše. Trestný kop posadil Kramolišovi na hlavu Dobeš, ale domácí šuter mířil vedle. O čtyři minuty později zahrozili hosté a Hudeček v dobré šanci pokazil finální přihrávku. V 11. minutě vyslal do uličky Pavel Drda Dobeše, ale jeho křížnou střelu vyrazil Kolář na roh. Záhy měl na kopačce vedoucí gól hostující Brázda, ale hradbu těl neprostřelil. V největší šanci úvodu zápasu se ocitl ve 20. minutě Ondřej, který se dostal za hostují obranu, ale jeho lob skončil nad brankou. Potom zkoušel Kramoliš zatočit trestný kop, ale jeho levačka mířila jen kolem šibenice. Ve 32. minutě si Kramoliš povodil v pokutovém území dva obránce, ale sám před gólmanem trefil jen jeho nohy. Záhy prosvištěla dělovka Vladimíra Urbana těsně nad břevnem. Do druhého poločasu nastoupil v domácím dresu Karel Mičkal a hra Vidče dostala kvalitu. V 65. minutě po jeho centru otevřel skóre Ondřej – 1:0. O deset minut později po akci Mičkala zahrála obrana Lukova rukou v pokutovém území a s nařízenou penaltou si Kramoliš poradil – 2:0. Definitivní klid do domácích řad mohl přinést Kramoliš, ale své sólo neproměnil. Domácí se v závěru museli bránit tlaku hostů, ti ale vybojovali jen šest rohů.

BRANKY: 65. Ondřej, 76. M. Kramoliš pen. 2:0.

SESTAVA VIDČE: Jurča – Pavelka, V. Urban, P. Urban, M. Drda – P. Drda, Dobeš, Stodůlka (46. K. Mičkal) – R. Mičkal, Ondřej, M. Kramoliš.

VÍKENDOVÁ UTKÁNÍ

PŘÍLUKY – HRACHOVEC 4:4 (3:1)

Fotbalisté Hrachovce sehráli v Přílukách doslova hororové utkání a nebýt výjimečných střeleckých kvalit Libora Vrány, nebrali by nakonec ani bod. Domácí zápas po třech červených kartách dohrávali v osmi, i tak nebyli daleko od třech bodů. Hrachovec měl po celý zápas jasnou převahu, ale nezahrála mu obrana. Do první inkasované branky v 8. minutě nejprve nastřelil Libor Vrána břevno a poté Kabeláč s Adamíkem nezrealizovali únik dvou na jednoho domácího obránce v gólovou tečku. To Příluky nekompromisně trestaly hrubice v hostující defenzívě a ve 25. minutě již vedly 2:0. Ve 43. minutě unikal na domácí branku osamocený Libor Vrána, byl sražen a první hráč domácích se poroučel do sprch. Sám postižený se z trestného kopu nemýlil – 2:1. Opět nepokrytý hráč ve 45. minutě hlavou ale posílá Hrachovec do kabin s dvoubrankovým mankem. Neskutečná zápletka zápasu pokračovala i po přestávce. Libor Vrána, Adamík i Kabeláč opět pálili slepými, až v 75. minutě se z hranice pokutového území prosadil střelou k tyči Kundrát – 3:2. V 80. minutě trefil z dalšího přímého kopu Libor Vrána tyč a důrazný Jan Vajgl srovnal z dorážky na 3:3. Následně se strhla mela v domácím pokutovém území, brankář Příluk strčil v přerušené hře prudce do Radka Vajgla a stal se druhým domácím vyloučeným hráčem. Hrachovec přesto dokázal proti devíti po chybě Adamíka v 88. minutě počtvrté inkasovat a hostujícího trenéra Janoška „ braly mory“. Hororovou příchuť zápasu dodala 94. minuta a průnik Ježe, po kterém byl vyloučen třetí domácí hráč. Míč si k přímému kopu postavil spasitel Hrachovce Libor Vrána a zachránil hostům alespoň bod – 4:4.

BRANKY HRACHOVCE: 43. Libor Vrána 2:1, 75. Kundrát 3:2, 80. Jan Vajgl 3:3, 90.+4. Libor Vrána 4:4.

JUŘINKA – V. BYSTŘICE 2:0 (1:0)

Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodla přesnější koncovka domácí Juřinky. Bystřice v první půli tahala za delší konec, ale domácím skvěle zachytal brankář Ruman. Na něho pálil jako u Verdunu hostující Kremel, ale ve všech čtyřech případech z těchto soubojů vzešel jako vítěz domácí brankář. Branku se nepodařilo vstřelit ani zkušenému útočníkovi Marákovi, a tak trestal veterán Cverna. Ten si již v 7. minutě utkání postavil míč k nepřímému kopu po odpískané malé domů brankáři Maleňákovi. Jeho projektil levou nohou skončil až v síti – 1:0. Juřinka se občas vymanila z defenzívy, ale Burda, Tydlačka a ani Strnad si na Maleňáka nepřišli. Po obrátce převzala otěže zápasu Juřinka a v 53. minutě dorazil Viskupičovu střelu za Maleňákova záda Tydlačka – 2:0. Hosté zahrozili pouze dvakrát. Fuskovou nastřelenou tyčí v 62. minutě a Kremelovým přímým kopem v minutě 80. Naopak Maleňák čaroval proti akci Strnada a zakončení střídajícího Štengla. Neujala se ani tečovaná střela Viskupiče, ale to domácím nezkazilo radost z tříbodového zis­ku.

BRANKY: 7. Cverna 1:0, 53. Tydlačka 2:0.

BRUMOV B – LHOTA U VS. 1:0 (0:0)

V Brumově to byl úporný boj a Lhota v něm chtěla urvat i nějaký bodík zvenku, který je nutný pro možnou záchranu v soutěži. V prvním poločase předvedly oba celky snad pouze po jedné akci, která by se dala označit slovem gólová. Ze strany hostí to byl aktivní Navláčil, kterému sekundovali Daniel Zgarba se Surovcem. Ve druhém poločase hrál proti Lhotě srdnatě bojující soupeř, ke kterému se přidal silný vítr. Přesto mohli hosté jít v 75. minutě do vedení, ale po akci Zeťáka hasila domácí obrana poslední chvíli dorážku Navláčila. V 78. minutě neuhlídala hostující obrana dlouhý centrovaný míč na zadní tyči, který umístil hlavou do sítě nikým neatakovaný Bartozel a rozhodl tak o osudu utkání – 1:0.

BRANKA: 78. Bartozel 1:0.

D. BEČVA – HUTISKO 1:1 (0:1)

Na sedm stovek natěšených fotbalových příznivců muselo být z úrovně derby zklamáno. Šancí poskrovnu, jen tuhý boj a taktické vyčkávání na chybu soupeře. Přeci jen odvážnějším soupeřem byl celek Hutiska, který kreativními hráči Maruchničem a Robinem Křenkem zatápěl domácí obraně. Hlavní rozhodčí Malota poprvé do děje utkání vstoupil výrazně na konci prvního poločasu, kdy signalizoval nastavení doby hry o tři minuty nad normální rámec, dle domácích to byla již 52. minuta, kdy Zdeněk Porubský fauloval v pokutovém území Jaroslava Koláčka a nařízenou penaltu proměnil Maruchnič – 0:1. Následně se šlo do kabin. Ve druhém poločase se domácí v poli zlepšili, ale obrana Hutiska jim příliš prostoru k zakončení nedávala. Až v 80. minutě ležel na trávníku atakovaný hostující brankář Horák, který odmítl po dotazu hlavního rozhodčího ošetření. Následně byl rozehrán rohový kop, po kterém zajistil dělbu bodů Balán – 1:1. A nemuselo zůstat pro Dolní Bečvu jen u jednoho bodu, kdyby v 90. minutě byla gólová hlavička Petra Vojkůvky o krapet přesnější.

BRANKY: 45.+7. Maruchnič 0:1, 80. Balán 1:1.

NEDAŠOV – LIDEČKO 2:3 (2:1)

Lidečko si veze z horké půdy Nedašova plný bodový zisk, kdy dokonale ve druhém poločase využilo slabšího dne domácího brankáře Solaře. Z převahy prvního poločasu vytěžili domácí dvoubrankové vedení, kdy nejprve po chybě hostujícího brankáře Hyžáka trestal pohodlně Jaroslav Fojtík, aby po faulu Radka Číže proměnil nařízený pokutový kop Petr Novák. Lidečko naznačilo své možnosti ve 38. minutě, kdy Michal Novák stáhl v pokutovém území Aleše Číže a Ladislav Ovesný také z penalty trestal – 2:1. Ve druhém poločase předvedlo Lidečko dokonalý obrat. Ale tak lacině se asi ke třem bodům dlouho nedostane. Smutným hrdinou byl domácí strážce svatyně Solař, který nejprve doslova namazal do prázdné branky Tomáši Fojtíkovi, aby v 85. minutě nezvládl malou domů, po které rozjásal hosty třetí a vítěznou brankou Aleš Číž – 2:3.

BRANKY: 19. Jaroslav Fojtík 1:0, 22. Petr Novák 2:0, 38. Ladislav Ovesný 2:1, 70. Tomáš Fojtík 2:2, 85. Aleš Číž 3:2.

P. LHOTA – VIDČE 1:0 (1:0)

Fotbalisté Vidče jako by si na hřiště přinesli znechucenost z tragického zázemí domácího celku, hrající svá domácí utkání na hrbolatém hřišti v Trnavě u Slušovic a fotbalový um nechali v malinkatých kabinkách. Fotbal plakal, oba celky se oddaly nakopávání, a tak kdyby v 30. minutě nefauloval Ondřej, branka by v utkání snad nepadla. Penaltu, která byla více než sporná, proměnil Mahďák a poslal v poslední době velmi dobře hrající fotbalisty Vidče domů tentokrát s prázdným bodovým pytlem.

BRANKA: 30. Mahďák 1:0.

MARTIN NĚMEC