„Kdyby nám byl nabídnut postup do I. A třídy, tak by ho Francova Lhota přijala,“ potvrdil trenér podzimního lídra Mojmír Jaroš. „Pro nás jsou ambice do nové sezony nejvyšší, za nic se neschováváme! Prostě se chceme fotbalem bavit, hrát hezký fotbal a bavit hlavně fanoušky a porvat se o postup. I když musím uznat, že v I. B třídě je spousta kvalitních soupeřů a nebude to nic lehkého,“ uvědomuje si kouč.

Na Valašsku trénují od půlky ledna nepřetržitě, žádná přestávka prý nebyla.

„V době koronaviru byly individuální tréninky třikrát týdně v podobě posilování a výběhů. Poté, co byla opatření benevolentnější, tak jsme přešli na tréninky ve skupinkách a po úplném uvolnění trénujeme společně normálně dvakrát až třikrát týdně,“ upřesnil Jaroš. „Předčasný konec nás dost bolí.

Zimní kondiční příprava se povedla, účast na trénincích byla vzorná a musím uznat, že kluci dostali hodně zabrat, ale vše zvládli. I proto jsem tušil úspěšné jaro,“ netají se.

Kondice je dobrá, nikdo nepřibral

V příštích týdnech bude příprava Francovy Lhoty gradovat.

„Po kondiční stránce jsme na tom dobře a nikdo nepřibral. Tým zůstává na další sezonu stejný, kdy se jedná výhradně o místní fotbalisty, kteří mají k Francově Lhotě vztah. Ale je pravdou, že by se nám nějaká kvalitní posila hodila, která by dodala našem týmu nový impulz a čerstvou krev,“ přiznává Jaroš, jenž dění v kádrech přímých konkurentů prý nesleduje.

„Jen co si přečtu v novinách, jinak se spíš soustředím na náš tým, aby byl na sezonu nachystaný a předváděl hru, která se bude líbit divákům.“

V Hornolidečcké lize Valaši obsadili druhé místo, kdy po výhrách nad Valašskými Klobouky a Lidečkem poznali hořkost porážky jen s Prlovem.

„Musím uznat, že Prlov předvedl velice hezký výkon proti nám a zaslouženě ligu vyhrál. Třešničkou na dortu byl pro nás domácí zápas proti Lidečku a Prlovu, kdy vyšlo počasí a na každý zápas dorazilo asi 250 diváků,“ potěšilo trenéra.

Nové sítě i dětské hřiště

Nyní Francovu Lhotu čeká 12. 7. turnaj v Poteči, kde vyzvou Valašské Klobouky, Štítnou nad Vláří a domácí.

„Týden poté sami uspořádáme turnaj, kdy tři týmy poskládané z našich hráčů doplní Bantice u Znojma. Klání bude mít charitativní podtext, kdy veškerý výtěžek ze vstupného, včetně veřejné sbírky na turnaji, bude věnován na účet nemocného rozhodčího Radka Nohavici,“ zve fanoušky.

V závěru července čeká jeho svěřence domácí soustředění, které zakončí přátelským utkáním proti Horní Lidči (26. 7.).

„První srpnovou neděli nás čeká 1. kolo krajského poháru, který budeme letos hrát a věřím, že postoupíme a zahrajeme si tak i druhé kolo,“ dodal kouč Francovy Lhoty.

A na jaké změny se mohou příznivci místního klubu těšit?

„Předěláváme zábrany za brankami. Máme také nové modrožluté sítě a budujeme nové dětské hřiště, ať uspokojíme i maminky s dětmi. Veškeré tyhle opravy si děláme sami, za což bych chtěl poděkovat klukům, že jim není jedno, jak hřiště vypadá a hodně se do práce zapojuji,“ vzkázal lodivod Mojmír Jaroš.

PETR KOSEČEK, MARTIN BŘENEK