„Jsem hráčem Kladerub, nejčastěji na pozici krajního obránce. Fotbal hraji odmalička a je to pro mě hlavně příležitost si zasportovat a být ve fajn kolektivu,“ upřesnil Richard Müller.

A jak je spokojen s náročnou zimní přípravou?

„Budu teď mluvit spíše za mé spoluhráče, než za sebe, jelikož jsem se zimní přípravy neúčastnil pravidelně a chyběl na konci února i na čtyřdenním týmovém soustředění v Podhradní Lhotě. Poslední přátelský zápas jsme odehráli první březnovou sobotu, kdy jsme se rozešli smírně 4:4,“ vrací se Müller k poslední přípravě Kladerub před vynucenou přestávkou. 

„Ještě v minulém týdnu, dokud to bylo možné, se kluci snažili v malých skupinkách scházet. Vesměs nám teď zbývá jediné, a to udržovat se dle svých možností doma," konstatuje mladý fotbalista.

"Studuji v Olomouci a kousek od bytu máme posilovnu. Shodu okolností můj soused a dobrý spolužák Jirka Mráz je futsalový reprezentant a tak jsem měl ideálního parťáka do posilovny. Když jsem byl doma, tak jsem se snažil ještě docházet na tréninky k Alexandru Rigovi, který dělá ve Valašském Meziříčí lekce kruhových tréninků a aquabalance, což doporučuji na zvýšení kondice a posílení. Popravdě jsem neměl více času na vypilování mé fyzičky. Budu toho muset ještě hodně dohnat," kaje se obránce Kladerub. 

„V momentální situaci je velkou otázkou, jak se vše bude vyvíjet. Jsem poněkud optimista a doufám, že jarní část sezóny se dříve nebo později hrát začne. Zdraví je na prvním místě, a i když mladí zdraví sportovci asi nejsou rizikovou skupinou pro případné komplikace spojené s koronavirem, tak musíme brát ohled i na ostatní. Je tedy správné, že opatření jsou přísná a fotbal se nehraje," je optimistou pro další vývoj aktuální situace Müller. 

"Co se týče ambicí týmu, tak tabulka naznačuje, že budeme ve třetí třídě bojovat o záchranu, snad se udržíme. Náš tým se semknul, v zimě na sobě zapracoval a snad vše dokážeme přetavit v daleko lepší výkony na hřišti. V případě neodehrání jarní části bude letošní sezóna asi anulována," dodává Richard Müller. 

Dosavadní fotbalová kariéra Richarda Müllera: 2008 - 2016 TJ Choryně (od přípravky do dorostu), 20012 - 2013 SK Hrachovec (starší žáci), od 2018 TJ Kladeruby (muži III. třída). 

Mimofotbalové koníčky: cestování, sportovní žurnalistika