V tom prvním - postupovém - jeho družstvo válcovalo soupeře, v řadě zápasů se k němu přiklonilo i příslovečné štěstí a v posledním derby proti 1. Valašský FC vybojovalo divizi. Druhý poločas pro Milana Gajdůška začal zcela jinak. Nováček zaplatil daň, kádr se pozměnil a najednou začaly přicházet porážky.

Fotbal ukázal i tu druhou, smutnější podobu. „V tom startu divize jsme krutě zaplatili za nezkušenost. Divize byla zcela o něčem jiném. Hráči se ji museli naučit hrát, museli se naučit také prohrávat. Navíc se k tomu přidala přímo katastrofální koncovka. Šancí jsme si vypracovali celou řadu, ale nedokázali jsme je proměnit,“ vzpomíná trenér.

Střelecky se trápili zkušení Mičkal a Novosad, navíc přibyli zranění útočníci (Lukáč a Jaroš). Téměř polovinu podzimu se tým hledal a sestava si musela sednout. Jen díky výborné defenzívě se držel nad vodou. Potom přišla série vydařených zápasů, které odstartovalo derby s Velkými Karlovicemi. Vypadalo to, že družstvo je z nejhoršího venku. Jenže v závěru přišla nečekaná sprcha v domácím zápase s Napajedly.

„Tak to byl největší výbuch podzimu. Hráče to hodně složilo, nálada v šatně byla špatná“, ohlíží se za zápasem Milan Gajdůšek. Závěr podzimní části ale vsetínským vyšel. Vstřelili sice jednu branku, ale získali cenné čtyři body.

„Výhra v Hranicích byla velmi důležitá, kluci si začali znovu věřit. Projevilo se to i v dalším zápase v Orlové. Tam si myslím, že kdyby se nehrálo na škváře, ale na trávě – tak že jsme získali tři body,“ pochvaluje si Gajdůšek. Finiš sice Vsetínu vyšel, ale v klubu nevládne spokojenost.

„Doufal jsem, že můžeme hrát kolem osmého až desátého místa. Bodové odstupy sice nejsou velké. Věřím, že se dokážeme dostat do středu tabulky,“ plánuje Milan Gajdůšek. Zimní příprava ve Vsetíně odstartuje počátkem ledna a je jasné, že družstvo potřebuje posílit především v útočné fázi.

„Máme vytipované dva až tři ofenzívní hráče, jinak si myslím, že kádr zůstane pohromadě“, uzavírá vsetínský kouč. Ve fotbalových kruzích se proslýchá, že jedním z nových útočníků by mohl být exligový hráč Slončík z Provodova.

PŘEHLED ZÁPASŮ MS

 

Albrechtice – Vsetín 1:0 Vsetín – Rýmařov 0:1 Bystřice p. H. – Vsetín 4:2 Vsetín – Brumov 1:1 Velké Losiny – Vsetín 1:0 Vsetín –VKK5:0 Vsetín – Havířov 3:0 BaníkB– Vsetín 2:0 Vsetín – Kravaře 0:0 Bohuslavice – Vsetín 2:1 Vsetín – Slavičín 2:1 Frenštát – Vsetín 4:0 Vsetín – Napajedla 0:3 Hranice – Vsetín 0:1 Orlová – Vsetín 0:0

 

Také si přečtěte:

Boj o záchranu čeká polovinu tabulky

Mohlo to být lepší, říká trenér Viktor Kollanda

Vsetínský tým je s podzimní částí nespokojený