Několik zápasů trvalo, než se prokousal k lepším výsledkům. Závěr podzimní části se ale vyvedl Vsetínu nad očekávání dobře, když ze dvou těžkých utkání vydoloval čtyři body. Přesto to ale nestačilo na více než 14. pozici, se kterou nejsou na Valašsku příliš spokojeni.

Nováček čtvrté nejvyšší republikové soutěže začal sezonu mátožně. Dlouho se střelecky trápil a potácel se u samého dna. Po prvních třech kolech byla na jeho kontě nula, první bod získal až za domácí remízu v utkání čtvrtého kola s Broumovem.

„Několik zápasů jsme prohráli naší nezkušeností. Museli jsme se prostě naučit v divizi hrát. Zkraje sezony jsme měli problémy se zakončením. Šance jsme si vytvořit dokázali, ale neproměňovali jsme ani ty největší,“ litoval trenér Vsetína Milan Gajdůšek.

Když už to vypadalo, že je jeho soubor po několika bodových přídělech z nejhoršího venku, přišla nečekaná studená sprcha ve 12. kole. V utkání dvou týmů ze spodní části tabulky o šest bodů s Napajedly přišla potupná domácí porážka 0:3.

„S Napajedly to byl největší výbuch podzimu. Hráče to hodně složilo, nálada byla v kabině hodně špatná,“ vzpomněl kouč nejtěžší chvíli podzimu. Právě po těžkém direktu se ale dokázal Vsetín obdivuhodně zvednout. Hned v následujícím utkání na hřišti silných Hranic vyhrál 1:0 a podzim zakončil remízou na škváře v Orlové.

„Výhra v Hranicích byla velmi důležitá, kluci si začali znovu věřit. Projevilo se pak i v následujícím utkání v Orlové, kde jsme byli lepší. Jsem přesvědčen, že kdyby se hrálo na trávě, tak vyhrajeme,“ pochvaloval si povedený závěr první části sezony kouč Gajdůšek. I

přes vydařený finiš však s podzimem není ve Vsetíně spokojenost. „Doufal jsem, že můžeme hrát někde kolem osmého až desátého místa. Odstupy ale nejsou zase tak velké. Věřím, že se dokážeme dostat do středu tabulky,“ burcuje před odvetnou částí vsetínský trenér. Dobře ale ví, že bude muset mužstvo posílit.

„Velmi by se nám hodil útočník. Máme asi dva nebo tři tipy, předbíhat zatím nemůžu. Jinak zůstane kádr asi zhruba stejný,“ předeslal směrem k jarním bojům Milan Gajdůšek.