O uplynulém víkendu šokoval FC Vsetín v Hranicích a po výborném výkonu vyválčil první vítězství na hřišti soupeře. „Myslím si, že jsme podali výkon na hranici našich současných možností,“ pochvaloval si trenér Milan Gajdůšek a dodává: „Z naší strany to byl po zápase s Karlovicemi nejlepší výkon podzimu. Všechny řady předvedly skvělý výkon a nad všemi čněl záložník Novosad.

Nyní cestujeme do Orlové a myslím si, že i tam můžeme překvapit, pokud se výkonu z Hranic přiblížíme.“ Vsetínští hráči nebudou v Orlové určitě bez šancí, zvláště když soupeř v domácím prostředí neoplývá jistotou a ztratil již deset bodů. Těžký zápas čeká také fotbalisty FC Velké Karlovice + Karolinka, kteří přivítají v posledním zápase na domácím hřišti Hranice.

Ty přijedou na Valašsko odčinit minulou porážku se Vsetínem. „Nečeká nás rozhodně lehký soupeř. Hraje technický fotbal, má rychlý přechod do útoku a dobře zvládá brejkové akce. Na ty si budeme muset dát pozor,“ uvažuje nad zápasem trenér Viktor Kollanda. Karlovjané ale určitě udělají všechno pro to, aby se s domácími příznivci rozloučili vítězstvím. Tříbodový zisk by je posunul do klidných vod divizní tabulky. Divize jako jediná soutěž bude předehrávat ještě jedno jarní kolo, takže na fotbal se půjde i příští víkend.

Naopak, poslední kolo mají před sebou fotbalisté v krajském přeboru. To nabídne pikantní derby ve Valašském Meziříčí, kam zamíří hráči z Kateřinic. „Vítězství nad Luhačovicemi bylo hodně důležité, neboť jsme se od soupeře vzdálili na sedm bodů. Do Valašského Meziříčí jedeme bez obav a pokusíme se uhrát nějaký ten bod,“ plánuje sekretář klubu Jiří Kuzník.

Domácí fotbalisté ale mají v posledních kolech výbornou formu, přivezli tři body z Provodova, kde zvláště v prvním poločase soupeře dokonale vyškolili. Vítězství by meziříčské hráče posunulo do horní poloviny tabulky, což bylo také podzimním cílem nováčka. Hraje se mimořádně v neděli od jedné hodiny odpoledne.

Špatný zápas mají za sebou hráči Valašských Příkaz, kteří v domácím prostředí utrpěli debakl od Slušovic. Porážka tak trochu hodila stín nad podzimními výkony tohoto družstva, a tak v posledním kole budou hráči žádat fanoušky o odpuštění. V Hluku to ale budou mít hodně těžké. V domácím prostředí se představí Vigantice a přivítají zkušený tým Provodova. Jeho sestava je prošpikována bývalými ligovými fotbalisty, takže tento zápas může být divácky atraktivní. Bude zajímavé určitě sledovat, jak si ligová zkušenost poradí s dravým mládím Modré hvězdy.

Fotbalisté z Rožnova sice zajíždí ke svému zápasu do Slušovic, ale není to jejich poslední vystoupení, neboť ještě příští víkend je čeká dohrávka s Hlukem. Dohrávat budou také fotbalisté Valašského Meziříčí (příští víkend proti Dolnímu Němčí). Dvě dohrávky má na programu také 1. A třída. Lhota u Vsetína přivítá v neděli Příluky. Zajímavá dohrávka bude naopak k vidění v sobotu v Juřince, kde přijedou hráči Hutiska - Solanec.

Ti v posledních kolech chytili formu jako hrom, již tři zápasy neinkasovali, a tak trochu litují, že podzim končí. Domácí Juřinka také nemá bodů na rozdávání, proto lze jistě očekávat na těžkém terénu urputný boj. 1. B třída má na programu poslední dohrávku. Fotbalisté Stříteže budou hostit celek Újezdu a hrát se bude v sobotu v Rožnově na umělé trávě.