1. VALAŠSKÝ FC - SPYTIHNĚV 4:1 (0:0)

V Rožnově se křtilo nové hřiště s umělým povrchem a domácí slavili třemi body. Po prvním poločase by si ale na ně nevsadil nikdo. Hosté totiž v úvodním dějství zcela kontrolovali hru a vypracovali tři jasné šance. Jenže hlavičku Haši zastavil na čáře brankář Polomský, Ulman svou šanci ukličkoval a Polášek sám před brankou nedal.

A tak ve druhém poločase udeřili domácí. Nejlepší hráč na hřišti Michal Maléř během minuty mířil dvakrát přesně a zápas se zcela otočil. Ještě za stavu 3:0 hostům svitla naděje, když si centr Poláška srazil do vlastní sítě Balejík, ale Valaši si vítěznou premiéru na novém hřišti nepokazili. Maléř obešel tři obránce, přihrál zcela volnému Šimkovi a bylo rozhodnuto.

Branky: 57. a 58. M. Maléř, 77. Škabraha, 84. Šimek - 79. Polášek. Rozhodčí: Miko - Filipenský, Prokop, DS Šimon, ŽK: Balejík - Stýblo, Chudárek, Barot, 500 diváků. 1. VFC: Polomský - Čajka, Balejík, Bortl, Melčák - Forman (75. Jakub Maléř), Dresler, Vinklar, Šimek - Michal Maléř (87. Hanus), Škabraha (80. Pečiva). Trenér: Robert Blaško. Spytihněv: Stýblo - Hubinka, Hoferek, Barot, Krejčí - Vávra, Chudárek, Haša, Polášek - Bláha, Ulman (73. Horsák). Trenér: Ladislav Soviš.

VALAŠSKÉ PŘÍKAZY - SLUŠOVICE 1:4 (0:4)

Zápas dvou sousedů v tabulce skončil nečekaným výsledkem. Ze zápasu neuplynulo ani dvacet minut a bylo rozhodnuto. Hosté třikrát nekompromisně trestali chyby domácí obrany. A když hráčům Valašských Příkaz přidal na cestu do šatny čtvrtou branku Šimek, druhý poločas se změnil jen v povinnost dohrát zápas. Na čestnou branku domácí čekali až do poslední minuty.

Musela jim k tomu pomoci zbytečná penalta. Tak takto si v Příkazech domácí loučení s podzimem rozhodně nepředstavovali. Branky: 90. z pen. Švajka - 8. Bednařík, 10. Čuřík, 17. Foltýn, 45. Šimek. Rozhodčí: Hůzl, 100 diváků. Val. Příkazy: Valčík -Ptáček (46. Šenkeřík), Švajka, Kozubík (46. Krajča), Martínek - Ocelík, Beňo, Eliášek, Švajda - Spáčil, Kovačík. Slušovice: Juřík - Polčák, Jaroslav Foltýn, Zbranek, Čuřík, Bednařík, Elšík, Šimek, Zvonek, Michal Foltýn, Novosad. Střídal: Hynčica, Gajdůšek.

HLUK - MORKOVICE 1:1 (0:1)

Hosté začali ve svižném tempu a ve 3. minutě šli do vedení Petrošem. Pak se začali více tlačit do útoku Hlučané, ale jejich herní převaze chybělo zakončení. Nejblíže k vyrovnání byl Zalubil, ovšem jeho střela skončila na břevně. Po přestávce domácí zmobilizovali síly a vše vsadili na útočnou kartu. Z řady šancí se ujala až ta poslední.

V nastaveném čase se prosadil střídající Jurásek a zajistil tak domácím spravedlivou remízu. Branky: 90. Jurásek - 3. Petroš. Rozhodčí: Konečný, 150 diváků. Hluk: Rybnikář - Hlaváček, Zalubil, Machala A., Chytil, Dufka, Machala J., Machala O., Dohnal, Zimčík, Miroš. Střídali: Jurásek, Matyáš, Minařík. Morkovice: Veselý - Vymazal, Hanák F., Černý, Novotný, Blkeša, Firych,. Petroš, Hanák M., Kroutilík, Žourek. Střídali: Jablunka, Škvarlo, Skácel.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - HOLEŠOV 4:1 (2:0)

Domácí začali silným náporem a hosté z toho měli pěkně zatočenou hlavu. Úvodní branka padla ve 21. minutě a jejím autorem byl Radim Straka. Dobrý výkon domácích v první půli korunoval „brankou do šatny“ Vaněk. I po přestávce Novoveští pokračovali útočně naladěni a v 63. minutě opět R. Straka zvyšoval už na 3:0. Domácí pak ubrali plyn a dovolili soupeři snížit v 69. minutě Markem, ale tím hosté svůj střelný prach vyčerpali.

Osm minut před koncem zastavila obrana Holešova sólový průnik Straky nedovoleně a z následné penalty dal podobu konečnému výsledku Kudr. Branky: 21. a 63. Radim Straka, 45. Vaněk, 82. z pen. Kudr -69. Marek. Rozhodčí: Dokoupil, 50 diváků. O. N. Ves: Kucharovič -Kudr, Makara, Šálek R., Vaněk, Jurásek, Šálek B., Máčala, Straka A., Straka R., Pokorný M. Střídali: Polách, Pokorný L., Volanský. Holešov: Krejčí - Belza, Bačík, Uruba, Žiak, Šimík, Novák, Olša, Marek, Münster, Frýbort. Střídal: Ohlídal.

UHERSKÝ BROD - CHROPYNĚ 2:0 (2:0)

Souboj mužstev ze špice tabulky zahájili aktivně domácí, kteří se od úvodního hvizdu tlačili před branku Večeři. Ten v 19. minutě podcenil centrovaný míč a Hroch pohodlně skóroval - 1:0. Gólman Chropyně se vyznamenal ve 34. minutě, kdy bravurně zlikvidoval střelu aktivního Lukeše. Vedoucí celek tabulky dal o sobě vědět až ve 39. minutě, ale Láník po rohovém kopu Ondrůška nepřekonal.

V závěrečné minutě Broďané promarnili vyloženou příležitost, kterou spálil Škrabal. Vše ovšem napravil v nastaveném čase P. Ligas, který zvýšil na 2:0. Po přestávce se hrál oboustranně útočný fotbal. Po hodině hry měli dobré příležitosti ke skórování domácí Škrabal a Daněk, na straně soupeře Pagáč. V 72. minutě uviděl svou druhou žlutou kartu hostující Šindelář a musel předčasně pod sprchy.

Hosté se i v oslabení snažili o zvrat, mnoho nechybělo, aby se zapsal do listiny střelců Pagáč. Domácí v závěru mohli pojistit výhru, ale šance Daňka a Lukeše úspěšně neskončily. Branky: 19. Hroch, 45. P. Ligas. Rozhodčí: Schmid, ČK: Šindelář, 110 diváků. Uh. Brod: Ondrůšek - Ligas P., David, Hroch, Uherek, Bortel, Daněk, Škrabal, Lukeš, Mikulinec, Ligas L. Střídali: Polák, Bičan. Chropyně: Večeřa - Hošek, Hlaváček, Šindelář, Novák, Laciga, Veselý, Polášek, Zdražil, Pagáč, Láník. Střídali: Přikryl, Slavík.

DOLNÍ NĚMČÍ - VIGANTICE 1:1 (0:1)

Domácí začali aktivně a dostávali se častěji na dostřel před soupeřovu branku. Hosté pozorně bránili, podnikali rychlé brejky a jeden jim vyšel - ve 40. minutě zakončil rychlou akci R. Vokáč. Domácí měli největší šanci v podobě střely Robina Kadlčka, ale tu stačila důrazná obrana Vigantic včas zblokovat. Tři minuty před přestávkou zatáhl za záchrannou brzdu domácí Pochylý, když stáhl unikajícího útočníka, za což uviděl červenou kartu.

I po přestávce fotbalisté Dolního Němčí drželi pevně dirigentskou taktovku, ale hráči nenašli recept na překonání soupeře. Ten bránil těsné vedení všemi možnými i nemožnými prostředky. Když už se zdálo, že si odvezou z Dolního Němčí tři body, v 88. minutě se vysunul na hrot útoku M. Skopal, který svým důrazem přispěl k vyrovnávací brance Porubana. Branky: 88. Poruban - 40. Vokáč. Rozhodčí: Vitásek, 150 diváků. Dol. Němčí: Kadlček Radek - Skopal M., Kubica, Stojaspal R., Pochylý, Polášek, Zimčík R., Poruban, Sameš, Stojaspal T., Kadlček Robin. Střídali: Cmol, K. a M. Stojaspal. Vigantice: Malina -Štereit, Gálik, Andrys, Křiva, Ondřej, Vokáč R., Náměstek, Pavlica, Kožišník, Vokáč Z., Střídali: Bolcek, Mahdalík.

PROVODOV - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:3 (0:3)

V utkání průměrné úrovně rozhodli Valaši o svém vítězství už do přestávky, kdy postupně skórovali v 9. minutě Guráš, po půlhodině Malina a tři minuty před přestávkou Macíček. Provodovští se po obrátce snažili smazat manko, ale několik šancí neproměnili a kontrovali pouze Mokrejšem.

Branky: 80. Mokrejš - 9. Guráš, 30. Malina, 42. Macíček. Rozhodčí: Valčík, 100 diváků. Provodov: Zámorský - Procházka, Šamánek, Hnilo, Hellebrand, Gottwald, Mikulášek, Březík, Holík, Slončík, Mokrejš. Střídal: Karpeko. Val. Meziříčí: Zimek - Malina J., Navrátil, Sovák P., Ligas, Guráš, Sovák M., Malina L., Gerla, Macíček, Horák. Střídali: Kudělka, Štefánik.

KATEŘINICE - LUHAČOVICE 3:0 (2:0)

Domácí fotbalisté tento důležitý zápas zvládli. Po necelé půlhodině se trefil Růžička a stejný hráč přidal těsně před přestávkou druhou branku. Hosté se za první půli dostali do jediné šance, ale obránce Zetek dokázal zastoupit překonaného brankáře Sobka. Druhý poločas hosté toužili po kontaktní brance, ale vážnější šanci si nevypracovali.

Naopak domácí deset minut před koncem pečetili výsledek Válkem. Branky: 27. a 41. Růžička, 80. Válek. Rozhodčí: Schnurmacher, 100 diváků. Kateřinice: Sobek -Hrazdil, Zetek, Mikulík, Ondra - Petr Rafaj, Kotrla, Válek, Děckuláček -Růžička, Navláčil. Střídali: Smolka, Dan Rafaj, Ondřej Kuzník. Luhačovice: Soukeník - Krejčířík, Lubomír Koňařík, Piják, Řepa, Ondřej Červenka, Zdeněk Červenka, Hrnčiřík, Novosad, Bauman, Petr Kovařík. Střídali: Bartoš, Remeš, Netík.