Krajský přebor čekají ještě dva fotbalové víkendy a dohrávky. Naopak ještě tři kola mají před sebou naši zástupci v divizi. Ve hře je ještě devět bodů a oba by rádi ke svému zatím nepříliš bohatému kontu přidali nějaký ten bodík navíc.

Situace FC Vsetín není příliš růžová, neboť v minulém kole padla jejich domácí tvrz a soused v tabulce z Napajedel si nečekaně odvezl vysoké vítězství. „Hráli jsme hodně špatně a nezasloužili si bodovat,“ přiznal po zápase trenér Milan Gajdůšek.

Vsetín tak ztratil domácí neporazitelnost a při skromném bodovém sběru bodů na hřištích soupeřů čeká vsetínské fotbalisty náročné jaro. „Chtěli bychom nyní bodovat v Hranicích a prolomit to prokletí z hřišť soupeřů. Pokusíme se něco udělat, hráči se s tím musí vyrovnat především psychicky,“ věří v naději kouč Gajdůšek.

V Hranicích nemají Valaši co ztratit. Zvláště, když jejich soupeř nemá domácí bilanci moc slavnou (uhrál pouze polovinu bodů).
Po minulé sobotě se radovali z tříbodového zisku hráči FC Velké Karlovice + Karolinka a zhluboka si oddechli. „V prvním poločase jsme hráli podle našich představ, ale v závěru zápasu jsme měli i štěstí,“ přiznal po zápase trenér Viktor Kollanda.

Vítězství posunulo Karlovjany do trošku klidnějších vod tabulky, ale vyhráno ještě nemají. Zvláště, když tuto sobotu zajíždí do Napajedel, které jsou v tabulce jejich sousedem. Hraje se o příslovečných šest bodů a pro hráče z Horního Vsacka bude důležité hlavně neprohrát.

Velká sláva se v sobotu dopoledne chystá na stadionu u Eroplánu v Rožnově pod Radhoštěm. Po téměř tříměsíční výstavbě zde totiž otevřou hřiště s novým umělým povrchem. Páska bude slavnostně přestřižena za účasti zástupců radnice o půl desáté a potom již k prvnímu zápasu vyběhnout hráči 1. Valašský FC. A soupeře budou mít více než zdatného - druhý celek krajského přeboru Spytihněv.

Rožnované se zatím houpou na výkonnostních vlnách, a to je hlavní příčina jejich postavení v tabulce. „Věřím, že otevření nového hřiště bude pro hráče tou nejlepší motivací, a že si v sobotním dopoledni připíšeme proti těžkému soupeři tři body,“ těší se sekretář klubu Vladimír Krupa.

V domácím prostředí se představí také Kateřinice a Valašské Příkazy. Zvláště kateřiničtí hráči potřebují naplno bodovat. Na jejich hřiště přijede poslední družstvo tabulky - Luhačovice. Zvítězit je povinnost. To ví nejen hráči, ale také vedení klubu. Souseda v tabulce přivítají fotbalisté Valašských Příkaz. Budou hostit nevyzpytalelné Slušovice, které na hřištích soupeře již získaly sedm bodů.

Za svými soupeři naopak cestují další dva valašští zástupci. Vigantice čeká velmi nepříjemný soupeř z Dolního Němčí a Valašské Meziříčí míří do Provodova. Poslední kolo (mimo dohrávek) čeká účastníky 1. A třídy. Vedoucí celek z Valašské Bystřice v minulém kole opět jen remízoval, a tak druhé Vlachovice stáhly jeho náskok již na tři body.

Bystřičané jedou v neděli do Mladcové, Vlachovice se představí u nováčka z Lidečka. Přituhovat začíná také na opačném pólu tabulky. Po vítězství v minulém kole se ode dna odpoutalo Hutisko. To nyní jede za rezervou Brumova. Na samotné dno tabulky klesla Petrnkova Poličná, a tu čeká velmi atraktivní derby v Hrachovci. O třídu níž připravil rozpis krásné vyvrcholení první části soutěže. O krále podzimu se tu utká domácí FC Zubří proti zatím vedoucí Dolní Bečvě.