Po odpuštění svých fanoušků budou určitě toužit divizní týmy našeho regionu. FC Velké Karlovice + Karolinka utrpěl uplynulý víkend ve Slavičíně těžký debakl 2:7, ale trenér Viktor Kollanda se nad výsledkem dokázal povznést: „Byl to takový zvláštní zápas, že nám vůbec nic nevyšlo a domácí do čeho kopli, to skončilo v naší síti. Náš brankář si ani moc nezachytal,“ vzpomíná trenér.

O tom, že situaci bere sportovně svědčí jeho slova, citující doktora Chocholouška ze známé české komedie: „Takový případ se nám stává jednou, maximálně dvakrát do roka,“ říká s úsměvem Kollanda. A má kus pravdy, neboť také v předloňském roce si Karlovice vybraly podobnou slabší chvilku ve Fulneku.

Již tuto sobotu Karlovice přivítají v domácím prostředí družstvo Frenštátu, které si v minulém kole lehce poradilo se Vsetínem. Do zápasu ale nastoupí Karlovjané oslabení o útočníka Ondřeje Haase, který v zápase rezervy proti Valašským Kloboukům utrpěl zlomeninu lýtkové kosti a jeho návrat na trávníky je v daleké budoucnosti.

Spravit si reputaci budou chtít v sobotu také hráči FC Vsetín, kteří po vysoké porážce ve Frenštátě 0:4 přivítají souseda v tabulce - Napajedla. Případné vítězství by jim pomohlo se vzdálit jednak od nepříjemného soupeře, ale také ode dna tabulky. „Vyhrát doma je povinnost, zvláště když se nám stále nedaří bodovat na hřištích soupeře,“ říká před víkendem sekretář klubu Věroslav Polášek.

Vsetínské družstvo ale půjde do zápasu oslabeno o brankáře Fagulce, který v minulém kole utrpěl ve Frenštátě zranění hlavy. „Fagulce si v nemocnici nechali jeden den na pozorování a nyní má nařízený třítýdenní klid,“ uzavírá sekretář Polášek. Což v praxi znamená, že gólman pravděpodobně podzim již dochytal. O to větší šanci ukázat se bude mít mladý Olšák.

Minulé kolo bylo pohromou také pro družstva z krajského přeboru. Rožnovské fotbalisty přejela ve skvělé formě hrající Chropyně a potvrdila své postavení v tabulce. Hráči 1. Valašský FC o víkendu zajíždí do Holešova a bodový zisk by je vrátil do boje o čelo tabulky. Což by bylo rozhodně příjemné, neboť v dalším domácím zápase se představí již na novém hřišti s umělou trávou. V domácím prostředí hrají hráči Vigantic, kteří přivezli bod z jihu Moravy, a nyní je čeká silný Uherský Brod.

Meziříčští fotbalisté měli sehrát domácí utkání s Dolním Němčím, ale z důvodu chřipkové epidemie v týmu Dolního Němčí byl zápas odložen.
Pikantní souboj čeká fotbalisty Valašských Příkaz ve Spytihněvi, neboť se bude hrát prakticky o čelo tabulky. Příkazy hrají v poslední době dobře, v minulém kole sice doma nedobyly holešovskou tvrz, ale na zápasy venku mají dost brejkových hráčů. K těžkému soupeři zajíždí družstvo Kateřinic, které má v poslední době problémy s brankáři.

Program 1. A třídy nabídne několik derby zápasů. Do Poličné přijede Juřinka, které se v poslední době alespoň trošku vyprázdnila marodka. Juřinka potřebuje každý bod. Stejný problém s nedostatkem hráčů má také domácí celek Poličné. Do Hutiska míří stále se lepšící Hrachovec, ale domácí celek musí bodovat, jinak jej čeká krutá valašská zima.

Lhota u Vsetína se v tabulce pohybuje také v jiných patrech, než bývalo zvykem, ale minulé vítězství nad Vlachovicemi snad bude znamenat počátek cesty vzhůru. Možnost potvrdit zlepšenou formu bude mít Lhota v neděli v domácím zápase proti nováčkovi z Lidečka. Ten v uplynulém kole překvapil lídra z Valašské Bystřice a jen díky střelecké impotenci se nepostaral o překvapení. Pro všechny fotbalové příznivce jen poslední upozornění na změnu času. Ze soboty na neděli v noci z letního přecházíme na zimní.