Oba naši divizní zástupci cestují na hřiště soupeře. Za hranice regionu pojedou určitě s úsměvem, neboť v minulém kole byli stoprocentně úspěšní. FC Vsetín dokázal v hodině dvanácté porazit silný Slavičín a trenér Milan Gajdůšek neskrýval spokojenost:

„Kluci bojovali až do konce a šli jsme štěstí naproti. Soupeř byl velmi kvalitní, a proto nás tři body hodně těší,“ uvedl spokojený kouč Gajdůšek. Nyní čeká vsetínské fotbalisty jen krátký zájezd do sousedního Frenštátu pod Radhoštěm a družstvo by rádo konečně prolomilo prokletí z hřišť soupeře. Z venku zatím nepřivezli hráči Vsetína ani bod.

Frenštát je v tabulce těsně před nimi, takže to bude přímý souboj prakticky o šest bodů.

Fotbalisté FC Velké Karlovice + Karolinky zamíří k minulému soupeři vsetínských - do Slavičína. Cestují tam s patřičným respektem, ale velkým odhodláním. „Soupeře moc dobře známe a často jsme se potkávali v přípravných zápasech. A myslím si, že se nám proti Slavičínu vždycky dařilo“, vzpomíná trenér Karlovjanů Viktor Kollanda. Na druhou stranu ale kouč varovně zvedá prst:

„Slavičín v posledním zápase doma prohrál s Hranicemi, nyní ve Vsetíně, takže další zakolísání si již nemůže dovolit,“ varuje Kollanda. Každopádně, každý bod z hřiště soupeře by byl pro oba valašské týmy cenný, neboť zima se blíží a oba nemají bodů na rozdávání.

Fotbalová lahůdka se připravuje do Stříteže nad Bečvou, kde má stále azyl rožnovský celek hrající krajský přebor. V sobotním dopoledni se tam představí lídr krajského přeboru - hanácká Chropyně. Rožnované původně uvažovali o tom, že se zápas již uskuteční na novém povrchu s umělou trávou.

Ale vzhledem k tomu, že nové hřiště hráči nemají zažité a ve Stříteži se družstvo cítí jako doma, bylo rozhodnuto. 1. Valašský FC je sice v tabulce až na pátém místě, ale má k dobru dohrávku s Hlukem (17.11.). Všichni fanoušci věří, že tým naváže na dobrou domácí bilanci (pouze jedna remíza a jeden inkasovaný gól) a lídra porazí.

Formu jako hrom má v posledních kolech družstvo Valašských Příkaz. Od favorizované Chropyně přivezlo bod a rádo by jej nyní v sobotu potvrdilo vítězstvím nad Holešovem. Zbývající regionální zástupci o víkendu míří k soupeřům. Kateřinice jedou do Provodova, Valašské Meziříčí do Uherského Brodu a Vigantice do Ostrožské Nové Vsi.

Vedoucí celek 1. Atřídy z Valašské Bystřice v posledních kolech trochu slevil ze svého kreditu. Již tři kola nevyhrál a v každém zápase bral po bodu. Ato hrál dvakrát doma.

Dal tak šanci svým pronásledovatelům, aby mu umazali trošku z náskoku. Vlachovice se na Valašskou Bystřici dotáhly na rozdíl dvou bodů a trošku vzadu číhá Vidče. To patří k největším překvapením podzimní části. Kanonýrovi Kramolišovi to sice nestřílí jako v minulých letech (byl také zraněn), ale výborná obrana v soutěži dominuje. Šest inkasovaných branek z deseti zápasů hovoří za všechny komentáře.

Vidče v tomto kole zajíždí na horkou půdu Nedašova, Valašská Bystřice se představí u nováčka v Lidečku. Zajímavý zápas bude k vidění v sobotu v Juřince. Tam míří hráči Hutiska. Souboj dvou bodově chudých hodně napoví, v jaké náladě oba týmy přezimují. Program 1. B třídy nabídne šlágr kola v Podlesí, které bude hostit vedoucí Dolní Bečvu.