VSETÍN – BRUMOV 1:1 (1:0)

Domácí fotbalisté nastoupili ke druhému domácímu zápasu a měli rozhodně co napravovat. A málem se jim to podařilo. O tři body přišli v nastaveném čase. Od prvních minut měli domácí hru ve své režii. Již v 1. minutě střílel Mičkal trestný kop, ale hostující gólman Igaz jej vyrazil na roh. Nápor Vsetína pokračoval a v 8. minutě po akci Kašpara s Jarošem měl dobrou příležitost Novosad. Střela mířila ale daleko od hostující branky. Další šanci připravil Kašpar, ale Mičkal na centr nedosáhl. Hosté se na dostřel domácí branky dostali ve 26. minutě, ale nedorozumění Zetka s Fagulcem nedokázali potrestat.

Záhy hostující Bartošák trefil tyč Fagulcovy svatyně. Ve 37. minutě se domácí konečně dočkali první divizní branky na domácím hřišti. Nebojácný průnik Jaroše do pokutového území zastavil hostující obránce Šindler jen za cenu faulu, po kterém následoval pokutový kop. Augusta byl přesný – 1:0.
Druhý poločas začali hosté aktivně a Mudrikovu střelu musel likvidovat Fagulec. Ve 48. minutě Jaroš připravil dobrou palebnou pozici pro Novosada, ten ale mířil opět mimo. V těchto fázích se hrálo většinou ve středu hřiště a brankáři byli bez práce.

V 68. minutě prověřil Fagulce hostující Křižko, domácí gólman byl ale na místě. V závěru se domácí uchýlili na bránění nejtěsnějšího vedení. V 89. minutě mohl do domácích řad vnést klid Kuzník, ale svou šanci trestuhodně nedal. Přišel trest. V nastaveném čase hosté zahrávali rohový kop a Sucháček přesnou hlavičkou vyrovnal. V samotném konci nastavení ještě Novosad střílel trestný kop, ale jeho střela skončila nad brankou. Domácím tak uteklo vítězství doslova mezi prsty. Bojovali, sáhli si na dno sil, ale brali pouze bod. Z celkového pohledu je ale dělba bodů spravedlivá.

Řekl po zápase Milan Gajdůšek – trenér Vsetína:

„Sehráli jsme dobrý zápas. Vedli jsme 1:0 a měli jsme i další šance. Ve druhém poločase jsme se zaměřili na bránění výsledku a měli jsme jej ubránit. To byla naše chyba. Dostali jsme sice gól v závěru zápasu, ale takový je fotbal. Těsně před obdrženou brankou měl šanci Kuzník, nedal a inkasovali jsme my. Na jaře jsme dávali branky v závěru my, teď se to otočilo. Kdybych to měl ale hodnotit nezaujatě, remiza byla spravedlivá. Máme první bod a neděláme z toho tragédii. Soutěž je hodně vyrovnaná, výsledky jsou těsné, rozhoduje často jedna branka.“

BRANKY: 37. Augusta pen. 1:0, 91. Sucháček 1:1.

SESTAVA VSETÍNA: Fagulec – Vlha, Zetek, Blažek, Augusta – Kašpar (79. Pavlinec), Novosad, Cahlík (75. Maňák), Kuzník – Mičkal, Jaroš (85. Lukáč). Trenér: Milan Gajdůšek. Rozhodčí: Tobola.

VKK – BYSTŘICE P. H. 0:0

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Do první gólové šance se dostali hosté z Bystřice a to v 17. minutě. Sám na domácího brankáře Sedláka se řítil Kušík, střelou ho překonal, ale míč z brankové čáry vykopával obětavým zákrokem Aleš Jurajda. Odvrácení branky ale přišlo zkušeného obránce draho, musel totiž s bolestivě naraženým kolenem střídat. O tři minuty později se ocitli ve své první gólovce také domácí. Dlouhý výkop Sedláka našel za obranou hostí volného Plánku, ale jeho střela z první skončila nad. Ve 23. minutě se mohla dostat Bystřice do vedení.

Po chybě v obranné formaci Karlovic se ocitl ve velké šanci Kotas, ale Sedlák svůj tým reflexivním zákrokem podržel. Hra byla velmi vyrovnaná a přelévala se z jedné strany na druhou. Ve 26. minutě se po centru Machálka ocitl v šanci Orság, ale brankář Trochta jeho hlavičku zneškodnil. Ve 32. minutě po centru ze strany nastal závar v pokutovém území hostí, ale Plánka minul poloprázdnou branku. V 36. minutě nastal důležitý okamžik utkání. Bystřický středopolař Hrnčík nevybíravým skluzem zajel zezadu do kotníků Davídka a rozhodčí mu udělil rovnou červenou kartu. Poslední šanci v první půli měli opět domácí, Vašut po rohu hlavou minul pravou tyč Trochtovy brány jen o pár centimetrů.

Druhá půle začala podle očekávaného scénáře. Hosté, oslabeni o jednoho hráče, se soustředili na obranu a domácí bušili do plných. Tento tlak přinesl v 57. minutě obrovskou šanci pro Orsága. Jeho hlavičku po dlouhém autu Plánky zastavilo až břevno hostující branky. O dvě minuty později měl gól na hlavě Haničák, ale v dobré pozici těsně minul. Hosté se dostali ke slovu až v 73. minutě, když se po standardní situaci ocitl na zadní tyči osamocený Švrček, ale jeho hlavičku bez problému zneškodnil Sedlák. V 77. minutě se dostali k dobré standardní situaci také domácí, téměř dokonalý centr Ondřejky ale těsně před osamoceným Plánkou zneškodnil obětavým skokem jeden z obránců Bystřice.

Z následného rohu mohli domácí rovněž skórovat. Přetažený centr vracel do ohně Davídek, ale Mikulova střela byla zblokována obráncem. Na domácích byla vidět obrovská touha po gólu, ten ovšem ne a ne přijít. Naopak po chybné rozehrávce v obraně měla Bystřice nadějný brejk 4 na 3. Naštěstí pro domácí ale zpětná přihrávka nikoho z hostujících hráčů nenašla. Obě mužstva bojovala až do morku kosti. Bystřice čelila neustálému tlaku a hráči Karlovic se snažili vstřelit kýžený gól. Snad nejblíže mu byl v 83. minutě domácí kapitán Mikula, když se po zpětné přihrávce od Plánky ocitl sám na hranici penalty, ale jeho bombu vyrazil skvěle chytající Trochta.

Trochtou vyražený míč ukořistil Plánka a po jeho dalším centru hlavičkoval Jurečka jen pár centimetrů vedle. Zdálo se, že gól visí ve vzduchu. V 85. minutě vybojoval Plánka svým důrazem míč a centrem našel volného Davídka na malém vápně. Ten však hlavou v záklonu přestřelil. Hosté pouze odkopávali od branky, míč byl ale ihned zpět, odrazil se k volnému Mynarčíkovi, a ten volejem z hranice šestnáctky vypálil k tyči. Trochta si ovšem připsal další skvělý zákrok.

V 88. minutě poslal Mynarčík krásným křižným míčem za obranu do šance Plánku, jeho střela ale mířila nad. Domácí se nevzdávali a hostující fotbalisté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. V 90. minutě centroval Ondřejka přesně na hlavu Mikuly, ale jeho hlavičku na bližší tyč vytěsnil Trochta na roh. Rozhodnutí měl v 93. minutě na hlavě Plánka, ovšem na dlouhý míč od Ondřejky jen těsně nedoskočil.
A tak si mohli oddechnout jak fotbalisté Bystřice, tak i jejich fanoušci v hledišti, kteří bouřlivým aplausem po závěrečném hvizdu ocenili bod, který jejich fotbalisté získali.

Nutno ale podotknout, že potlesk si za předvedený výkon a zejména za bojovnost zasloužila obě mužstva. Hlavně domácí hráči předváděli ve druhém poločase doslova fotbalový kolotoč, ke vstřelení branky však tentokrát chybělo i kousek toho pověstného fotbalového štěstíčka. Pokud ale budou výkony směřovat tímto směrem, vše se určitě v dobré obrátí. Stínem utkání je zranění Aleše Jurajdy. Všichni fanoušci přejí Alešovi brzké uzdravení, aby mohl ve středu nastoupit k pohárovému utkání proti Slavii.

Řekl po zápase: Trenér domácích Viktor Kollanda:

„Hráčům nemůžu prakticky nic vytknout. Hráli velmi dobře, bojovali, ale v koncovce nám scházelo možná trošku štěstí a možná více klidu. Dostali jsme výbornou Bystřici pod tlak, i v pokutovém území jsme již hráli důrazně, ale ten kýžený gól nepřišel. A přitom jsme měli dobrých šest možností. Hosty navíc podržel brankář Trochta.“

SESTAVA VKK: Sedlák - Vašut, J. Mikula, Ondřejka, Jurajda (19. Jurečka) – J. Píšek (82. Mynarčík), Davídek, Orság, Machálek – Haničák (78. P. Píšek), Plánka. Trenéři: Viktor Kollanda, Ivo Davídek.

ROZHODČÍ: Vykopal – Antoníček, Piňos. ČERVENÁ KARTA: Hrnčík (BPH). DIVÁKŮ: 250.
DALŠÍ VÝSLEDKY DIVIZE E: Orlová - Bohuslavice 1:2 (1:1), Slavičín - Kravaře 0:0, Napajedla - Havířov 0:1 (0:0), Hranice - Velké Losiny 2:2 (0:1),Město Albrechtice -Rýmařov 3:1 (1:1), Frenštát pod Radhoštěm - Ostrava B 2:0 (0:0).