BYSTŘICE P. H. – VSETÍN 4:2 (1:1)

Ve třetím zápase divize zajížděl nováček na půdu vedoucího celku tabulky. Úvodní pětiminutovka sice patřila domácím, ale potom se začali prosazovat hráči Vsetína. Již ve 12. minutě kopal Novosad trestný kop, ale mířil vysoko nad. V těchto fázích zápasu to ale byli hosté, kdo diktoval tempo hry. O tři minuty později Mičkal posadil trestný kop na hlavu Zetka, míč jen těsně minul branku. Ve 22. minutě to konečně přišlo. Hosté se dočkali po dvě stě dvou minutách divizní branky. Trestný kop Mičkala hodně překvapil domácího brankáře Trochtu – 0:1.

Jenže úvodní branka zápasu spíše nastartovala domácí. Již o minutu později srovnává skóre krásným volejem Zapletal. Domácí zatlačili soupeře na jeho polovinu a hosté se bránili jen za cenu odkopávaných míčů. Deset minut před koncem nadějně střílel Kuzník, ale jeho střela skončila mimo branku. Začátek druhé půle patřil hostům a v 50. minutě se do dobré příležitosti tlačil Vlha. Jeho průniku ale chybělo přesné zakončení. Nedáš, dostaneš, platilo záhy. V 50. minutě po rohovém kopu hlavičkoval přesně Hrnčiřík – 2:1.

Hosté si prožili smutnou pětiminutovku, neboť o pět minut později z křídla střílel tvrdě Švrček. Jeho střelu do prázdné branky dorazil Kotas – 3:1. Hosté v této fázi zápasu viditelně nestačili tempu, zcela odpadli a vyklidili pole. Trenér Gajdůšek reagoval dvojnásobným střídáním, které přece jenom oživilo hru. Začaly přicházet i šance. V 76. minutě po průniku Novosada a následném faulu se kopal trestný kop z osmnácti metrů. K míči se postavil Mičkal, ale gólman Trochta vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil.

To byl rozhodující okamžik zápasu, neboť v 82. minutě se míče zmocnil domácí Kučík a tvrdou střelou nedal Fagulcovi šanci. Hostům se podařilo v závěru alespoň korigovat. Nejdříve nevyužil šanci Maňák, ale v 90. minutě po vyšachování obrany vstřelil druhou branku Vsetína Jaroš. Favorit udělil nováčkovi v tomto zápase lekci z produktivity. Na čtyři branky potřeboval šest šancí. Hosté se na branky nadřou o hodně více.

Řekl po zápase: Milan Gajdůšek – trenér Vsetína: „První poločas byl naprosto vyrovnaný. Dali jsme vedoucí branku, jenže brzo jsme inkasovali. Před přestávkou měl šanci Kuzník, střela šla jen těsně vedle. Zápas rozhodly slepené branky. I za stavu 3:1 jsme měli šance. Rozdíl v obou týmech byl především v produktivitě. Věřím, že se v dalším zápase proti Brumovu chytíme.“

BRANKY: 22. Mičkal 0:1, 23. Zapletal 1:1, 50. Hrnčiřík 2:1, 55. Kotas 3:1, 82. Kučík 4:1, 90. Jaroš 4:2.
SESTAVA VSETÍNA: Fagulec – Horňák (57. Pavlinec), Zetek, Blažek, Augusta – Vlha, Novosad, Cahlík (57. Jaroš), Kuzník (67. Kašpar) – Maňák, Mičkal. Trenér: Milan Gajdůšek.
Rozhodčí: Reich.
Diváků: 250.