Los předkola poháru ČMFS svedl do vzájemného souboje nováčka divize – družstvo FC Vsetín a již zkušeného divizního šíbra z Velkých Karlovic a Karolinky. Vítěz tohoto zápasu se potká v prvním kole s Bystřicí pod Hostýnem a potom již čeká Slavie Praha. Bylo o co hrát. Uprostřed léta tak měli fotbaloví fanoušci příjemný zákusek a na souboj dvou nejlepších valašských celků se jich sešlo do „Tyršovky“ více než sedm set. Hosté z Karlovic k zápasu přicestovali bez dvou opor – Ondřejky a Jurajdy, a jak řekl před zápasem trenér Viktor Kollanda:

„Zápas bereme vážně a jsme téměř v plné síle. Zkušené hráče musíme trošku pošetřit na mistráky, ale každopádně jdeme za postupem“. To domácí kouč Milan Gajdůšek měl jiné starosti: „Musíme se naučit tu divizi hrát, to není krajský přebor“. Celý první poločas dal za pravdu domácímu koučovi. Vsetínští hráči měli sice více míč na kopačkách, ale hosté z perfektní obrany vyrazili ve 26. minutě do rychlého protiútoku a domácí Sacher ve skluzu zahrál dost nešťastně rukou. Kopala se penalta, a tu bezpečně proměnil Haas.

Hráči Vsetína se snažili o vyrovnání, ale do šance se nedostali. Pouze v závěru první půle hlavičkoval nebezpečně staronový muž ve vsetínském kádru – Karel Mičkal. Začátek druhé půle ale připomínal v souladu s počasím - uragán ze Sychrova. Domácí zatlačili favorita před jeho pokutové území, ale až pátý roh Novosada našel hlavu Augusty. Bylo vyrovnáno. Chvilku to vypadalo, že nováček divize zápas zlomí ve vlastní prospěch, ale Karlovjané už jsou zkušeným divizním týmem. Počkali si na tu správnou chvíli.

Centr mladého Minarčíka našel na přední tyčce hlavu Františka Plánky a zápas byl rozhodnutý. Drtivý nápor domácích v prodlouženém čase přišel pozdě. Nabídl několik závarů, několik trestných kopů, výlet brankáře Fagulce, ale vše bylo marné. Zkušení hosté si postup pohlídali. „Už dávno nejsme vyplašeným divizním týmem,“ řekl po zápase hostující trenér Kollanda a trefil se do černého. Hosté vytěžili z minima maximum. Domácí Vsetín se ale prezentoval také slibným výkonem a s posilami Kuzníkem, Mičkalem a Horňákem určitě nebude patřit k outsiderům divize.