O to více vládne spokojenost ve Vsetíně, který na severu Moravy uhrál cenný bod. Podle termínové listiny se o nadcházejícím víkendu má předehrávat ještě jedno jarní kolo. Zda se tak stane, rozhodne řídící orgán soutěže.

DIVIZE

ORLOVÁ - VSETÍN 0:0

Fotbalisté Vsetína jedou a vůbec jim nevadí, že je soupeř pozve na škvárovou hrací plochu. V sobotním dopoledni byli nemile překvapeni, když jim pořadatelé ukázali místo děje. Škvára již téměř zmizela z fotbalových stadionů, ale v Orlové bylo všechno jinak. Nutno ale také poznamenat, že hřiště bylo na samé hranici regulérnosti.

Valachy ale tato situace nezaskočila, a po bojovném a zodpovědném výkonu si odvážejí cenný bod. Od prvních minut byli na nezvyklém hřišti aktivnější a po úvodní zahřívací čtvrthodince poprvé ohrozili domácího brankáře. Vlhova střela ale mířila vedle branky.

Ve 26. minutě unikl po křídle Pavlinec, ale jeho centr zády k brance usměrnil Novosad vedle. Domácí byli aktivitou Vsetína zaskočeni a Fagulcovu branku téměř neohrozili. Několik centrů gólman hostů v poklidu posbíral. Ve 36. minutě nasadil k sólu Novosad, ale akci utopil v bahně.

Druhý poločas zahájili hosté proti silnému větru, ale tento handicap jim nevadil. Nadále pokračovali v sympatickém výkonu a bez chyby hrála především obranná čtveřice. Domácí zahrozili po hodině hry, kdy zahrávali z hranice šestnáctky trestný kop. Brankář Fagulec se ale překvapit nenechal. Stejně se mu dařilo v 67. minutě, kdy střelu Hanouska vytáhl na rohový kop.

V 71. minutě mohli jít vsetínští do vedení. Novosad chytrou hlavičkou přehazoval domácího brankáře, ten ale jeho úmysl vystihl a střelu konečky prstů chytil. Poslední minuty zápasu se hrály za husté sněhové vánice, domácí chtěli zápas rozhodnout, ale na dostřel branky se nedostali. Byli to naopak hosté, kteří měli možnost získat tři body. Technická střela Novosada jen těsně minula branku Orlové.

I když vsetínští sahali po třech bodech, nakonec byli spokojeni s bezbrankovou remízou. Vytýčený cíl v podobě zisku čtyř bodů ze dvou zápasů venku se podařilo splnit. Příjemným zjištěním je také skutečnost, že v obou zápasech neinkasovali. Milan Gajdůšek, trenér Vsetína:

„Zápas se hrál na škváře, něco podobného jsem za dobu, co trénuji, na úrovni divize nezažil. Hřiště bylo navíc malé a bylo na něm plno kaluží. Úroveň zápasu kvůli tomu byla dost špatná. Přesto jsme měli o něco více ze hry. Naše dvě největší příležitosti měl Novosad. Jednu z nich měl v poslední minutě, kdy šla jeho střela jen těsně vedle. Zvenku se počítá každý bodík. Po domácí vysoké prohře s Napajedly byla nálada v kabině skleslá. Navíc následovaly dva zápasy venku. Proto jsme o to víc rádi, že jsme z nich vytěžili hned čtyři body.“

SESTAVA VSETÍNA: Fagulec -Horňák, M. Blažek, Augusta, Kocurek - Vlha, Novosad, Cahlík, Mičkal (88. Močička), Pavlinec (79. Kašpar) - Jaroš (70. Maňák). Trenér: Milan Gajdůšek.

VKK - HRANICE Nehráno, nezpůsobilý terén

DALŠÍ VÝSLEDKY DIVIZE E: Bystřice pod Hostýnem - Slavičín 2:1, Brumov - Bohuslavice odloženo pro nezpůsobilý terén, Havířov - Ostrava B odloženo pro nezpůsobilý terén, Rýmařov - Frenštát pod Radhoštěm odloženo pro nezpůsobilý terén, Velké Losiny - Kravaře odloženo pro nezpůsobilý terén, Město Albrechtice - Napajedla nehráno, hosté nepřijeli.