Ještě před podzimním výkopem trenér Karel Baroš uvažoval, že pro družstvo by bylo úspěchem hrát v horní polovině tabulky. „Chtěli bychom v tomto ročníku hrát do osmého místa a v příštím se pokusit o postup do divize,“ uvažoval nahlas Baroš.

Los nováčkovi rozhodně přál, neboť v prvních dvou kolech se meziříčští představili dvakrát v domácím prostředí. Jenže úvodní remíza s Morkovicemi trochu ochladila v parném srpnu euforii.

Naštěstí, ve druhém kole přijely na derby Vigantice, což byl pro domácí papírově hratelný soupeř. Jenže Modrá hvězda se v Meziříčí cítila jako doma, sehrála výborný zápas a jen díky zbrklosti svých střelců si neodvezla tři body. Domácí celkem šťastně získali vítězství. Ve třetím kole ale nováček nestačil na suveréna soutěže - Chropyni.

Chuť si nespravil ani v dalším domácím zápase s Holešovem, když vybojoval pouze remízu. V této fázi podzimu družstvo také přišlo o nedoléčeného špílmachra Emila Nečase, který tak usedl na trenérskou lavičku coby kouč.

„Začátek soutěže nám nevyšel podle očekávání a z celkem dobrého vylosování jsme na můj vkus uhráli málo bodů. Na mladých hráčích byla vidět únava z náročného jara,“ ohlíží se za úvodní částí Emil Nečas. Jenže záhy následovaly dva zápasy, které vrátily meziříčské fotbalisty do pohody. V domácím prostředí si s přehledem poradili se Slušovicemi a přivezli trochu nečekaně tři body z Hluku.

V těchto fázích se do herního projevu vrátil optimismus, který ale dostal dost nečekanou facku v derby proti zkušeným Valašským Příkazům. Domácí v prvním poločase pohrdli řadou šancí a ve druhé části hry byli za to nekompromisně potrestáni. Příkazy si dovezly tři body.

O týden později se po dalším derby vrátil na tváře fotbalistů od soutoku Bečev úsměv. Bod za remízu s 1. VFC měl svou cenu a byl zasloužený. Následně se družstvo sice protrápilo ke třem bodům v domácím prostředí s Ostrožskou Novou Vsí, ale v Uherském Brodě to bylo hodně špatné. Po nejhorším výkonu podzimu utrpělo Meziříčí debakl a bylo rádo za to, že další zápas s Dolním Němčí byl odložen.

Tým se zkonsolidoval, přidal na tréninkovém objemu a v závěru podzimu už opět šlapal. Závěr první poloviny soutěže zvládl na výbornou a ze tří zápasů vybojoval maximum bodů.

„Ten závěr podzimu nám vyšel nejen herně, ale také bodově. Celkem jsme uhráli pětadvacet bodů a usadili se na krásném pátém místě. Jsem rád, že se do družstva zapojili mladí hráči,“ bilancuje Emil Nečas a dodává: „Jaro bude hodně těžké a rozhodně nechceme hrát druhé housle. Budeme útočit na špici. Uděláme kvalitní zimní přípravu, rádi bychom doplnili kádr o tři hráče (do každé řady po jednom) a uvidíme.“

PŘEHLED ZÁPASŮ Val. Meziříčí - Morkovice 1:1 Val. Meziříčí - Vigantice 2:0 Chropyně - Val. Meziříčí 2:1 Val. Meziříčí - Holešov 1:1 Luhačovice - Val. Mez. 2:2 Val. Meziříčí - Slušovice 4:0 Hluk - Val. Meziříčí 0:2 Val. Mez. - Val. Příkazy 2:3 1. Val. FC - Val. Meziříčí 1:1 Spytihněv - Val. Meziříčí 3:1 Val. Meziříčí - O. N. Ves 1:0 Uh. Brod - Val. Meziříčí 4:0 Provodov - Val. Meziříčí 1:3 Val. Meziříčí - Kateřinice 2:0 Val. Meziříčí - Dol. Němčí 2:1

Tabulka


STŘELCI BRANEK VM
Marek Macíček 5
Zdeněk Horák 5
Jiří Malina 4
Lukáš Malina 3
Michal Navrátil 2
Petr Polách 2
Martin Guráš 2
Emil Nečas 1

ŽLUTÉ KARTY
Petr Sovák 6
Michal Navrátil 6
Martin Guráš 5
Marek Macíček 3
Oleg Ligas 3
Lukáš Malina 2
Jiří Malina 2
AdamŠtefáni 2
Miroslav Sovák 1
Marian Zimek 1

ČERVENÁ KARTA
Jiří Malina 1