Tato soutěž také slibovala více derby utkání a plné ochozy. Druhá varianta hovořila pro postup, byť se musel zaplatit poplatkem. Vedení klubu v poslední době hodně obměnilo funkcionářský kádr, a tak nebylo divu, že mladí „bafuňáři“ se odvážně rozhodli pro vyšší soutěž. Již polovina soutěže ukázala, že oddíl udělal dobře.

„Bylo to hodně složité rozhodování a řada lidí nám nevěřila, že máme na vyšší soutěž. Kluci ale v přípravě makali výborně, byť se nedostavovaly výsledky,“ vzpomíná hrající trenér a brankář Radek Malina. Již v prvním kole ale Modrá hvězda zavřela ústa všem pochybovačům, neboť hosty z lázeňského města Luhačovic vyprovodila pěkným výpraskem.

Následně cestovala k prvnímu derby do Valašského Meziříčí a po zápase se dlouho chytala za hlavu. Souboj nováčků vyzněl zcela jasně pro Vigantice, kteří v zápase šli snad pětkrát sami na branku. Jenže mladí střelci v koncovce pohořeli, a tak Meziříčané v závěru trestali. „Ten zápas jsme měli vyhrát. Hráli jsme výborně v poli, jen ta špatná koncovka,“ konstatuje se smutkem Radek Malina.

Dobrou formu neztratili hráči ani ve třetím krajském vystoupení a do atmosféry se začala vkrádat pohoda a dobrá nálada. O tu ale přišli záhy, když jim do Vigantic přijeli udělat školení zkušení fotbalisté z Chropyně. „Byla to lekce, kterou nám soupeř udělil. A přišla právě včas, neboť někteří mladí hráči si mysleli, že krajský přebor je totéž jako 1. A třída,“ přiznává Malina.

Návrat z hrušky dolů přinesl kladnou odezvu na formě hráčů, kteří si přivezli cenný bod z Kateřinic a hodně nečekané tři body z Holešova. Nečekaný import bodů zvenku ale nepotvrdili v domácím prostředí proti Spytihněvi, a záhy přišla zbytečná porážka ve Slušovicích. Na tu následně navázal debakl ve Valašských Příkazech, kde Modrá hvězda předvedla velmi špatný výkon. Mezi těmito zápasy přišlo vítězství s Hlukem, a jak se později ukázalo, byl to poslední podzimní tříbodový zisk.
V té době již družstvo táhla posila z 1. Valašský FC Milan Náměstek, po zranění se vrátil Bolcek a chytil se mladý Štreit. A přišel očekávaný souboj s rožnovskými fotbalisty, který nakonec skončil dělbou bodů. Oba soupeři mají sice na výsledek rozdílné názory a oba chtěli vítězství, ale je pravdou, že rozhodčímu Ligasovi se duel moc nepovedl. Škodil fotbalu z obou stran.

V závěru podzimu se situace změnila v tom, že tým začal vozit body z venku a naopak ztrácel v domácím prostředí. Hodně cenná byla remíza na hřišti favorizovaného Dolního Němčí, kde Valaši sahali dokonce po třech bodech. „Tento zápas jsme měli vyhrát. Po celou dobu jsme měli hru pod kontrolou a o vítězství přišli v samotném závěru zápasu,“ hodnotí trenér Radek Malina. V kuloárech se vypráví, že v zápase v Dolním Němčí dělali rozhodčí zázraky, aby vyrovnali počet hráčů na hřišti (domácím byl v prvním poločase vyloučen za faul na Radima Vokáče jeden obránce).

Nepřízeň arbitrů doprovázela také poslední zápas v tomto roce. Na škvárové ploše přišla remíza s Provodovem a domácí se hodně zlobili na hlavního rozhodčího Schmida, že řadu věcí neviděl, a nebylo to jen v důsledku špatného počasí. „Ten poslední zápas bych raději nekomentoval,“ říká s nadhledem Radek Malina a dodává:

„Podzim můžeme hodnotit kladně. Bohužel nás poškodily v závěru remízy, které trochu znehodnotily naší snahu a snížily bodové konto. Je paradoxem, že právě v těchto zápasech jsme předváděli výborné výkony. Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich přístup a snahu se zlepšovat. Měli jsme skvělou tréninkovou morálku, většinou nás bylo na hřišti patnáct hráčů. K celkové spokojenosti mi chybí tak dva tři body.“

Nováček z Vigantic má za sebou první půlrok v krajském přeboru a svým vystoupením mile překvapil. Je schopen měřit síly s kvalitními týmy celého kraje. V zimní přestávce by měl tým zůstat pohromadě a jako tradičně se bude připravovat v domácích podmínkách. Nezúčastní se také žádného zimního turnaje.

PŘEHLED ZÁPASŮ Vigantice - Luhačovice 3:0 Val. Meziříčí - Vigantice 2:0 Vigantice - Morkovice 1:0 Vigantice - Chropyně 1:7 Kateřinice - Vigantice 1:1 Holešov - Vigantice 0:3 Vigantice - Spytihněv 1:1 Slušovice - Vigantice 4:2 Vigantice - Hluk 5:2 Val. Příkazy - Vigantice 4:1 Vigantice - 1. Val. FC 1:1 O. N. Ves - Vigantice 1:1 Vigantice - Uh. Brod 1:3 Dol. Němčí - Vigantice 1:1 Vigantice - Provodov 2:2

Tabulka


STŘELCI BRANEK VIGANTIC

Radim Vokáč 8
Milan Náměstek 5
Viktor Kožušník 2
Zdeněk Vokáč 2
Pavel Galík 2
Zbyněk Ondřej 1
Jan Štreit 1
Marek Petrovič 1
Zdeněk Porubský 1
Pavel Šturala 1

ŽLUTÉ KARTY
Zbyněk Ondřej 7
Radim Vokáč 6
Zdeněk Vokáč 4
Jan Štreit 4
Milan Náměstek 3
Pavel Galík 3
Radek Andrýs 3
David Bolcek 3
Marek Petrovič 3
Petr Galík 2
Zdeněk Porubský 2
Jakub Vokáč 2
Viktor Kožušník 1
Jan Pavlica 1
Kamil Barabáš 1
Rostislav Malina 1

ČERVENÉ KARTY
Zdeněk Vokáč 1
Jan Štreit 1
Viktor Kožušník 1
Rostislav Malina 1