Vlachovice naložily Hrachovci šest fíků

VALAŠSKO - Videčská Sahara viděla první bodovou ztrátu lídra z Valašské Bystřice. Loňskou formu nadále hledá zraněními zdecimovaná Juřinka. Lhota v Poličné výborně začala, ale domácí se vrátili do zápasu.

2.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

1. A TŘÍDA

VIDČE - VAL. BYSTŘICE 1:1 (0:0)

Bystřice poprvé v této sezoně ztratila body. Fotbalová spravedlnost nebyla slepá a byť hosté ještě v 90. minutě vedli, nakonec domácí zaslouženě ve druhé minutě nastavení vyrovnali. Na opravdu tutové brankové příležitosti to v utkání velmi slabé úrovně bylo „šul - nul“. Diváci viděli z obou stran jen pološance či nebezpečné střely. Hosté podali prozatím nejhorší výkon v sezoně, domácí si minimálně bod za bojovnost zasloužili. Hra byla po celý zápas plná nepřesností a přerušení po nedovolených zákrocích. Úvodní dvacetiminutovka patřila Michalu Kramolišovi, který aktivně čtyřikrát ohrozil Majerovu branku jak hlavou, tak svou obávanou levačkou. Ale o seřízených mířidlech kanonýra nemohla být v žádném případě řeč. Hostům nehrála záložní řada a jejich hra postrádala pohyb. Ve 24. minutě by byl Kramolišův přímý kop asi gólový, ale bystřická zeď jej přizvedla na roh. Ve 25. minutě mířil po centru Vanducha Basel hlavou vedle a ve 43. minutě to hostující levý záložník zkusil křižnou střelou sám a jen těsně minul. Ve 45. minutě unikl po levém křídle Vaškovi Kramoliš, Mičkal přiťukl v pokutovém území efektní patičkou Pavlu Drdovi, ale ten ze dvou kroků nedokázal tísněn přesně zakončit.

Druhý poločas to byla stejná písnička. Boj bez větších šancí. Až v 59. minutě se mohl radovat Zdražil, ale po centru Koňaříka mu chyběl ve skluzu půlmetr. V60. minutě po zpětné přihrávce Mičkala rozezvučel tyč hostující branky bombou z dvaceti metrů Pavel Drda. V 63. minutě minul z otočky Koňařík a o minutu později zleva nastřelil po uvolnění od Zdražila Páleník pouze brankáře Petruželu. V 70. minutě neměl o svém volném postavení uvnitř pokutového území přehled Kremel a z nadějné pozice minul. V 88. minutě vybojoval Vanduch míč pro Zdražila, hostující střelec se protáhl vedle domácích stoperů a nezadržitelně levačkou trefil k tyči – 0:1. Domácí se ale nevzdali, ve druhé minutě nastavení si Kramoliš vykoledoval faul na Baselovi, přímý kop mu sice nesedl, ale Kremel nešťastně tečoval míč k Dobešovi, jeho střelu Majer ještě vyrazil, ale na Milana Drdu zívala prázdná branka – 1:1. Derby po zásluze nemělo vítěze. Nejlepší útok soutěže se tentokrát neprosadil proti nejlepší obraně.

BRANKY: 88. Zdražil 0:1, 92. Milan Drda 1:1.
SESTAVY: VIDČE: Petružela – Ondřej (46. Knebl), Vladimír Urban, Petr Urban, Milan Drda – Pavel Drda, Dobeš, Stodůlka, Nerad – Kramoliš, Mičkal. VALAŠSKÁ BYSTŘICE: Majer – Plavý, Cverna, Vašek, Karafiát – Kremel, Páleník, Koňařík (77. Děcký), Vanduch – Zdražil (90. Fusek), Basel. ROZHODČÍ: Polaštík – Ponížil, Kopecký DS – Žamboch. DIVÁKŮ: 400.

HUTISKO – LIDEČKO 1:1 (1:1)

Domácí, připoutáni na dno tabulky, chtěli konečně proti nováčkovi naplno zabodovat. I když se tentokrát vyvarovali hrubých chyb v defenzívě, tak jen zisk jednoho bodu zapříčinilo jejich totální selhání v koncovce. Hosté se takřka tři třetiny zápasu, oslabeni o jednoho muže, statečně prali o zisk alespoň jednoho bodu. Obě branky padly v prvním poločase a byly takřka totožné. V 18. minutě zatočil Červený šikovně míč z přímého kopu na zadní tyč a aniž by byl tečován, skončil v síti překvapeného Hyžáka – 1:0.

Ve 20. minutě mohl vyrovnat Samiec, ale trefil pouze tyč. Tentýž hráč se nechal vyloučit v 25. minutě a domácí využili přesilovku k výraznému náporu. Jenže když se nedaří, tak chybí lehkost. Luděk Poruba a Macíček mířili pouze do brankových konstrukcí. Ve 35. minutě tečovala domácí obrana míč z Králikovy kopačky tak smolně, že domácí brankář Štěpán byl bezmocný – 1:1. Ve druhém poločase se domácí tlačili do koncovky, byl vidět nový tvůrce hry Hutiska Hajník, který posílil domácí celek v týdnu ze Štramberka, ale ani on, ani Vít Poruba své šance nezužitkovali. Když selhal i Macíček, který lobem trefil pouze další tyč, mohli být ve finále domácí rádi i za bod po nebezpečné střele Jana Novosada.

BRUMOV B – JUŘINKA 2:0 (1:0)

Hostům utekl začátek zápasu. Již v 5. minutě ztratili na polovině hřiště míč a domácí rychlý brejk realizovali ve vedoucí branku. Trefil se Bartošák. Teprve potom se ke slovu dostali hráči Juřinky. Ve 25. minutě pěkně centroval Jež, ale Štěpán na míč nedoskočil. Záhy trestný kop Fröhlicha jen těsně minul branku. Největší šanci hostů připravil ve 45. minutě Koleček. Štěpán ale hlavičkoval jen do domácího brankáře.

Ve druhém poločase se hrálo před oběma brankami. Orava zlikvidoval dva domácí brejky, hosté hrozili především střelami zpoza šestnáctky. Kolečkovu bombu zlikvidoval brankář, Štěpán hlavičkoval vedle. V 90. minutě hráči Brumova pojistili vítězství. Po brejku skóroval Valentovič.
SESTAVA JUŘINKY: Orava – Škařupa, Fröhlich, Kajš (60. Jasný), Kovář – Strnad, Jež, Bartoň, Kocián (80. Burda) – Koleček, Štěpán.

POLIČNÁ - LHOTA U VS. 2:2 (2:2)

Hosté zaskočili domácí ofenzivní hrou a z tohoto pojetí vytěžili i úvodní dvoubrankové vedení. Již v 7. minutě otevřel skóre na 0:1 Zeťák, který prošel domácí obranou a domácímu brankáři nedal šanci. Ve 12. minutě ze skrumáže dorážel na 0:2 Zezulka. Domácí si uvědomili vážnost situace, ve 24. minutě důrazný Martin Orság vybojoval ztracený balon a křižnou střelou z pravé strany k zadní tyči snížil na 1:2. Ve 35. minutě obránce domácích Valášek centroval a hostující hráč srazil míč rukou. Hlavní rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, ze kterého se kapitán domácích Šobora nemýlil - 2:2. Ve druhém poločase hrála obě mužstva ze zabezpečené obrany se snahou zvrátit výsledek utkání. Vytvořené šance na obou stranách ani jedno mužstvo nevyužilo, a tak se výsledek z prvního poločasu nezměnil.

BRANKY: 7. Zeťák 0:1, 12. Zezulka 0:2, 24. Martin Orság 1:2, 35. Šobora pen. 2:2.
SESTAVY POLIČNÁ: Včelný - Bečička, Martin Orság, Jakub Orság, Palička, Šobora, Ovčačík, Mašek, Valášek, Jasoněk, Zeidl D., (střídali: Zdeněk Svoboda, Žilinský, Tomáš Marek).
LHOTA: Chovanec – Bartoň, Kurtin, Zezulka, Kulhaj – Juřica, Zgarba, Zeťák, Surovec – Čala, Daňa.
Rozhodčí: Novák. Diváků: 100.

VLACHOVICE – HRACHOVEC 6:0 (4:0)

Pro těžký debakl si přijeli hráči Hrachovce k favoritovi z Vlachovic. Špatný den obrany hostů odstartovala chyba v 9. minutě a první branka domácích. Ve 20. minutě hostující obránce Martin Vaigl zastavil v pokutovém území pronikajícího útočníka a následovala penalta. Brankář Vaigl si sice na střelu Gabriše sáhl, ale brance nezabránil – 2:0. Ve 39. minutě hostující obrana pustila z poloviny hřiště domácího útočníka Míču, který zvýšil na 3:0. Branka do šatny ukončila poločasové trápení. Hosté se za úvodní dějství prakticky do ohrožení soupeřovy branky nedostali, pouze Radek Vaigl svou šanci neproměnil. Druhý poločas po důkladné domluvě trenéra Janoška začali hosté přece jenom lépe a vypracovali si pět jasných příležitostí. Jenže koncovka byla mizerná. Když v 75. minutě nedal penaltu Kundrát (domácí brankář chytil), bylo jasné, že hosté se ani čestné branky nedočkají. V poslední desetiminutovce domácí vyšperkovali výsledek dvěma brankami.

BRANKY: Míča 2, Šuráň, Olejník, Gabriš pen. SESTAVA HRACHOVCE: Vl. Vaigl – Brázdil, M. Konvičný (46. Matůš), Kundrát, R. Vaigl – Chassard, Jiří Tvarůžek, Kabeláč, M. Cahlík – Adamík (50. P. Cahlík), R. Vaigl (76. Fabián).

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V rožnovském parku zpívalo koledy šest set lidí

FOTOGALERIE / Rožnově pod Radhoštěm se letos ke zpívání koled připojili poprvé. A byla to premiéra, jak se patří. U Hudebního altánku v městském parku se ve středu 13. prosince sešlo více než šest lidí.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery

FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera.

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček

FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.